Artykuły

Zasady urządzania małych wnętrz, w które błędnie wierzymy. U stylistów wywołują ciarki

REKLAMA

Przezroczyste elementy wyposażenia
Wyposażenie wykonane ze szkła akrylowego szturmem podbiło wiele pomieszczeń, których bolączką jest mały metraż. Przeźroczyste meble są wizualnie lekkie i z reguły nie przytłaczają wystroju, chyba że są stosowane w nadmiarze. Warto więc ograniczyć się do posiadania jednego lub dwóch przezroczystych mebli. Ich natłok, przeciwnie do zamierzenia, nie będzie korygował mankamentów wnętrza, a jedynie jeszcze bardziej je uwidoczni.

Zobacz więcej zdjęć

Do niedużego mieszkania warto wprowadzić meble o uniesionej formie, wspierające się na dekoracyjnych nóżkach, posiadające charakterystyczne wycięcia (np. krzesło z niewielkim oparciem) lub posiadające ciemne, matowe stelaże. Posłużą one utworzeniu czegoś, co w dziedzinach związanych z projektowaniem wizualnym nazywa się przestrzenią negatywową. Nadadzą one wnętrzu wrażenia pustości, przestrzeń stanie się lżejsza, a jej charakter będzie podkreślany przez to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Zobacz więcej zdjęć

Małe meble do małych pomieszczeń? Błąd
Często – błędnie – uważa się, że jedynym słusznym wyborem do niewielkich pomieszczeń są meble w małych rozmiarach. Mają one uczynić wnętrza bardziej przestronnymi. To jednak nie najlepszy pomysł. W przypadku niewielkich pokoi lepiej wybierać mniej, ale za to „pełnowymiarowych”, niskich i modułowych mebli. Warto dopasować do nich jasny, obszerny dywan – dzięki temu cały pokój wyda się bardziej przewiewny, swobodny.

Zobacz więcej zdjęć

Rozmiar okładziny posadzkowej w przypadku niedużych przestrzeni ma szczególne znaczenie – powinna się ona ciągnąć przez całą powierzchnię podłogi, tak aby wchodziła pod każdy element wyposażenia. Taki zabieg stworzy efekt wizualnego rozszerzania się niewielkiego pokoju.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zasady urządzania małych wnętrz, w które błędnie wierzymy. U stylistów wywołują ciarki"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.