Budowskaz radzi

Budowskaz radzi

Budowa domu to proces złożony, wymagający co najmniej wielomiesięcznych, czy nawet kilkuletnich działań. Podobnie złożony jest proces finansowania budowy kredytem bankowym, a zobowiązanie takie różni się nieco od kredytu na zakup nieruchomości z rynku.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko mniejsze zużycie energii, zaletą tego rozwiązania jest również lepsze samopoczucie domowników.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Modernizując dom możemy zamienić stare, zaniedbane mury w przytulne i nowoczesne miejsce do mieszkania. Dobrze zaprojektowana przebudowa dostosuje jego funkcjonalność do współczesnych potrzeb. Przywrócimy dobry stan techniczny elementów konstrukcyjnych i instalacyjnych. Nadamy świeży wygląd elewacji i wnętrzom. W starych domach kryje się duży potencjał możliwy do wydobycia za sprawą remontu.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Coraz częściej budując dom lub kupując mieszkanie, zastanawiamy się nad przyszłymi rachunkami.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Prawie każda osoba budująca dom zastanawia się, ile będzie kosztowało jego utrzymanie. Największym wydatkiem jest zawsze ogrzewanie, warto więc zastanowić się jak obniżyć koszty zanim jeszcze zaakceptujemy projekt budowlany.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Tradycyjny na węgiel, ekologiczny na ekogroszek, a może gazowy? Wybór pieca centralnego ogrzewania to trudny wybór. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę możliwości wykonania określonych instalacji i zapotrzebowanie naszego domu na ciepło. W zależności od wybranego sposobu ogrzewania budynku, musimy też dostosować do niego instalację, a w niektórych przypadkach przygotować osobne pomieszczenie, spełniające ściśle określone warunki.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję o zakupie sprawdźcie, kto jest właścicielem drogi i gdzie znajdują się media. Nie dajcie nabrać się na ogłoszenia: działka uzbrojona, media w drodze.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Budynek, o ile nie realizujemy go na własne potrzeby, jest „produktem” przeznaczonym dla określonej grupy klientów. Faza projektowa definiuje ten produkt i dlatego ma szczególne znaczenie w całym procesie. Dobry projekt może podnieść wartość inwestycji budowlanej na wiele sposobów.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Woda i kanalizacja – te dwa podłączenia wykonuje się w tym samym czasie, a uzgodnienia w tej samej jednostce gminnej. Co więcej, za ścieki kanalizacyjne najczęściej płacimy według zużycia wodomierza.

Czytaj artykuł 
Budowskaz radzi

Można wyobrazić sobie dom bez gazu ogrzewany pompą ciepła, bez kanalizacji z szambem lub domową oczyszczalnią, ale bez prądu i wody nie da się mieszkać, co więcej nie dostaniemy pozwolenia na budowę takiego domu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.