Artykuły

Susząc kwiaty od ukochanego uważaj, żeby nie ususzyć jego miłości!

Kwiaty to niezawodny prezent. Wyrażają miłość, szacunek. Potrafią zjednać sympatię i przeprosić lepiej niż słowa. Warto przyjrzeć się ich „mowie”, by dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne kwiaty i jakie intencje przyświecały osobie, która Cię nimi obdarowała.
REKLAMA
„Jesteś najpiękniejsza”
 
Dokładnie to mówi bukiet z margaretek. Urodziwą osobę obdarowuje się także konwaliami i rumiankiem. Czerwona różna symbolizuje miłość. Osławiony w PRL-u czerwony goździk wyraża podziw, różowy pamięć o obdarowanej obie, ale ten sam kwiat w kolorze żółtym jest oznaką pogardy.
 
 
Popularne ostatnimi czasy słoneczniki oznaczają fałsz i zarozumiałość. Koleżanka z pewnością nie odczytają w ten sposób bukietu ze słoneczników, jednak osobom starszym lepiej podarować bardziej tradycyjny bukiet. 
 
 
Kolor też ma znaczenie
 
Biel symbolizuje niewinność i czystość. Czerwień to kolor miłości, pobudza skojarzenia erotyczne, dlatego czerwona róża na pierwszej randce jest niewskazana. Lepsza będzie frezja; wyraża szacunek i uznanie, ale jest także zaproszeniem do flirtu. Bukiet różowy jest wyrazem sympatii i przyjaźni.
 
 
Wątpliwości nie budzą niebieskie kwiaty – potwierdzają wierność partnera, z kolei żółte świadczą o jego zazdrości. Bez względu na to jakimi kwiatami zostaliśmy obdarowani, zgodnie z tradycją nie należy ich zasuszać. Susząc bukiet od ukochanego ryzykujemy wysuszeniem jego uczuć. Dotyczy się to także ślubnych wiązanek.
 
 
Uważaj na bzy i wrzosy
 
Kwiat bzu oznacza nieszczęście, w związku z tym, nie należy go trzymać w domu. Podobnie rzecz ma się z wrzosem. Trzymanie tych kwiatów w domu może spowodować nieszczęście i samotność. Chryzantemy są zgodnie z tradycja uważane za kwiaty żałobne, ich wręczenie może być niewłaściwie odebrane. 
 
Monika Popiołek/Deccoria.pl
Foto: ©123RF/PICSEL; © Bauer

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Susząc kwiaty od ukochanego uważaj, żeby nie ususzyć jego miłości!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.