Bądź EKO

Ekologicznie. Absurdy pod szyldem "eko"

Oglądajcie i żyjcie "Ekologicznie". Sylwia Majcher i Ela Sawerska pokażą Wam, jak łatwo i szybko wejść na ścieżkę eko i żyć zgodnie z duchem idei zero waste! Proste rozwiązania i sprytne pomysły nie tylko przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i portfela. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by w domowym budżecie zostało coś na wakacje i nie tylko!

fot. Ipla
REKLAMA

W ostatnim czasie na sklepowych pólkach pojawiły się płyny i szczotki do czyszczenia warzyw i owców z nawozów i szkodliwej chemii. Dzięki nim pożywienie ma być "czystsze". Czy to jest w ogóle potrzebne? Jak się okazuje - wcale nie. Producenci wykorzystują trochę nasz strach przed pestycydami i nawozami sztucznymi. W mediach od czasu do czasu pojawiają się doniesienia o przekroczeniu norm tych substancji w różnych produktach spożywczych. Nie są to sytuacje nagminne, jednak podsycają nasze obawy. 

Czym w ogóle są pestycydy i kiedy nam zagrażają?

Pestycydy to substancje pochodzenia naturalnego lub chemicznego, które służą ochronie roślin. Mają pozbywać się organizmów, uważanych za szkodliwie dla upraw. 

Boimy się, że sama woda nie wystarczy, by oczyścić owoce i warzywa z brudu i z chemii. Szukamy bezpieczniejszych metod. Tymczasem ciepła woda i szczota w zupełności wystarczą do umycia owoców i warzyw. Wiele z nich, np. warzywa korzeniowe można jeść wraz ze skórką. Nie ma potrzeby moczenia ich w occie czy roztworze sody oczyszczonej. Myjmy je przed zjedzeniem, nie przed włożeniem do lodówki. Kupowanie preparatów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia warzyw i owoców to przepłacanie za naszą naiwność.  

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Ekologicznie. Absurdy pod szyldem "eko""? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.