Lilirena o kwiatach

Pani Wiosna - kreatywna zabawa dla dzieci

Ile razy zdarzyło Ci się kupić za dużo warzyw czy owoców, których później nie zjadłeś ponieważ były już nieświeże? Zdarza Ci się również wyrzucać opakowania po produktach i skórki po owocach? Namawiamy Cię do rozsądnego kupowania, ale jeżeli zdarzy się taka sytuacja warto pomyśleć o ekologii, której powinniśmy uczyć nasze pociechy od samego początku.
Pani Wiosna - kreatywna zabawa dla dzieci
REKLAMA

W naszym poradniku podpowiemy jak w kreatywny sposób wykorzystać pudełka, puszki, skórki z owoców do spędzenia czasu wolnego z Twoim dzieckiem. Pomyśl o tym, że warto być ECO dla dobra naszego i naszych najmłodszych obywateli Świata. XXI wiek to okres, w którym nastąpił gwałtowny rozwój techniki. Komputer z dostępem do Internetu jest niemal w każdym domu. Dzisiaj środki audiowizualne stają się dla dziecka pierwszą inspiracją na spędzanie czasu wolnego. Czytanie książek, gry zespołowe, rozmowy w gronie rodzinnym to zajęcia odchodzące w przeszłość, a przecież można to zmienić.

Bądźmy kreatywni w naszym domu!

Dzieci zapominają o swojej oryginalności, gdyż otrzymują gotowe rozwiązania, szablony, które posiadają określone ramy, powodując zamykanie procesu twórczego wśród najmłodszych. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na rozwój swojego dziecka poprzez kreatywne, nowatorskie pomysły, które pobudzą i rozwiną nie tylko umysł dziecka ale także jego zdolności manualne. Ważne, aby każde dziecko mogło stworzyć swoją abstrakcyjną pracę plastyczną, wyjść na świeże powietrze grając w różne sportowe dyscypliny, a także po prostu zwyczajnie się pobrudzić.

W tym artykule szczególnie chcemy się skupić na pobudzaniu kreatywności artystycznej, tworząc pracę plastyczną na temat Pani Wiosny. Ściślej mówiąc zależy nam na tym, aby dzieci wraz ze swoimi opiekunami mogli stworzyć przepiękną Panią Wiosnę z niepotrzebnych resztek jedzenia,  które już nie zostaną wykorzystane (np. skórka od pomarańczy, cytryny,  łodyga po winogronie, wysuszone kwiaty itd.) Technika dowolna – ważne, aby było kolorowo, zabawnie i KREATYWNIE!

Ułatwieniem będzie przygotowany przez nas szkic, który można sobie pobrać (kliknij w zdjęcie i zapisz na pulpicie swojego komputera) oraz wydrukować i na nim stworzyć przepiękną Panią Wiosnę, którą można później oprawić w ramkę, bądź przyczepić na lodówce ciesząc się ze wspólnie stworzonego dzieła sztuki!

Instrukcja:
1.    Wybierz i pobierz z naszej strony najładniejszy wg Ciebie wzór Pani Wiosny.2.    Przygotuj: dobry klej, pisaki, pozostałości po żywności, zwiędłe liście, kwiaty.


3.    Pozostałości po żywności powinni przygotować rodzice.


4.    Teraz najlepszy moment: PO PROSTU TWÓRZ! Przykładaj wszystkie resztki, tak aby tworzyły przepiękny strój Pani Wiosny.5.    Naniesione elementy na kartkę, zacznij przyklejać.
6.    Gdy klej wyschnie Pani Wiosna gotowa!

Koniecznie zróbcie zdjęcia i pokażcie efekty Waszej pracy.


Lilirena o kwiatach/ Deccoria.pl
Autor zdjęć: Grupa Eventowa Dylczyk Art

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Pani Wiosna - kreatywna zabawa dla dzieci "? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.