Artykuły

Wzornictwo od linijki - geometryczny dizajn we wnętrzu

Znane ze szkolnych lekcji matematyki figury geometryczne mają świetne zastosowanie w praktyce. Mowa o dizajnie, który wykorzystuje trójkąty, koła, romby, proste linie i wszelkie regularne kształty. To one rządzą projektami twórców polskich i zagranicznych, są także źródłem inspiracji w mieszkaniach naszych Użytkowników.
Wzornictwo od linijki - geometryczny dizajn we wnętrzu
REKLAMA

Geometryczne tło
Wyznacznikiem nowoczesnego wnętrza jest prosta linia. Jej zwielokrotnienie i użycie w kontrastujacych kolorach na ścianach jest jednak wymagające. Pasy nie sprawdzą się w zbyt małym pomieszczeniu, wywoła to klaustrofobiczny efekt. Pozostałe elementy wystroju powinny być utrzymane w tym samym surowym stylu. Należy też ograniczyć inne kolory i zapewnić dobre oswietlenie. Pasy na ścianach, przy odpowiednim doborze akcesoriów utrzymanych w nowoczesnym stylu, będą dla nich doskonałym tłem.

, 

Autor: takchcemieszkac Fot: Tapeta w czarno - białe równoległe linie daje cieakwy, op - artowski efekt 

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Prosty wzór na materiałach
Poszewki na poduszki, materiał na fotelach, zasłonach, roletach, obrusach i serwetkach to akcesoria nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Można zmultiplikowac jeden wzór geometryczny w kilku miejscach i zastosować ulubiony kolor. Dzięki takiemu rozwiązaniu uniknie się pstrokacizny i wzorzystego misz maszu we wnętrzu.  

Autor: dekoria_pl Fot.: Ciemnoróżowy geometryczny wzór na poduszce, obiciu fotela i rolecie wygląda fenomenalnie na tle białego, minimalistycznego pokoju

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Dizajnerskie meble
Przymiotnik "dizajnerski", chociaż w wielu przypadkach ma pejoratywny wydźwięk, wcale nie musi oznaczać czegoś pretensjonalnie nowoczesnego. Nazywamy tak przedmioty o oszczędnym wzornictwie i geometrycznych kształtach, często meble. Są proste, funkcjonalne i w stonowanej kolorystyce. Dzięki minimalistycznymu wzornictwu są skromne i ładne.

Autor: italiastyle Fot.: Hokery na bazie prostej metalowej konstrukcji zwieńczonej siedziskiem w intensywnym kolorze. To jest bardzo "dizajnerskie"!

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Oszczędne w formie przedmioty użytkowe
Dizajn naczyń, wazonów, flakonów, mis na owoce, doniczek i innych akcesoriów sprawdzi się w wariancie geometrycznym. Te przedmioty nie są zbyt inwazyjne i nie wpłyną na wygląd całego pomieszczenia, więc dla urozmaicenia można ozdobić nimi wnętrze urrzymane w tradycyjnym stylu.

Autor: dox  Fot: Czerwony kolor i proste wzornictwo geometryczne współgrają ze sobą. Abażur wygląda bardzo nowocześnie.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Rozważnie i romantycznie
Najmodniejsze rozwiązanie sezonu - mocny kontrast - sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, nawet jeśli jest to utrzymany w delikatnych barwach pokoik dziecięcy. Geometryczy, sztywny wzór przełamie każdą ładną, lecz monotonną aranżację wnętrza.  

Autor: NelaHomeDecor Fot.: Geometryczny wzór na pudełkach nadaje charakter wnętrzu utrzymanemu w paselowych barwach. 

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Sztuka abstrakcyjna
Geometryczny wzór może być nie tylko formą dekoracyjną, ale i tematem. Może stanowić ciekawy symbol i być tajemniczym akcentem we wnętrzu. Obraz z przedstawieniem abstrakcyjnym to urozmaicenie mieszkania w każdym możliwym stylu.

Autor: PIXERSIZE Fot: Żółty trójkąt i szare koło na białym tle. Warto też zwrócić uwagę na krzesło z oparciem przypominającym siatkę geometryczną.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ!

Emilia Koszela/Deccoria.pl

ZOBACZ TEŻ:

Drewniany design w nowoczesnym wnętrzu

Kuchenny total look

Design z drewna

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

rampol

Hmm.. Kamień stara cegła również zalicza sie do tego stylu. Jednak w tym przypadku mówimy o konkretnym stylu.

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wzornictwo od linijki - geometryczny dizajn we wnętrzu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.