Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom - Ekipa programu wyrusza na pomoc kolejnym rodzinom!

Przed nami kolejne metamorfozy domów pod czujnym okiem Kasi Dowbor. Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" rusza w Polskę, aby pomóc rodzinom, które nie mogą sobie pozwolić na remont i poprawę warunków życiowych.

fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

W środę poznamy historię pani Bożeny z Kałkowa. Kobieta uciekła od męża z czwórką dzieci. Uciekła przed alkoholem i przemocą. Nie mając się gdzie podziać, przez kilka dni cała rodzina mieszkała w stodole. Dzięki pomocy przyjaciółki matce udało się wynająć bardzo stary i zniszczony dom bez łazienki, w którym do dzisiaj wszyscy mieszkają. Gdy ojciec dzieci zmarł, rodzina odziedziczyła po nim zrujnowany budynek, który mógłby stać się ich domem. Pani Bożena ciężko pracuje, by ten własny dom doprowadzić do stanu, w którym da się w nim zamieszkać. Zgromadziła część materiałów, ale prawdziwy remont jest poza jej zasięgiem finansowym.

"Nasz nowy dom": Ekipa programu wyrusza na pomoc kolejnym rodzinom! na INTERIA.TV.

W domu nie ma łazienki, szamba, kuchnia jest w opłakanym stanie, w domu nie ma mebli, dach pokryty jest niebezpiecznym eternitem, a ściany budynku nie są ocieplone. Tymczasem właściciel wynajętego mieszkania domaga się, by rodzina w końcu się wyprowadziła. Sytuacja jest dramatyczna. Na szczęście, pewnego dnia do drzwi domu zapuka Kasia Dowbor, która widząc stan budynku, będzie starała się wytłumaczyć rodzinie jak wiele trzeba tu zrobić:

"Jesteście uroczą rodziną, pani Marzeno ma pani wspaniałe dzieci i doceniam to co pani zrobiła, ale ten dom w tym stanie nie nadaje się do mieszkania. To jest dom, w ktorym trzeba zrobić tak naprawdę wszystko - dach, cała instalacja elektryczna, ogrzewanie, tak naprawdę nie ma tutaj łazienki. Ten dom wymaga generalnego, ogromnego remontu. A największym problemem jest to, że w tym domu jest tylko jednej pokój, a was jest pięcioro."

Tym razem za metamorfozę domu odpowiada architekt Wojtek Strzelczyk oraz Artur Nowobilski z niezawodną ekipą budowlaną. 

REKLAMA
REKLAMA

W czwartek ekipa programu odwiedzi Jaroszki w województwie mazowieckim. To właśnie tam mieszka Pani Monika z mężem i synami: osiemnastoletnim Pawłem i Czternastoletnim Michałem. Kilka lat temu rodzice mieli poważny wypadek. Pan Piotr bardzo ucierpiał, miał połamany kręgosłup, do dziś nie powrócił do pełnej sprawności. Na domiar złego, ojciec rodziny zachorował na schizofrenię. Sytuacja materialna rodziny pogorszyła się drastycznie, zmuszeni byli sprzedać swoje mieszkanie i przenieśli się do starego drewnianego domu we wsi Jaroszki, nieopodal Zwolenia.

fot. Nasz Nowy Dom / Polsat

W domu nie było łazienki, ogrzewali go starym piecem, nieocieplona elewacja nie zapewniała odpowiedniego schronienia zimą. Gdy Paweł miał 15 lat, z pomocą sąsiada postawił dobudówkę, w której powstała łazienka. Chłopak uczy się i pracuje, pieniądze oddaje mamie, by wesprzeć skromny rodzinny budżet. Niestety, dom popada w ruinę, podłogi są popękane i dziurawe, ogrzewanie coraz bardziej niebezpieczne. Dramatycznie brakuje miejsca – rodzina śpi w jednym pokoju. Najwyższy czas, by remontem zajęła się ekipa programu „Nasz nowy dom”! Kasia Dowbor odwiedzając rodzinę była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania starszego syna:

"Jestem zachwycona Waszą rodziną. Paweł ogromny szacunek dla Ciebie za to co robisz i jak bardzo dbasz o swoją rodzinę i jak bardzo walczysz o to żeby lepiej Wam się żyło i mieszkało. Robicie co możecie, żeby ten dom wyglądał tak jak w tej chwili wygląda, bo my dużo gorsze domy remontujemy. Wy naprawdę dużo włożyliście w to pracy, serca, a także staraliście się, żeby ten dom jednak nadawął się do życia. Największym problemem jest tutaj brak miejsca. tego domu nie da sie rozciągnać, ale gdzie to miejsce znaleźć...?"

Nowy projekt domu przygotuje architekt Maciek Pertkiewicz, a zaproponowane zmiany pomogą zrealizować Wiesiek Nowobilski i najlepsza ekipa budowlana!

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom - Ekipa programu wyrusza na pomoc kolejnym rodzinom!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.