Nasz Nowy Dom

Martyna Kupczyk o remoncie Lubartowie

Tym razem rewitalizacji podlegało mieszkanie w kamienicy dla wielopokoleniowej rodziny.

REKLAMA

Fot. Polsat/Nasz Nowy Dom

Projekt był trudny, wszystkie pomieszczenia w amfiladzie, z korytarza wchodziło się bezpośrednio do kuchni, nikt nie miał prywatności. Głównym założeniem projektu było wyznaczenie przestrzeni dla domowników, jednocześnie nie zapominając o specyficznym klimacie miejsca, tworząc nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

Pokój (dziewczynki) powstał w miejscu, gdzie dawnej znajdowała się kuchnia. Pomieszczenie było niewielkie jednak wysokie, typowe dla kamienic, czyli prawie trzymetrowe. Stąd pomysł na wstawienie łóżka na niewielkiej antresoli dostosowanej do wieku dziewczynki.  W tak wysokich wnętrzach dekoracje nie mogą się skupiać jedynie na dolnych partiach pomieszczeń. Ponadstandardowa wysokość daje możliwość i okazje do wyeksponowania lamp czy obrazów.

Zobacz więcej zdjęć

Największe pomieszczenie musiałam tak zaprojektować, aby spełniało kilka funkcji. W tym przypadku połączyłam kuchnie z pokojem dziennym i sypialnią taty. Czyli jedno pomieszczenie, różne strefy życia. Nie chciałam stawiać dodatkowej ściany, która automatycznie zmniejszyłaby pokój i zabrała światło. Moim pomysłem było podzielenie przestrzeni za pomocą niezabudowanego regału. Idealne miejsce, gdzie możemy ustawić pamiątki, zdjęcia czy książki.

Zobacz więcej zdjęć

W wysokich pomieszczeniach nie bójmy się bawić kolorem, jednak pamiętajmy dla kogo przeznaczone są pomieszczenia. Pani Maria, nasza bohaterka lubi stonowane kolory, które wyciszają.

Zobacz więcej zdjęć

Część swojego dzieciństwa właśnie spędziłam w takiej kamienicy, dlatego mam do takich mieszkań ogromny sentyment.

Martyna Kupczyk, architekt programu Nasz Nowy Dom

Architekt z wieloletnim doświadczeniem. W programie "Nasz Nowy Dom" odpowiada za metamorfozy domów od pierwszej edycji. Specjalistka od zagospodarowania i optymalnego wykorzystania małych przestrzeni. Nie ma dla niej trudnych wnętrz. Odkąd została mamą uwielbia wykonywać bajkowe metamorfozy pokoi dziecięcych. Dzięki jej pracy najmłodsi bohaterowie programu zasypiają zanurzeni w krainie magii i czarów. Prywatnie uwielbia słońce i piaszczyste plaże. Potrafi godzinami zbierać muszę, które przywozi z każdej podróży.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

grazycrazy

Pani Martyna robi najlepsze projekty

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Martyna Kupczyk o remoncie Lubartowie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.