Artykuły

Wynajmę mocne wrażenia

Czy można mieszkać z duchami lub w domach, w których kiedyś żył seryjny morderca? Jak okrutni i niewdzięczni mogą być ludzie? O złych rzeczach, które mogą nam się przytrafić, gdy chcemy nająć lub wynająć mieszkanie. Ku przestrodze!
REKLAMA

Tacy mili ludzie…

Nie tak dawno temu w serwisach społecznościowych pojawił się apel od użytkownika. Ostrzegał on czytających przed konsekwencjami wynajmowania domu dwóm konkretnym osobom. Pan ten został oszukany przez kobietę i jej syna.

Zdarzenie miało miejsce w tym roku w Warszawie. Wspomniana dwójka wynajmowała od pokrzywdzonego mieszkanie. Wszystko było dobrze, ale po roku ludzie ci najpierw zaprzestali płacenia czynszu i rachunków, a potem poprosili o wypowiedzenie umowy.

Właściciel chciał darować im dług (myśląc, że ich sytuacja finansowa jest tak zła, jak ją przedstawili). Nie doszło do tego. Po niepodpisaniu wypowiedzenia, którego matka i syn sami zażądali, właściciel udał się do nich. Wezwali policję.

Co było dalej? Nasza dwójka wyprowadziła się zostawiając mieszkanie w fatalnym stanie. Zdjęcia pociętych nożami mebli i gruzu nasypanego do sedesu oraz informacja o celowym zalaniu mieszkania wstrząsnęła Internetem.

Jeśli więc myślicie, że najgorsze, co wam się może zdarzyć przy wynajmowaniu mieszkania to właściciele wtrącający się w wasze życie lub z drugiej strony, głośni i niezbyt porządni mieszkańcy waszej własności, to grubo się mylicie.

Co jeszcze może spotkać najemców i wynajemców?

Niemoralna propozycja

Niektórzy właściciele mieszkań są na tyle bezpośredni, że już w ogłoszeniu mogą sugerować chęć pobierania czynszu "w naturze". Ci bardziej bezczelni, pragną i pieniędzy, i seksu. Jeśli jednak jest to już napisane w ogłoszeniu, wystarczy nie odpowiadać.

Czasem o tego typu marzeniach wynajemcy dowiecie się dopiero podczas rozmowy telefonicznej. Też dobrze, choć niesmak pozostaje i może skutkować obawami przed kolejnym takim marzycielem.

Najgorzej, jeśli dowiecie się tego podczas rozmowy twarzą w twarz. Co robić? Uciekać! Miło byłoby również dyskretnie dać znać innym – Internet czeka.

Co pamiętają ściany?

Podobają wam się domy z tzw. historią? A jeśli byłaby ona makabryczna? Są ludzie (także i w Polsce) mieszkający w domach, których ściany widziały rzeczy tak przerażające, że strach nawet o tym myśleć. Wiadomo, raczej nie dowiecie się tego wynajmując czy kupując nieruchomość. Ale za kilka miesięcy lub lat? Zupełnym przypadkiem…

W Polsce są ludzie mieszkający np. w domu po Karlu Denke – seryjnym mordercy i prawdopodobnie kanibalu. Ponoć nie narzekają, ale może lepiej nie ryzykować nocnych koszmarów.

Mieszkanie z duchem, ale nie duchem czasu

I znowu seryjny morderca. Mieszkańcy dawnego „kącika” jednego z najbardziej znanych polskich morderców – Karola Kota, skarżą się na jego ducha. Ale nie samymi zbrodniarzami człowiek żyje. Straszyć zawsze może ofiara, która była tu przed nami i zginęła w dramatycznych okolicznościach.

Co prawda nie każdy wierzy w duchy, ale przekonanym o ich istnieniu odradzałabym takie przygody. Zwłaszcza, że w mieszkaniu spędza się wiele czasu. No i noce…

Sprzedajesz dom? Nie trać głowy

W 2013 roku Warszawą wstrząsnęły dwie podobne do siebie zbrodnie. W obu przypadkach ofiarą była starsza osoba, która planowała wynająć lub sprzedać swoje mieszkanie. Spotkanie z umówionym klientem było dla każdej ostatnim spotkaniem w życiu.

Podejrzany o oba mordy miał ponoć w planach kolejne, ale większa liczba osób przychodząca na spotkanie skutecznie krzyżowała jego plany. Na wszelki wypadek na taką rozmowę zabierzcie ze sobą kogoś jeszcze.

Co tu dużo mówić, grunt to ostrożność. Bo straty moralne czy materialne nie należą do przyjemnych. A utrata życia… No właśnie. No to raz jeszcze: uważajcie.

D.Lisowska/Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wynajmę mocne wrażenia"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.