Domy gwiazd

W domu Ewy Błaszczyk

Stworzyła niezapomniane kreacje w filmach „Godzina W”, „Nadzór”, „Mistyfikacja”, jednakże kolejne pokolenia jej fanów na zawsze zapamiętają ją jako Kasię Piórecką z serialu „Zmiennicy”. Od 2002 roku prowadzi fundację „Akogo?” pomagającą dzieciom po ciężkich urazach neurologicznych. Zobacz, jak wygląda dom popularnej aktorki.

REKLAMA

Ewa Błaszczyk urosła do rangi ikony. Utalentowana aktorka była wielokrotnie nagradzana, nie tylko za dokonania kulturalne, ale również działalność charytatywną. Założyła fundację „Akogo?” oraz klinikę BUDZIK dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Błaszczyk ostatnimi czasy dzieli swoje życie między aktorstwo, pracę w organizacji oraz opiekę na córką Olą. Mimo ogromu obowiązków jakie na niej ciążą, znalazła ona czas, aby oprowadzić po swoim domu ekipę produkcyjną programu „Domy gwiazd”.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Dom za 1,8 mln złotych
Dwustumetrową willę aktorka wybudowała w latach 90. wraz ze swoim mężem Jackiem Janczurskim. Posiadłość mieści się w sąsiedztwie siedziby „Akogo?” na warszawskich Bielanach. Rzeczoznawcy wyceniają jej wartość na prawie 2 miliony złotych. Obecnie Błaszczyk zamieszkuje ją ze swoją mamą, córkami i trzema psami.

Dom swoim wyglądem miał nawiązywać do gorących, śródziemnomorskich klimatów. Wprawdzie przestronność budynku stwarzała szerokie możliwości aranżacji, ostatecznie został on urządzony bardzo naturalnie, wedle gustu aktorki i jej męża. Błaszczyk wyjawiła, że jedyną fanaberią, na jaką sobie pozwoliła podczas wyposażania mieszkania, była sauna. Artystka lubi z niej korzystać w szczególnie zimne dni.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Artystyczny nieład
To, co widać napierwszy rzut oka, to swoisty brak konsekwencji w wystroju. Krzyżują się tutaj różne, wydawałoby się sprzeczne, style, kontrastujące kolory, meble, akcesoria – słowem: totalny miszmasz. Aktorka otwarcie przyznała, że wybierała do domu tylko te rzeczy, które się spodobały. Czy w jakikolwiek sposób szkodzi to ogólnemu efektowi? Bynajmniej. Nadmiar ozdób nie przytłacza, wręcz przeciwnie – sprawia wrażenie ciepła, rodzinności, a przede wszystkim autentyczności. Może nie wygląda jak skopiowany z okładki wnętrzarskiego żurnala – ale to jest właśnie jego największą zaletą.

Dom jest niesamowicie przytulny, w pełni oddaje charakter mieszkańców. Uroku dodaje mu pozorny eklektyczny nieporządek, jaki zdaje się w nim panować. Nie brakuje w nim roślin, zmyślnych dekoracji, kolorowych bibelotów oraz pamiątek, nie tylko tych rodzinnych, ale także nagród czy zdjęć z planów filmowych. Oryginalną ozdobą jest również porcelanowy telefon w stylu vintage.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Oryginalne dodatki
W salonie połączonym z kuchnią królują beżowy, nastrojowy kominek oraz wygodne, fotele o kolorowych obiciach. Warto zwrócić jeszcze uwagę na pięknie zdobione, czerwone biurko i kwiecistą sofę. Obok pokoju dziennego znajduje się niewielki gabinet – pokój córki aktorki – Marianny. Po sufit jest wypełniona książkami, kasetami VHS oraz płytami z muzyką. W pobliżu domowej biblioteczki stoi wysokie czarne pianino. Zdjęcia i drobiazgi, które dumnie stoją na jego obudowie, świadczą o tym, że chyba nie jest on zbyt często używany – niemniej jednak prezentuje się on bardzo elegancko. Dobrze komponuje się z podobizną charakterystycznej, czerwonej brytyjskiej budki telefonicznej. Wysokie łóżko z niebieskimi szufladami jest nie tylko ładne, ale również bardzo praktyczne. Za pokojem córki znajduje loggia, a w niej wspomniana, drewniana sauna parowa.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

Jak wam się podoba dom aktorki?
Więcej materiałów możecie zobaczyć w programie "Domy Gwiazd" emitowanym na kanale Domo+.

Aleksandra Kozera Deccoria.pl

Materiały dzięki uperzjmości Domo+

Zobacz również: hiszpański dom Grzegorza Krychowiaka! Kliknij!


 

 

Przeczytaj również:

Jak mieszkają polskie gwiazdy? Zobacz galerie zdjęć

Jak mieszkają hollywoodzkie gwiazdy?

Każdy może zafundować sobie trochę luksusu - wnętrza w stylu glamour!

Rób w życiu to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować – wywiad z Dariuszem Głogowskim

Im mniej tym więcej... czyli wnętrza w stylu skandynawskim

 

 

Zobacz również: mieszkanie Florence Welsch z Florence and the Machine

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "W domu Ewy Błaszczyk"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.