Artykuły

Z klimatem i z pasją: o zagrodzie Sielski dom i ogród

Jesteś zmęczony pośpiechem, brakiem wytchnienia i zgiełkiem? Chciałbyś - choć na chwilę, zmienić otoczenie i przekonać się, że można żyć w symbiozie z naturą? Nowocześnie, jednocześnie nie zapominając o tradycji i swoich korzeniach, a także o tym, co najważniejsze? Wyjdź na spotkanie z ludźmi, którzy wiodą życie w otoczeniu sielskich klimatów. Przekonaj się, że slow life wcale nie polega na życiu w ślimaczym tempie, ale na odnalezieniu harmonii w tym, co robimy i w tym, kim jesteśmy. Balansie między dbaniem o siebie, a także o środowisko.

Z klimatem i z pasją: o zagrodzie  Sielski dom i ogród
REKLAMA

fot. Pixabay.com

Zapraszamy w miejsca, gdzie najpiękniejszą muzykę nierzadko tworzy cisza, a zapach ziół i kwiatów, tworzą niepowtarzalny nastrój. Przypomnij sobie, jak może smakować życie. Nie ma jednej drogi do szczęścia Jednak - być może, poczujesz, że chcesz obrać jakiś kierunek i to idealne miejsce i moment, do nowej historii, jaką zechcesz napisać. „Z klimatem i z pasją” to program publicystyczny, pokazujący ciekawe miejsca, ludzi pełnych pasji i produkty regionalne, a także piękne ogrody - z dala od miejskiego zgiełku. Promujący sielskie klimaty, życie w zgodzie z naturą, a także dbanie o środowisko. Bohaterowie to zarówno mieszkańcy wsi, mieszczuchy, którzy odnaleźli tam sens życia i sposób na biznes, a także osoby znane, które na terenach wiejskich znalazły swoje miejsce na ziemi.

Wyrusz w podróż "Z klimatem i z pasją" z autorką i prowadzącą program, dziennikarką Marią Sikorską. Zapraszamy! Premiera - Polsat News - niedziela 16:30

W tym odcinku:

- Rogale świętomarcińskie – regionalny wyrób z Wielkopolski z certyfikatem Unii Europejskiej „Chroniona nazwa pochodzenia i chronione oznaczenie geograficzne”. Wypiek rogali związany jest z obchodami dani św. Marcina, który przypada na 11 listopada. Od co najmniej 150 lat rogale cieszą się niesłabnącą popularnością i powodzeniem.

- Województwo kujawsko-pomorskie słynie z hodowli gatunków gęsi o najlepszym smaku i właściwościach odżywczych. O gęsiach opowiada Andrzej Klonecki, prezes Fundacji Hodowców Polskiej Gęsi Białej.

- Na pograniczu Mazowsza i Podlasia ulokowana jest zagroda „Sielski dom i ogród”, który z pasją tworzy Anna Gawlik. Dojrzały ogród w stylu romantyczno-angielskim zachwyca odwiedzających kobietę gości. Szczególnym jego punktem jest obszar porośnięty różnymi odmianami lawendy.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Z klimatem i z pasją: o zagrodzie Sielski dom i ogród"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.