Fot.123RF.com

Tymczasowo tak, bo woda nie będzie wdzierać się między płytki. Niestety bardzo często zdarza się, że źle położone płytki, brak ochrony hydroizolacyjnej mogą spowodować straty, za które możesz drogo zapłacić.

Dlatego warto poznać sposoby na ochronę balkonów i tarasów. Generalnie są dwie.

Izolacja wierzchnia i przeźroczysta

W pierwszym przypadku, kiedy płytki jeszcze są w dobrym stanie może pokusić się o izolację wierzchnią. Wtedy nie trzeba zrywać płytek więc koszty są dużo niższe. Położenie warstwy ochronnej trzeba oczywiście zrobić w przerwie między ulewami. Najprostszą metodą jest nałożenie uszczelniającej masy nałożonej na siatkę. Na rynku istnieją też izolacje przeźroczyste, które pozwalają na zachowanie koloru płytek.


Fot.123RF.com

Jak izolować płytki tarasowe?

Izolowanie na płytkach można generalnie podzielić na kilka etapów. Zacząć trzeba od dokładnego czyszczenia powierzchni. Wszystko trzeba odtłuścić, najlepiej umyć powierzchnię używając detergentów. Potem detergenty trzeba zmyć i zaczekać aż wszystko wyschnie. Wtedy zabieramy się za rozkładanie włókniny wzmacniającej. Na tak przygotowaną powierzchnię trzeba nałożyć warstwę wodoszczelną. Na końcu nakładamy warstwę nawierzchniową i wykańczamy jedno lub dwuskładnikową farbą.

Przeczytaj również: Jak podczas burzy zachowywać się w domu?

Nowe płytki

Możemy także zdecydować się na położenie nowych płytek. Wtedy oczywiście musimy zerwać stare i zabezpieczyć powierzchnię. Jeśli podłoże było malowane, starą farbę powinniśmy zetrzeć i dokładnie przygotować powierzchnię. Jeśli dzisiaj, po deszczach widzicie, że coś jest nie w porządku, warto zastanowić się, czy nie wziąć urlopu i nie zając się w wakacje naprawą balkonu. Jednego możecie być pewni, od czasu do czasu ulewy będą i w końcu i tak sytuacja zmusi was do napraw.

Zdjęcie główne: 123RF/PICSELL

Przeczytaj również: Skoki napięcia lub piorun zniszczyły sprzęt RTV lub AGD. Kto za to zapłaci?

Przeczytaj również: Ochrona domu przed burzą. Instalacja odgromowa – wymagania