Artykuły

Rzeczy, o których nie wiedziałeś, że mają termin przydatności

Niektóre rzeczy, jedzenie w szczególności, dosłownie krzyczą „wyrzuć mnie!”, kiedy ich data ważności minie, inne dają o tym znać w bardziej subtelny sposób. Są również takie przedmioty, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że mogłyby się przeterminować. Takie niedopatrzenie może nas kosztować nawet zdrowie.

Rzeczy, o których nie wiedziałeś, że mają termin przydatności
REKLAMA

Szczotka do włosów
Nieraz zdarza się tak, że nową szczotkę do włosów nabywamy dopiero wtedy, kiedy ze starej odpadają ząbki lub włosie. To duży błąd. Szczotki i grzebienie rozczesują niesforne kosmyki, zbierając przy tym brud, kurz, sebum oraz resztki kosmetyków. W takim środowisku bakterie namnażają się w zawrotnym tempie. Z tego względu oba rodzaje przyborów kosmetycznych należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu, a wymieniać raz w roku (w przypadku szczotek z naturalnym włosiem, raz na 7 miesięcy).

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Perfumy
Najważniejszym składnikiem każdego pachnidła są olejki zapachowe. Te, nie trwają i nie roztaczają miłych woni wiecznie! Po otwarciu, perfumy (także wody toaletowe i perfumowane) zachowują swoje właściwości przez ok. dwa lata. Aby nie zepsuły się przed upływem tego okresu, pachnidła powinny być przechowywane w miejscu o stałej, ale niskiej temperaturze, pozbawione dopływu światła.

Smoczek
Smoczki lateksowe powinny być wymieniane co 2-5 tygodni, w zależności od ich stanu i tego, jak często maluch z nich korzysta.

    

  1  2 >3< 4 5

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Rzeczy, o których nie wiedziałeś, że mają termin przydatności"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.