Artykuły

Sąsiedzkich 7 grzechów głównych

Ponad połowa Polaków mieszka w budynkach wielorodzinnych – w ogromnych blokach z wielkiej płyty lub w mniejszych, nowoczesnych apartamentowcach. Niezależnie od miejsca rezydowania, każdy ma jakiegoś sąsiada. A jak wiadomo – sąsiedzi bywają różni. Z jednymi można żyć, a z drugimi nie. Dlaczego? Oto najbardziej denerwujące zachowania innych współlokatorów.
REKLAMA

1. Naruszanie ciszy nocnej
Nie ma co ukrywać — człowiek wyspany, to człowiek zadowolony. Czasami jednak bajkowy sen może zamienić się w prawdziwy koszmar. A to sąsiedzi-studenci urządzają kolejną imprezę lub sąsiedzi-kibice głośnymi śpiewami opiewają zwycięstwo swojej ukochanej drużyny… Nie wspominając o miłosnym szale uniesień pary zza ściany! Nic dziwnego, że następnego dnia jesteś taki markotny i burkliwy, po prostu nie mogłeś w nocy spać.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Jak sobie radzić z uciążliwym sąsiadem?>>

2. Zakłócanie spokoju
Jeśli noc upłynęła bez większych ekscesów, to wiedz, że coś się szykuje. Już teraz przygotuj się na to, że w ciągu dnia nie zaznasz spokoju. Prawdopodobnie sąsiad-majsterkowicz z samego rana zacznie kolejny remont, a po południu sąsiad-meloman będzie testował nowe głośniki. Możliwe także, że dzieci z wyższego piętra rozpoczną naukę stepowania. Nawet nie licz na chwilę relaksu w ciszy.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

3. Zaniedbywanie domowego zoo
Wszystkie zwierzątka są kochane. Psy, koty, a nawet hodowlane szczurki. Wszystkie, poza pupilami sąsiada,
który najwidoczniej nie umie opiekować się nimi należycie. Jego koty nieustannie drapią w drzwi, a psy wyją do księżyca, także za dnia. Czasami nawet on ma ich dosyć i wypuszcza je na dwór, by biegały samopas, bez nazdoru. Nigdy nie wiadomo, jakie szkody wtedy wyrządzą, ale prawdopodobnie zostaniesz głównym pokrzywdzonym.

Aranżacja przestrzeni dla zwierzaków! Zobacz najlepsze pomysły!

Kliknij, by przejść do galerii >>

4. Domowa palarnia i grill
Kiedy mieszkasz w mrówkowcu, musisz przyzwyczaić się do różnych zapachów i zapaszków unoszących się w powietrzu. Sąsiad z niższego piętra lubi palić przy oknie? Nie martw się, z biegiem czasu uodpornisz się na smród dymu papierosowego.  Przywykniesz również do aromatu pieczonych kiełbasek, jeśli inny znajomy z bloku jest amatorem balkonowego grilla. Przynajmniej masz zapewnioną różnorodność.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

5. Lekceważenie potrzeb innych
W niektórych blokach, poza mieszkaniami, znajdują się także suszarnie lub składziki. Różnica między nimi jest znacząca, o czym sąsiedzi czasami zapominają. Pierwsze pomieszczenie służy do rozwieszania mokrego prania, w drugim przechowuje się np. rowery i niepotrzebne meble. Ile razy nie udało ci się powiesić wilgotnych ubrań, bo sąsiad-egoista pomylił suszarnię ze schowkiem na rupiecie? A wystarczyło przecież, by cię uprzedził, że nie ma gdzie składować swoich manatków.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

6. Obojętność
Klatka schodowa to przestrzeń wspólna wszystkich mieszkańców bloku – każdy powinien o nią dbać. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Żaden z twoich sąsiadów nie zainteresuje się przepaloną żarówką na korytarzu. Nikt też nie skarci zbuntowanej młodzieży, która w wolnych chwilach bazgra pisakami po ścianach. W końcu konserwacja i sprzątanie przejść między piętrami to obowiązek spółdzielni i pani sprzątającej, a nie lokatorów.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

7. Krnąbrność
Próby zwrócenia sąsiadowi uwagi zwykle nie przynoszą żadnego skutku. Twoje skargi przypominają rzucanie grochem o ścianę, bo współmieszkaniec ignoruje kolejne upomnienia. Co więcej, jego zachowanie staje się jeszcze bardziej uciążliwe, jakby celowo robił ci na złość.
W końcu — wolnoć Tomku, w swoim domku. Mieszkanie sąsiada to jego twierdza i może w nim robić co tylko mu się żywnie podoba. A tobie, nic do tego. Przeszkadza ci hałas? Bałagan? Niewyrzucone śmieci pod drzwiami mieszkania? To twój problem.

A was co najbardziej irytuje w sąsiadach?

Aleksandra Kozera Deccoria.pl

Zobacz pomysły na aranżację przedpokoju! Kliknij!

   

Kliknij, aby przejść do galerii>>

Przeczytaj także:

Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Wynajmowanie mieszkania - poradnik

Zwierzak w domu. Jak sprzątać, by nie zwariować

10 zasad oszczędzania energii

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Sąsiedzkich 7 grzechów głównych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.