Artykuły

Wiosenne porządki z TWORZYWO studio

Wiosna to dobry moment, by przyjrzeć się temu, co przez cały rok nagromadziliśmy w naszym domu. Podczas wiosennych porządków powoli chowamy też zimowe rzeczy i sprzęty nieco głebiej, by letnie rzeczy mieć znów pod reką.
Wiosenne porządki z TWORZYWO studio
REKLAMA

Wiosna to również czas remontów czy zmian we wnętrzu mieszkania. Warto więc rozejrzeć się po naszej przestrzeni i zastanowić się, którą przestrzeń możemy zagospodarować na dodatkowe szafy, szafki czy półki do przechowywania.

Wysoki sufit
Mieszkańcy kamienic i mieszkań z wysokimi pomieszczeniami mają dużo szczęścia. Wysoki sufit pozwala na zagospodarowanie przestrzeni pod nim na szafy i półki, w których można zmieścić naprawdę sporo rzeczy. W tych przestrzeniach zazwyczaj chowa się te przedmioty, które nie są potrzebne na co dzień.

Pod schodami, w stopniach schodów
Powszechnie wiadomo, że przestrzeń pod schodami jest doskonałe, jako składzik na różne gospodarcze przedmioty. Jednak równie dobrze sprawdzi się jako przestrzeń z szufladami na przechowywanie np. butów. Takie szuflady można zrobić za pomocą systemów cargo lub po prostu z frontami na zawiasach.

Ciekawostką jest przechowywanie w stopniach schodów. Wówczas nastopnica montowana jest na zawiasach, a przestrzeń w środku można zagospodarować według uznania.

W łazience
Ostatnie przykłady mieszkań deweloperskich dowodzą, że łazience nie przypada zbyt wiele powierzchni. Mikro łazienki muszą jednak spełniać swoje podstawowe zadanie. W łazience potrzebne jest miejsce do przechowania chociażby środków czystości czy środków higienicznych. W tym przypadku dobrze sprawdzi się przestrzeń nad wc. W przypadku miski kompaktowej jest to szafka wisząca. W przypadku wc ze stelażem podtynkowym bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zabudowanie do samego sufitu przestrzeni nad stelażem. Dodatkowo warto rozważyć wnęki na kosmetyki w ściankach prysznica.

W sypialni
W sypialni dużo pola do popisu daje nam łóżko. Wybór jest bardzo duży natomiast w momencie, gdy potrzebne jest miejsce do przechowywania, naprzeciw wychodzą nam propozycje łóżek o podwyższonym stelażu z szufladami na przechowywanie. Ciekawym rozwiązaniem jest także łóżko z podnoszonym stelażem materaca. Wówczas można wiele skryć pod łóżkiem. Jeśli zakup łóżka nie jest w planach a w mieszkaniu znajduje się łóżko z wolna przestrzenia pod nim, warto zainwestować w dekoracyjne pudła do przechowywania - wybór takich pudeł jest ogromny.

Projekt oraz wizualizacje: TWORZYWO studio

Przeczytaj również: Ciemne kolory we wnętrzu

Ciemne kolory we wnętrzu

Przeczytaj również: Drewno we wnetrzach

Drewno we wnętrzach

Przeczytaj również: Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Klasyczna elegancja, czyli wnętrze nowoczesnego domu pod Warszawą

Przeczytaj również: Łazienka dla starszej osoby wg TWORZYWO studio

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wiosenne porządki z TWORZYWO studio"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.