Artykuły

Wybieramy lodówkę. Na jakie nowoczesne technologie warto zwrócić uwagę?

Obecnie produkowany sprzęt AGD pełni znacznie więcej funkcji niż tradycyjnie. Można kupić lodówkę wyposażoną w tablet czy technologie – jak np. „No Frost”, piekarnik indukcyjny itd. Tym razem skupiamy się na wyborze lodówki – podpowiadamy, które nowoczesne technologie są warte uwagi.

REKLAMA

źródło zdjęć: Adobe Stock

Jak dobrze wybrać lodówkę? Przede wszystkim trzeba znać swoje potrzeby. W teorii wszystko brzmi prosto, a przeznaczenie lodówki wydaje się oczywiste. Nie jest to jednak sprzęt pozbawiony tajemnic, gdyż urządzenia AGD są coraz nowocześniejsze i oferują wiele dodatkowych możliwości.

W gąszczu nazw rozmaitych nowoczesnych technologii można się zagubić – m.in. „Total No Frost!”, „Total Cooling”, „CrispZone” itd. Wyjaśniamy, co oznaczają najważniejsze z nich, a także, które są dla nas użyteczne.

System No Frost, czyli lodówka bezszronowa

Lodówki z systemem No Frost cieszą się ogromną popularnością. Większość produkowanych obecnie modeli – np. lodówka Samsung Twin RR39M7145S9 czy Bosch KGV33VL31E, jest wyposażonych w specjalne systemy, które mają kontrolować poziom wilgotności i zapobiegać powstawaniu szronu w lodówce. Mogą to być specjalne wentylatory, które odpowiadają za obieg powietrza.

Przed zakupem konkretnego modelu warto upewnić się, czy jest on wyposażony w system odszraniający komorę chłodziarki, czy dodatkowo zapobiega nadmiernemu odkładaniu się lodu w komorze zamrażalnika – wtedy nie trzeba już rozmrażać lodówki tradycyjnym sposobem. Zwróć też uwagę, że poszczególni producenci stosują różne nazewnictwo – upewnij się, że wybrany model faktycznie ma tę funkcję.

ZeroDegreeZone

Sharp stosuje to określenie na występujące w wybranych modelach chłodziarek szuflady. Można specjalnie dla nich ustawić niższą temperaturę niż w innych częściach urządzenia. Podobne funkcje oferują też inni producenci, mimo że pod inną nazwą. Pozwalają one dłużej cieszyć się świeżością produktów pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu nie trzeba ich zamrażać.

Multi Flow – równomierne chłodzenie

System Multi Flow zapewnia optymalne równomierne chłodzenie w lodówce i zamrażalniku. Zimne powietrze jest dostarczane do każdego miejsca, co sprawia, że chłodzenie jest efektywne i równomierne. Co więcej, zamrażalnik, w jaki wyposażona jest lodówka Samsung Twin RZ28H6050SS, wyposażono w technologię Power Freeze, czyli funkcję szybkiego schładzania.

Można szybko zmrozić wybrane produkty, zachowując maksimum ich cennych wartości odżywczych. Lodówka Samsung Twin ma znacznie więcej zalet, ale powróćmy do charakterystyki nowoczesnych systemów i technologii.

Smart Diagnosis – szybka diagnoza awarii

Smart Diagnosis to system pozwalający na szybkie zdiagnozowanie i rozpoznanie ew. awarii sprzętu AGD za pomocą smartfona lub telefonu komórkowego. Nie są wymagane dodatkowe aplikacje, wystarczy telefon zdolny do realizowania połączeń głosowych, aby zdiagnozować każdy sprzęt wyposażony w opcję Smart Diagnosis.

Trzeba jedynie nacisnąć specjalny przycisk znajdujący się na obudowie urządzenia, a to wywoła emisję zestawu dźwięków. Następnie należy połączyć się z centrum serwisowym i przyłożyć mikrofon telefonu do urządzenia AGD. W ten sposób zostanie ono przetworzone w centrum serwisowym, ustalona zostanie przyczyna usterki, a czasem nawet od razu wyeliminowana.

W ten sposób można też zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto też wiedzieć, że podobne systemy pozwalające na diagnostykę urządzeń proponują też inni producenci, lecz pod innymi nazwami. Często wymagane jest też zainstalowanie aplikacji w smartfonie.

Decydując się na zakup konkretnej lodówki, warto mieć na uwadze swoje potrzeby i szukać modelu im odpowiadającego. Różne technologie i rozwiązania ukryte pod tajemniczo brzmiącymi nazwami warto zaś odszyfrować, aby mieć pewność, że będą praktyczne lub niezbędne – jak np. wspomniany wcześniej No Frost. 

Materiał partnera 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wybieramy lodówkę. Na jakie nowoczesne technologie warto zwrócić uwagę?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.