Artykuły

Renowacja i tapicerowanie mebli jako sposób na stworzenie nowej aranżacji wnętrz

Renowacja mebli to świetna metoda na odświeżenie swojego domu. Czasami wystarczy tylko kilka drobnych zmian, by całe wnętrze nabrało nowego charakteru. Stare meble cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród projektantów.

Fot. Sofy, krzesła, biurka i szafy z pierwszej połowy XX wieku lub starsze, to modele zwykle bardzo wysokiej jakości / materiały promocyjne
REKLAMA

Dlaczego warto zdecydować się na renowację mebli? 

Nowoczesne meble ze sklepów sieciowych niestety zwykle nie są zbyt dobrej jakości. Producenci nastawieni są na ilość i jak największą sprzedaż, w dodatku wykorzystują materiały sztuczne zamiast naturalnego drewna. Oczywiście obecnie wciąż można kupić meble wysokiej jakości, jednak ich koszt jest bardzo duży, a wybór niewielki. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie sprzętów po babci i dziadku albo po rodzicach. Sofy, krzesła, biurka i szafy z pierwszej połowy XX wieku lub starsze, to modele zwykle bardzo wysokiej jakości, które są w stanie przetrwać w świetnym stanie nawet ponad 100 lat. Jednak mimo tak wysokiej trwałości i solidności drewno z biegiem czasu może zmienić swój wygląd, na przykład pod wpływem wilgoci lub promieniowania słonecznego. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest renowacja i tapicerowanie mebli na nowo.

Okazuje się, że renowacja mebli to bardzo ciekawy sposób na stworzenie zupełnie nowej aranżacji wnętrz, a do najważniejszych zalet tego typu metody można zaliczyć:

  • oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ nie trzeba chodzić po sklepach i szukać nowych mebli ani też wydawać sporych kwot na zakup; 
  • ekologia i dbałość o środowisko – zamiast kupować nowe rzeczy i wyrzucać stare, można po prostu odnowić swoje meble; 
  • niepowtarzalny wygląd mebli i całego mieszkania – nowoczesne sprzęty produkuje się masowo i można znaleźć je w wielu polskich domach, nie więc są unikalne; 
  • wysoka jakość mebli i trwałość. 

Okazuje się, że odnawianie mebli to naprawdę rozsądna opcja dla wielu osób. 

Renowacja mebli pozwala na stworzenie nowej aranżacji 

Renowacja mebli nie musi dotyczyć tylko antyków, lecz także produktów sprzed kilkudziesięciu lat, na przykład z czasów PRL lub okresu przed II wojną światową. Takie sprzęty doskonale sprawdzą się w wielu klasycznych, tradycyjnych domach i mieszkaniach. Za odnawianie lepiej jednak nie zabierać się samemu – warto udać się do specjalisty i wyjaśnić, na jakim efekcie nam zależy. Meble po renowacji mogą prezentować się naprawdę wyjątkowo i umożliwiają stworzenie zupełnie nowej aranżacji wnętrz. Dzięki temu zamieszkamy w unikatowym domu, w którym sprzęty będą przekazywały pewną historię. Takie rozwiązanie na pewno spodoba się osobom zafascynowanym dawnymi czasami, klasycznym wyglądem pomieszczeń oraz ekologią. 

materiały promocyjne partnera

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Renowacja i tapicerowanie mebli jako sposób na stworzenie nowej aranżacji wnętrz"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.