Nasz Nowy Dom

„Nasz Nowy Dom”: Dom to coś więcej niż cztery ściany i dach nad głową. My o tym wiemy!

Już we środę przeniesiemy się do wsi Piaski nieopodal Zduńskiej Woli. To tu stoi zrujnowany dom z czerwonej cegły, który pani Magda otrzymała od swoich rodziców.

materiał partnera/ Nasz Nowy Dom/ Polast
REKLAMA

Chciałaby w nim zamieszkać ze swoim ośmioletnim synem Mikołajem. Wzięła na ten cel kredyt, środki już się skończyły i pani Magda nie jest w stanie dokończyć remontu. Teraz rodzina pomieszkuje u jej rodziców. Mama i syn śpią na rozkładanym fotelu w kuchni. Rodzina znalazła się w takiej sytuacji, ponieważ kilka lat temu pani Magda rozstała się z partnerem, który nadużywał alkoholu i był agresywny w stosunku do niej i do Mikołaja. Ojciec chłopca ma sądowy zakaz zbliżania się do niego. W wieku trzech lat u Mikołaja zdiagnozowano zespół Kawasakiego i chociaż teraz czuje się dobrze, to choroba zawsze może wrócić. Poza tym po traumatycznych przeżyciach chłopiec wymaga terapii, a przede wszystkim potrzebuje bezpiecznego miejsca do życia. Mimo ogromnych starań pani Magdy ich własny dom nie nadaje się do zamieszkania. W środku są tylko gołe ściany, nie ma podłóg ani sufitów, łazienka i kuchnia to na razie tylko plany. W pomieszczeniach są grzejniki, ale nie są podłączone do żadnego źródła ciepła. Dach jest dziurawy i w każdej chwili domowi grozi zalanie. Brakuje też szamba.

„Nasz Nowy Dom”: Dom to coś więcej niż cztery ściany i dach nad głową. My o tym wiemy! na INTERIA.TV.

Czy uda nam się sprawić, że te gołe ściany staną się przytulnym i bezpiecznym domem dla pani Magdy i jej syna? Spróbujemy! Jak powiedziała Katarzyna Dowbor: „bo jak nie my, to kto?”. Projekt wnętrza stworzyła architekt Martyna Kupczyk, a za remont odpowiada Artur Witkowski.

Nasz Nowy Dom

We czwartek poznamy pana Stanisława i jego dzieci: trzynastoletniego Kamila i jedenastoletnią Wiktorię. Rodzina mieszka w Goszczynie, w połowie niewielkiego budynku. Niedawno żona pana Stanisława zmarła na gruźlicę. Tata i rodzeństwo nie są w stanie podnieść się po tej tragedii, wciąż tęsknią za żoną i mamą. Z domem wiążą się jeszcze inne traumatyczne wspomnienia ­– w jednym z zajmowanych przez rodzinę pomieszczeń ojciec pana Stanisława odebrał sobie życie. Mimo bardzo trudnej sytuacji pan Stanisław, jak każdy kochający tata, stara się zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze. Niestety warunki, w jakich teraz przebywa rodzina, są bardzo ciężkie. Cała trójka śpi w jednym pokoju. Rodzeństwo na łóżku piętrowym, a tata na rozkładanym fotelu. W drugim pomieszczeniu jest kuchnia z oddzieloną jedynie zasłonką prowizoryczną łazienką. Do tego obydwa pokoje dzieli korytarz, który prowadzi również do mieszkania sąsiadów. Układ budynku będzie ogromnym wzywaniem dla architekta Maćka Pertkiewicza, a z wyjątkowo trudnym remontem zmierzy się nasz nowy kierownik budowy Przemek Oślak. Czy na tak małej powierzchni uda się zaprojektować oddzielne pokoje dla Kamila i Wiktorii i czy znajdzie się miejsce na upragnioną łazienkę?

Nasz Nowy Dom

Katarzyna Dowbor: „Kochani naprawdę bardzo wiele w życiu przeszliście. Chciałabym, żebyście uśmiechali się jak wasi rówieśnicy. (…) Nie powinno być tak, że nastolatka mieszka w jednym pokoju z dwoma mężczyznami. (…) Tak naprawdę to nie jest jedno mieszkanie. Jak z tych dwóch oddzielnych pokoi stworzyć przytulny, odpowiednio dla was przygotowany dom?”

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "„Nasz Nowy Dom”: Dom to coś więcej niż cztery ściany i dach nad głową. My o tym wiemy!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.