Artykuły

Rośliny przynoszące szczęście i dostatek

Feng shui to metoda projektowania przestrzeni, której celem jest osiągnięcie harmonii z naturą. To, co nas otacza, wpływa na nasze życie. Chińska nauka dostarcza wskazówek, jak ukształtować środowisko mieszkalne, by poprzez działanie pozytywnej energii, zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, szczęście i dostatek. Zasady te podpowiadają również, jak umiejscawiać roślin w domu.

REKLAMA

Wszechobecny beton i plastik sprawiają, że intuicyjnie poszukujemy i pielęgnujemy związki z naturą. Spacery po parkach, relaks w ogrodzie, nawet otaczanie się i opieka nadniewielkimi roślinami doniczkowymi – czynności te mają na nas kojący wpływ, dotleniają i uspokajają.

Rośliny, tak jak i inne przedmioty w domu mogą wspomagać lub zaburzać przepływ pozytywnej energii, wpływając tym samym na nasze samopoczucie. Według chińskich wierzeń umiejętny wybór właściwych gatunków i ich prawidłowe umiejscowienie mają zapewniać wnętrzom harmonię, a nam spokój i dostatek.

Feng shui wskazuje, by unikać trzymania w domu, roślin obumarłych, zaniedbanych, chorych. Niepożądane są również wszystkie gatunki, z wyjątkiem róż, wykształcające kolce. Ustawione w nieprawidłowych miejscach mają ściągać na swoich właścicieli pecha. Zaleca się, aby rośliny o dużych, owalnych liściach trzymać we wnętrzu mieszkania, najlepiej w południowo-wschodnim skrzydle, by zapewniały mieszkańcom dostatek, a te, których liście mają ostre lub ząbkowane krawędzie czy nawet kolce, umieszczać przy wejściu do domu, gdzie będą odpychały nieprzyjaciół i chroniły przed nieszczęściem.

Zobacz, jakie rośliny przynoszą szczęście i fortunę »

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Rośliny przynoszące szczęście i dostatek"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.