Bądź EKO

Ekologicznie. Filtry do wody

Oglądajcie i żyjcie "Ekologicznie". Sylwia Majcher i Ela Sawerska pokażą Wam, jak łatwo i szybko wejść na ścieżkę eko i żyć zgodnie z duchem idei zero waste! Proste rozwiązania i sprytne pomysły nie tylko przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i portfela. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by w domowym budżecie zostało coś na wakacje i nie tylko!

Fot. Ekologicznie.../ipla.pl
REKLAMA

Czy musimy zmiekczać wodę?

Twarda woda to ta, która zawiera wiele rozpuszczonych soli wapnia i magnezu. Wapń i magnez odpowiadają za pojawienie się kamienia. Nie oznacza to jednak, że woda jest niezdrowa. Wręcz przeciwnie - po te same składniki minineralne siegamy w tabletkah, by uzupelnić niedobory. NIe ma potrzeby zmiękczania wody, a taka rolę spełnia filtr.

Czy we właściwy sposób korzystamy z filtrów?

Filtry pod hasłem zmiekczania wody usuwają cenne minrały m.in. magnez i wapno. W filtrze mogą rozwijac się bakterie. Badania wykazały, że już w pierwszym tygodniu stosowania wkładu zawartośc bakterii przekroczyła dopuszczalne normy. Woda po filtracji może zawierać więcej zarazków niz przed filtracją. Dzieje się tak m.in dlatego, że w środowisku filtra jest wilgotno, a wile osób trzyma dzbanek w temperatuze pokojowej, anie jak powinniśmy - w lodówce. W badaniach filtry przestały spełniać swoje funkcje już w połowie czasu wyznaczonego przez producenta. 

Czujnik wymiany filtra to nic innego, jak zwykły timer nastawiony na 30 dni. Nie kontroluje od "sytuacji w filtrze".

Filtr nakranowy

Filtry nakranowe w wiekszości przypadków są filtrami węglowymi. Filtrują pod wpływem ciśnienia w sieci, dlatego trzeba długo czekać na czysta wodę. Redukują chlor i zanieczyszczenia mechaniczne oraz organiczne. Filtry tego typu wymagają okresowej wymiany wkładów węglowych. Wiele z nich wyposażonych jest w przełączkę na wodę do picia i zmywania.

Odwrócna osmoza

Filtry monoane pod kranem działa na zasadzie dyfuzji, tzn. że woda przechodzi przez zainstalowaną w filtrze membranę półprzepuszczalną i zjednego roztworu otrzymujemy inny. Główna funkcją filtórw odwróconej osmozy jest usuwanie z wody bakterii, wirusów,  i metali cięzkich. Fltry te są dokładne, co ma też skutki uboczne - z wody usuwane są związki mineralne, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania ogranizmu. Dlatego filtry odwróconej osmozy często uzupełnia sie mineralizatorem. 

segregacja śmieci

Deccoria.pl

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

gabida

Staramy się generować jak najmniej plastikowych odpadów, dlatego zainstalowaliśmy domowy system filtrowania wody 4Swiss. Intuicyjna obsługa, łatwe dozowanie, bez żadnych strat wody podczas filtrowania. Woda dobrze smakuje i nie zawiera drobinek mikroplastiku.

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Ekologicznie. Filtry do wody"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.