Artykuły

W sypialni alergika – jak wpłynąć na komfortowy odpoczynek?

Wiosna to pora roku, podczas której życie alergików nie należy do najprzyjemniejszych. Objawy uczuleń bywają nieznośne – w ciągu dnia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a w nocy utrudniają zasypianie i sprawiają, że odczuwamy wyraźny dyskomfort. Jednak co najmniej kilka elementów wyposażenia wnętrza może pomóc przejść przez trudny czas. Czego nie powinno zabraknąć w sypialni alergika? Oto kilka bardzo praktycznych wskazówek.

REKLAMA

#1 Uwaga na kurz

Podstawową sprawą, o którą powinniśmy zadbać, jest dość częsta „walka” z kurzem, gromadzącym się w sypialni. Sprawdzą się tu zarówno standardowe odkurzacze, jak i te, które powstały z myślą o osobach, cierpiących na alergie. Dobrym rozwiązaniem okaże się również mop parowy, który nie wymaga używania jakichkolwiek detergentów – te również bardzo często powodują reakcje alergiczne. Pamiętajmy jednak, że żaden sprzęt nie okaże się skuteczny, jeżeli nie wypracujemy restrykcyjnej regularności w utrzymywaniu czystości podłogi w sypialni.

#2 Antyalergiczne materiały

Zmaganie się z uciążliwymi dolegliwościami w ciągu dnia sprawia, że w nocy alergicy potrzebują błogiego i nieprzerwanego snu, by zregenerować osłabiony organizm. Dlatego też warto postarać się o to, aby miejsce do odpoczynku było przestrzenią całkowicie przyjazną i bezpieczną. Wiemy już, że częste i regularne odkurzanie poprawi komfort przebywania w sypialni. Natomiast dobierając konkretne elementy posłania, warto wybrać materac, którego struktura zawiera piankę żelopodobną: - Pianka Gelax to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, ale nie tylko – ze względu na swoją elastyczność świetnie sprawdzi się również jako materac dla tych użytkowników, którym dokuczają bóle pleców. W naszych materacach używamy pianki Gelax, która łączy chłodzące właściwości pianki wysokoelastycznej oraz delikatność pianki termoelastycznej. To połączenie radykalnie ogranicza rozwój grzybów, pleśni i roztoczy, przez co pozwala stworzyć  komfortowe miejsce do błogiego odpoczynku dla alergików – mówi Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

 

#3 Materac powinien „oddychać”

To naturalne, że w miarę upływu czasu i użytkowania materaca, w jego strukturze zaczną gromadzić się mikroby. Dlatego też kolejnym elementem samego materaca, na który warto zwrócić uwagę, jest przewiewna siatka 3D. Dzięki niej posłanie zyskuje znacznie lepszą wentylację oraz cyrkulację powietrza, a to z kolei zapobiega gromadzeniu się alergenów w strukturze materaca. Co więcej, siatka 3D przyniesie również ulgę wszystkim osobom, które cierpią na nadmierną potliwość. Choć z pozoru jest ona wyłącznie ozdobnym detalem materaca, spełnia funkcje, które mają bezpośrednie przełożenie na jakość odpoczynku. Zadbajmy więc o to, by w naszym „antyalergicznym” posłaniu znalazł się materac z pianką żelopodobną oraz z siatką 3D, a pokrowiec materaca można było w łatwy sposób ściągać i wyprać.

#4 Powiew świeżego powietrza

Ze względu na to, że rozwój alergenów warunkuje poziom wilgotności oraz temperatura wewnątrz domu, dużo uwagi powinniśmy poświęcić wietrzeniu oraz oczyszczaniu powietrza w całym mieszkaniu. Niestety jednym z wielu problemów, z którymi wszyscy się zmagamy, jest duża ilość zanieczyszczeń, które każdego dnia przedostają się do naszego organizmu drogami oddechowymi. Dlatego też warto zaopatrzyć się oczyszczacz powietrza lub klimatyzator z filtrem, który zniweluje ryzyko wywołania reakcji alergicznej oraz działanie szkodliwych substancji. Urządzenia okażą się niezbędne w sypialni uczuleniowców nie tylko w okresie grzewczym, ale również wiosną i latem.

#5 „Minimalizm” lekiem na całe zło

Im mniej niepotrzebnych przedmiotów znajdzie się w sypialni alergika, tym łatwiejsze okaże się zapanowanie nad czynnikami, wywołującymi uczulenie. Chociaż dodatki z reguły podkreślają charakter wnętrza i stanowią dopełnienie aranżacji, w tym wypadku zdrowie, komfort i dobre samopoczucie powinny mieć pierwszeństwo. Ograniczmy więc „obecność” akcesoriów w sypialni do minimum. Ta sama zasada tyczy się wszelkiego rodzaju dodatkowych tkanin – poduch i pledów. Są piękne i bardzo przyjemne w dotyku, ale niestety stanowią idealną „kryjówkę” dla roztoczy. Postawmy więc na „antyalergiczny” minimalizm.

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "W sypialni alergika – jak wpłynąć na komfortowy odpoczynek?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.