Boże Narodzenie w Deccoria.pl

Jaką wybrać choinkę, by przetrwała święta?

Choinka to wyjątkowy symbol nadchodzących świąt. Co roku zastanawiamy się, jaką wybrać do swojego mieszkania. Sztuczną? Żywą ciętą czy w doniczce? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając drzewka idealnego.

REKLAMA

Tradycja ubierania choinki w święta Bożego Narodzenia pochodzi z Niemiec. Na początku, praktykowali go protestanci, z czasem jednak sympatyczny obyczaj przejęły również inne chrześcijańskie wyznania. Przystrojone drzewko to nieodłączny towarzysz wigilijnych wieczerzy. Wielu z nas dekoruje je znacznie wcześniej, nawet na kilkanaście dni przed uroczystą kolacją.

Którą choinkę do domu wybrać? W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, czy chcemy mieć w domu drzewko sztuczne, czy prawdziwe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Choinki sztuczne produkowane są ze specjalnych, cienkich żyłek, które doskonale imitują prawdziwe rośliny. Są bardzo proste w utrzymaniu (wystarczy je rozłożyć, przetrzeć z kurzu i przystroić), a także długotrwałe — syntetyczny iglak posłuży nam nawet przez kilkanaście lat, co jest niewątpliwie oszczędnością.

Zobacz więcej zdjęć

Podczas ubierania w dekoracje, miękkie nylonowe „igiełki” nie kłują. Rynek oferuje szeroki wybór choinek wzorowanych na najróżniejszych gatunkach drzew, także tych egzotycznych.

Niestety, sztuczne drzewka nie są przyjazne środowisku. Już ich produkcja powoduje emisję szkodliwych gazów i pyłów. Poza tym nie podlegają recyklingowi, a rozkładają się przez setki lat.

Zobacz więcej zdjęć

Atutem żywej choinki jest jej aromatyczny, leśny zapach, który naturalnie wprowadza do wnętrza świąteczny nastrój. Jeśli się na nią zdecydujemy, kupujmy ją w sprawdzonych punktach, które prowadzą własne lub sprowadzają je z legalnych upraw, prowadzonych na potrzeby świątecznej tradycji. Ich wycinka nie wiąże się z bezsensownym i szkodliwym karczowaniem lasów.

Czytaj dalej, by dowiedzieć się, które drzewko pachnie najintensywniej, a które jest najtańsze »

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (3)

fehu66

Kilka porad Starego Wilk na temat choinek w doniczkach. Jeżeli chcecie kupić chojraka i przesadzić go do ogrodu lub wprost gdzieś na pole to pamiętajcie,że: 1) krzak w doniczce musi być podlewany w mieszkaniu jak każda roślina 2) jeżeli był przesadzony do doniczki i obcięto mu nieumiejętnie korzenie może chorować kilka lat i uschnąć 3) podlewana lub nie choinka "już wie",że jest wiosna i jest ciepło bo temperatura w domku to +20 celcjuszów i więcej. Dla niej to wiosna! 4) Taka choinka już puszcza soki, ma popękane pąki a regularnie podlewana i trzymana do Gromnicznej wypuszcza zielne kitki, które mają nawet po 10 cm. 5) Najważniejsze ! Takiej choinki czyli już świerka, jodły czy innego badyla za żadne skarby nie wolno przenosić na zewnątrz domu. Nie wolno stawiać jej w garażu, balkonie, tarasie czy pod chmurką gdyż umarznie !!! Należy trzymać ją gdzieś w domu. Kupiliście taką choinkę to traktujcie ją jak należy. Pamiętajcie,że dla niej jest już wiosna !!!

ekonto

Od lat nie ubieram choinki (żadnej). Wystarczy mi własnoręcznie zrobiony stroik ze świeżych gałązek, które za darmo dostaję na placu handlowym. Sztucznej nie uznaję, a żywej żal marnować dla krótkotrwałej radości. Pozdrawiam świątecznie :)

MACZArchitektura

Piękne propozycje. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt. Zespół www.maczarchitektura.pl

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jaką wybrać choinkę, by przetrwała święta?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.