Blogowe perełki

Blogi Wnętrzarskie.pl - wywiad z autorami

Blogi Wnętrzarskie.pl to nie jest stereotypowy blog. To coś znacznie więcej. Dlaczego? Zaraz się przekonacie.
Blogi Wnętrzarskie.pl - wywiad z autorami
REKLAMA

Przesympatyczne małżeństwo - Magda i Piotr Motrenko- stworzyli wspólnymi siłami portal, w którym swoje miejsce znajdą wszyscy Ci, którym piękno i design jest bliskie.

Jak sami mówią, ich blog „to agregator treści, dzięki któremu bez problemu trafisz na najnowsze wpisy z polskiej sieci wnętrzarskiej. To społeczność, dla której organizujemy przeróżne spotkania i wydarzenia”.

Sami już widzicie, że to nie tylko miejsce najnowszych i najlepszych postów blogosfery, ale to również ludzie. Cała społeczność. I do tego bardzo życzliwi dla siebie.
 
Ostatnio miałam przyjemność przeprowadzenia z nimi wywiadu. Dowiecie się z niego nie tylko historii powstania bloga, strategii zarządzania nim, ale również kilka słów o społeczności tej designerskiej blogosfery. 

  
 
 
Skąd pomysł na stronę jednoczącą wszystkie blogi wnętrzarskie w jednym miejscu?

Magda: Zauważyliśmy, że istnieją różne agregatory blogów o innej tematyce i doszliśmy do wniosku, że wnętrzarzom też by takie miejsce nie zaszkodziło. Zakładając Blogi Wnętrzarskie nie myśleliśmy o tym, że kiedyś będziemy robić coś więcej w kierunku integrowania blogerów.

Wbrew powszechnej opinii, blog zajmuje dużo czasu. Jako małżeństwo wspólnie dzielicie się obowiązkami? Jaki jest na to złoty środek?

Magda: Przede wszystkim ja mam swojego bloga - WnetrzaZewnetrza.pl i to jemu zawsze poświęcałam najwięcej uwagi, bo tam w przygotowywaniu wpisów nikt mnie nie zastąpi.

Piotr: Dlatego dotychczas Blogami Wnętrzarskimi zajmowałem się ja, a Magda pomagała mi tylko przy organizowaniu spotkań. Dopiero od tego roku to się trochę zmieniło i Magda zaczęła koordynować działanie obu stron.

Magda: Ale nie oszukujmy się - jesteśmy małżeństwem i przepływ informacji między nami jest bardzo dobry. Nie ma większego znaczenia kto co robi, bo i tak oboje jesteśmy na bieżąco.


Wychodzicie ze strefy online do offline. Wasza działalność nie ogranicza się jedynie do prowadzenia strony, bo organizujecie również spotkania dla blogerów. Czy Waszym zdaniem ludzie faktycznie potrzebują takich wydarzeń? W jakim celu?

Magda: Dobrze jest dzielić z innymi swoją pasję, a znajomi z naszego otoczenia nie zawsze muszą mieć podobne zainteresowania. Natomiast ciężko nawiązać prawdziwą i szczerą relację z kimś, kogo znamy tylko z Internetu.

Piotr: Spotkania mają jeszcze jedną zaletę - są świetną okazją do wymienienia się doświadczeniem. W Internecie nic nie ginie, a krytyczne słowo może być odebrane inaczej, niż byśmy chcieli. W normalnej rozmowie nie ma takich problemów. Blogerzy offline nakręcają się nawzajem i bardzo motywują do dalszej pracy. Po każdym wydarzeniu dostajemy mnóstwo pozytywnych opinii, więc chyba inni odbierają to podobnie :)

Magda: Teraz ruszamy z cyklem spotkań po Polsce (BlogINtalk) i już zgłosiło się ponad stu blogerów zainteresowanych udziałem. To chyba najlepszy dowód na to, że takie wydarzenia są potrzebne.

Które wydarzenie najbardziej zapadło Wam w pamięci i dlaczego?

Magda: Każde jest inne i każde ma w sobie coś wyjątkowego. Spotykamy ciekawych ludzi, uczymy się czegoś nowego. Ale lubię przypominać sobie swoje pierwsze blogowe spotkania z osobami, z którymi teraz się przyjaźnię i utrzymuję regularny kontakt. Szkoda by było, gdybyśmy się nigdy nie poznali!


Mam nadzieję, że ten wywiad opublikowany specjalnie na stronie Deccoria.pl zainspiruje naszych użytkowników do podzielenia się swoimi projektami, pomysłami i wpisami z Magdą i Piotrem. Jestem pewna, że to będzie współpraca korzystna dla obu stron.

Co więcej, niedługo będą dodane następne wywiady z blogerami. Śledźcie więc nas uważnie! 
 
Marta Klimczak/ Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Blogi Wnętrzarskie.pl - wywiad z autorami"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.