Art. Spons.

Pralki Candy RapidO: ekologiczna dezynfekcja w mniej niż godzinę

Rozważając zakup pralki konsumenci już od dawna biorą pod uwagę nie tylko to, czy wybrane przez nich urządzenie czyści, odświeża i pierze ubrania oszczędnie i efektywnie, ale i to, czy robi to w sposób higieniczny. Nie wystarczy już dzisiaj, że odzież wyciągnięta „z bębna” będzie pozbawiona plam i zagnieceń. Musi być jeszcze wolna od nieprzyjemnych zapachów, alergenów oraz czynników wywołujących różnego rodzaju podrażnienia czy stany zapalne.

Pralki Candy RapidO: ekologiczna dezynfekcja w mniej niż godzinę
REKLAMA

Pralki Candy z serii RapidO usuwają z tkanin nieprzyjemne zapachy, bakterie i roztocza /materiały promocyjne

Nie ma co ukrywać: pranie nie należy do obowiązków, którym oddajemy się ze szczególnym entuzjazmem. Niewielu z nas ma również tyle wolnego czasu, aby poświęcić mu dużo uwagi. Wypranej odzieży nie wystarczy tylko wyciągnąć z bębna – zwykle trzeba ją jeszcze starannie rozwiesić na suszarce, a następnie wyprasować. Na szczęście na rynku dostępne są sprzęty AGD, które sporą część pracy mogą wykonać za nas. Należą do nich między innymi pralki wyposażone w krótkie programy piorące oraz w funkcje, dzięki którym odzieży wyciągniętej z bębna nie trzeba prasować przez długie godziny. Za przykład posłużyć mogą w tym względzie pralki marki Candy z linii RapidO.

Pralka, która zmienia życie na lepsze

W czasach, w których codzienne obowiązki pochłaniają sporą część naszego dnia, każąc nam niekiedy rezygnować z przyjemności, nowoczesna pralka obsługująca krótkie programy prania okazuje się być urządzeniem na wagę złota. Czas i energię pozwoli nam zaoszczędzić model Candy RapidO RO4 1274DXH5\1-S, którego programator obsługuje aż 16 różnych programów, z czego 9 trwa krócej niż godzinę. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza program Daily Hygiene. Ubrania prane są w nim w temperaturze 60 stopni Celsjusza, jednak cykl trwa zaledwie 59 minut. Dzięki temu program Daily Hygiene zapewnia skuteczne usunięcie zabrudzeń, drobnoustrojów i szkodliwych bakterii, a jednocześnie nie niszczy ubrań. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku m.in. ubranek dziecięcych, pościeli, ręczników czy obrusów.

Pralki Candy RapidO na podstawie wyglądu ubrań są w stanie automatycznie wybrać najodpowiedniejszy program piorący /materiały prasowe

Pralki Candy RapidO na podstawie wyglądu ubrań są w stanie automatycznie wybrać najodpowiedniejszy program piorący /materiały prasowe

Praktyczne funkcje, które zmienią twoje pranie

Oszczędność czasu to jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania urządzenia Candy z serii RapidO. Ważne jest również to, aby wyprane ubrania były nie tylko czyste, świeże i pachnące, ale także wolne od alergenów i zagnieceń. I tak jest w przypadku omawianych pralek. Kluczowym ich elementem jest funkcja KG Detector, która automatycznie dobiera najlepsze parametry prania (ilość wody, rytm obrotów bębna, prędkość wirowania itp.) do wielkości i rodzaju załadunku. Dzięki temu nie marnujemy wody ani prądu – pralka sama optymalizuje ich zużycie, a to przekłada się na wygodę i oszczędność. Innym z najważniejszych udogodnień jest funkcja Easy Iron, która usuwa z odzieży alergeny oraz inne czynniki drażniące, skracając przy okazji czas potrzebny na rozprasowanie świeżo wypranych ubrań do minimum. Wykorzystując funkcję pary, sprawia ona, że odzież staje się nie tylko czystsza i pozbawiona czynników drażniących, ale i bardziej miękka. Dzięki temu użytkownik urządzeń Candy z serii RapidO nie musi marnować  sił i czasu na żmudne prasowanie ubrań.

W pralkach marki Candy znajdziemy też opcję, którą docenią przede wszystkim zapominalscy. Mowa tu o aktywowanej zdalnie funkcji Refresh Touch, która sprawia, że odzież pozostawiona w bębnie przez dłuższy czas nie wygniecie się i nie straci świeżości. Można ją uruchomić na odległość, na przykład za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Gdy tylko ją aktywujemy, pralka zacznie wprawiać bęben w regularne, delikatne ruchy, które zapewnią wypranej odzieży nienaganny wygląd.

W urządzeniach Candy dostępna jest również technologia Mix Power System+, skutecznie usuwająca trudne zabrudzenia w niskich temperaturach, wynoszących nawet 20°C. W takich ustawieniach pozwala ona uzyskać efekty, które do tej pory dostępne i zarezerwowane były jedynie dla programów prania w temperaturze 40°C. W pralkach z technologią Mix Power System+ detergent mieszany jest z wodą, a następnie, poprzez specjalną dyszę, rozpylany bezpośrednio na praniu. Dzięki temu wnika on głęboko we włókna tkanin, skuteczniej usuwając z nich nawet silne zabrudzenia. Technologia Mix Power System+ zwiększa także skuteczność detergentów, które znacznie lepiej łączą się z wodą. Wyposażona jest przy tym w specjalne sensory, które dbają o to, aby wyprana odzież została na koniec jak najdokładniej wypłukana z proszku do prania czy płynu do płukania. Jest więc wyjątkowo przyjazna dla alergików uczulonych na środki piorące.

Pralka, która dba o najdelikatniejsze ubrania

Warto podkreślić, że produktom z serii RapidO przyznany został certyfikat „Woolmark”, wystawiany przez słynną organizację The Woolmark Company, która już od 1964 r. zajmuje się kontrolą jakości tekstyliów wytwarzanych z wełny. Odznaczone nim urządzenia przystosowana są do czyszczenia i odświeżania ubrań wykonanych z najdelikatniejszych rodzajów tkanin, w tym zwłaszcza z wysokogatunkowej wełny, zaopatrzonych w metkę z symbolem „prać ręcznie”. Odzież wełniana w prana w certyfikowanych pralkach Candy nie powinna więc podczas prania ulegać defasonowaniu czy kurczeniu.

Życie w duchu smart

Współczesne sprzęty zapewniają nam niezwykłą wygodę. Po powrocie z pracy nie chcesz czekać do późnego wieczora aż zakończy się cykl prania i suszenia? Już nie musisz. Wystarczy, że przed wyjściem z domu włożysz do pralki brudne ubrania i dodasz proszek lub kapsułkę. Pralkę możesz uruchomić będąc poza domem, tak, by po powrocie czekało na ciebie wysuszone, świeże i pachnące pranie. Taką wygodę daje nam  wspomniany już model Candy RO 1274DXH5\1-S wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi, który pozwala zdalnie kontrolować przebieg cyklu prania. Funkcja ta, dzięki aplikacji mobilnej simply-Fi, działa nawet wtedy, gdy przebywamy poza domem. Powrót do domu niespodziewanie się opóźnia i obawiasz się, że pozostające w bębnie pranie pomnie się i straci świeżość? Za pomocą smartfona można również aktywować wspomnianą wcześniej funkcję Refresh Touch, która uruchomi bęben i zapobiegnie takiemu przykremu efektowi.

To oczywiście niejedyne rozwiązanie, które sprawia, że obsługa opisywanej pralki jest łatwa i intuicyjna. Na uwagę zasługuje także funkcja Snap & Wash, która na podstawie zdjęć wykonanych przez użytkownika automatycznie dopasowuje program i jego parametry do rodzaju i czystości tkanin. Jeśli program rozpozna, że odzież jest mocno zanieczyszczona, ale nie nadaje się do prania w wysokiej temperaturze (lub nie powinna być odwirowywania ze zbyt wysoką prędkością), to dobierze ustawienia programatora w taki sposób, aby ubrania odzyskały świeżość, nie ulegając przy tym zniszczeniu.

 

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pralki Candy RapidO: ekologiczna dezynfekcja w mniej niż godzinę"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.