Higiena w domu

Higiena w domu

Podstawą w zapobieganiu zakażeniu koronawirusem Sars-Cov-2 jest dbanie o higienę – częste mycie i dezynfekcja dłoni, unikanie dotykania oczu i okolic nosa. Złośliwy patogen rozprzestrzenia się drogą kropelkową, ale i powietrzną. Najnowsze doniesienia wskazują też, że może on przetrwać dłuższy okres na rzeczach codziennego użytku. To oznacza, że dotykanie zakażonych powierzchni wiąże się z ryzykiem infekcji. Jednym z przedmiotów, na którym osiada aerozol z wirusem, są okulary. Jak je dezynfekować?

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Od kwietnia musimy zasłaniać nos i usta. Badania i symulacje przeprowadzone przez naukowców wskazują, że to jedno z najskuteczniejszych działań ograniczających rozprzestrzenianie koronawirusa. Przyłbice i maseczki stały się nieodłączonym elementem garderoby. Jak prać maseczki wielorazowego użytku, by nie stały się źródłem zakażenia, nie tylko COVID-19, ale też innymi chorobami?

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

W dobie pandemii szeroko rozumiana dezynfekcja jest podstawowym sposobem na ograniczenie  rozprzestrzeniania się choroby. Jednym z bardzo istotnych czynników mających wpływ na nasze bezpieczeństwo jest także dezynfekcja ubrań. Przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na odkażanie odzieży, które z powodzeniem będzie można stosować również w dalszej przyszłości.

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Celem obostrzenia jest ograniczenie rozsiewania groźnego patogenu. Noszenie maseczki, choć niezbędne, może się wiązać z kilkoma niedogodnościami. Powodów do narzekania nie brakuje okularnikom, którzy narzekają na parujące szkła. Podpowiadamy, jak sobie poradzić zamglonymi okularami.

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Pandemia koronawirusa w Polsce się nasila. W sklepach brakuje podstawowych środków ochronnych – przede wszystkim maseczek. Podpowiadamy, jak uszyć je w domu. Co będzie potrzebne? Na pewno przyda się worek po odkurzaczu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Higiena w domu

W czasach gdzie maseczki są nieodzowne w naszym życiu możemy zrobić je sami w domowych warunkach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Higiena w domu

Gąbki do mycia naczyń to siedlisko chorobotwórczych bakterii. Jak często je wymieniać, czy można je odkażać w occie albo mikrofalówce, czym je zastąpić? 

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Co tydzień, raz na miesiąc, raz na pół roku - jak często zmieniać pościel? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie, nie jest oczywista. Większość z nas popełnia ten sam błąd.

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Odkażenie mieszkania jest zabiegiem niezbędnym (a często bagatelizowanym) po każdej chorobie zakaźnej, a nie tylko w obliczu pandemii koronawirusa w Polsce. 

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Mole spożywcze to nie jedyne szkodniki, które mogą „mieszkać” w kuchni i żerować na zgromadzonych przez nas zapasach. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Dla dzieci zabawki to najwierniejsi towarzysze. Maluchy nie rozstają się z ulubionymi przytulankami nawet na krok, zabierają je ze sobą niemalże wszędzie. W trakcie wspólnych zabaw, kiedy najmłodsi uczą się i poznają świat, zabawki zbierają brud i zarazki, które później przekazują swoim właścicielom. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu ulubieńców dzieci, ponieważ częsty i bezpośredni kontakt z patogenami może powodować u najmłodszych nieprzyjemne choroby.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Higiena w domu

Ponad połowa Polaków mieszka w blokach, których lokale nie spełniają wszystkich oczekiwań względem metrażu poszczególnych pomieszczeń. Zarzut ten najczęściej dotyczy kuchni, która zgodnie ze znaczeniem, jakie jej przypisujemy, jest tętniącym sercem domu, miejscem, w którym cały czas coś się dzieje… i dużo się przechowuje. W końcu w takim domowym „centrum zarządzania” wszystko powinno być zawsze pod ręką. Jak zatem pomieścić w małej kuchni wszystko, co niezbędne? Sprawdź najlepsze triki.

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Żel antybakteryjny to obecnie jedne z najbardziej pożądanych produktów na rynku. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć dowodzących, że brakuje go na półkach wielu polskich sklepów. Jak przygotować w domu skuteczny preparat antybakteryjny? Jak zrobić domowe środki dezynfekujące? Żel antybakteryjny do rąk.

Czytaj artykuł 
Higiena w domu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zachowanie podstawowych zasad higieny to jeden z najlepszych sposobów profilaktyki chorób wywoływanych przez wirusy (m.in koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19; tzw. koronawirus z Wuhan) i bakterie. W okresie zagrożenia epidemicznego oraz zwiększonych zachorowań na grypę i przeziębienie warto pamiętać również o zachowaniu czystości w domu. Koronawirus - jak się chronić.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.