Nasz Nowy Dom

Nasz nowy dom - odcinek 239. Dom w Żarnowcu

W 239. odcinku  Naszego Nowego domu ekipa remontowa Kasi Dowbor odwiedziła Żarnowiec. Przed nimi spore wyzwanie - remont mikroskopijnego domu.

Nasz nowy dom - odcinek 239. Dom w Żarnowcu
fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

We wsi nieopodal Krosna żyje barwna i gwarna rodzina. Mama - pani Barbara i jej dzieci: Gabriela, Michał i dziesięcioletnia Kasia. Pani Barbara rozwiodła się niedawno z mężem alkoholikiem, bardzo chciała, by jej dzieci miały spokojny, bezpieczny dom. Michał uczy się i pracuje jako barber, pani Basia zajmuje się Gabrielą, która choruje i potrzebuje stałej opieki. Maleńki domek, w którym był tylko jeden pokój, nie dawał im przestrzeni koniecznej do nauki czy wypoczynku. Jedno ciasne pomieszczenie spełniało funkcje sypialni, jadalni, kuchni i kotłowni. Niebezpieczne ogrzewanie – stara kuchnia kaflowa - zagrażało życiu i zdrowiu rodziny. Prowizoryczna łazienka nie spełniała swojej funkcji. Obok starego domu znajdował się jeszcze garaż, również nadający się właściwie do rozbiórki.

Nasz Nowy Dom: Remont w Żarnowcu - zobacz zdjęcia przed i po

Zobacz więcej zdjęć

Katarzyna Dowbor była bardzo zmartwiona zastanym widokiem. Wyremontowanie tak niewielkiego mieszkania, zajmowanego przez cztery osoby, to ogromne wyzwanie. Prowadząca mówiła:

„To jest mikroskopijny domek, naprawdę mikroskopijny, w którym wy wszyscy we czwórkę musicie się zmieścić. Wy tak naprawdę nie macie ani kuchni, nie macie łazienki. Dużo w pani energii, bardzo chce pani stworzyć jak najlepsze warunki dla dzieciaków i dla siebie i dla zwierząt, o które dbacie, ale gdzie my tu znajdziemy miejsce, żeby zrobić z tego maleńkiego domku, normalny, funkcjonalny duży dom? My nie budujemy domów. My je tylko remontujemy”

Za projekt domu odpowiadał Maciej Pertkiewicz, a przeprowadzenia remontu podjęła się ekipa Wieśka Nowobilskiego. Panowie z niedowierzaniem oglądali wnętrza małego domku - postawiono ich przed trudnym zadaniem.

„Czteroosobowa rodzina i dom, który na oko ma około 25 m2 całości to chyba będzie najtrudniejszy projekt, jaki do tej pory robiłem” - mówił architekt.

Na szczęście okazało się, że do powiększenia domu dla rodziny, można wykorzystać podniszczony garaż stojący obok na działce. Każdy centymetr był na wagę złota. Przybudówkę zburzono, a na jej fundamentach Maciej zaplanował nowe pokoje. Opowiadając kierownikowi budowy o zmianach funkcjonalnych, jakie należało wprowadzić, architekt przyznał, że dawno nie natrudził się tyle nad żadnym projektem.

REKLAMA
REKLAMA

Jak zmienił się dom?

Do nowego domu wchodzi się przez werandę. Ukochanie miejsce pani Barbary przeszło sporo zmian. Po odnowieniu podłogi i ścian, we wnętrzu stanęły krzesła, stolik do kawy i podwieszany fotel. W rogu pomieszczenia znalazła się szafka na buty.

Zobacz więcej zdjęć

Wejście do budynku zostało w tym samym miejscu. W środku znacząco zmienił się układ ścian. Z werandy przechodzi się do wiatrołapu, gdzie ustawiono sporą szafę na odzież wierzchnią.

Zobacz więcej zdjęć

W odremontowanej łazience rodzina w końcu będzie mieć wymarzoną kabinę prysznicową. Pod szafką, na której zainstalowano umywalkę, zmieściła się jeszcze pralka.

Zobacz więcej zdjęć

Nowy pokój dzienny będzie jednocześnie pokojem pani Barbary. Umiejscowiono w nim także aneks kuchenny. W zabudowie znalazły się wszystkie niezbędne sprzęty. Stojące i wiszące szafki zapewnią sporo miejsca do przechowywania akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych.

Zobacz więcej zdjęć

Na środku sporego pomieszczenia ustawiono stół, przy którym cała rodzina będzie mogła jeść posiłki. Nad nim zawisł telewizor. W części wypoczynkowej pomieszczenia zaplanowano sporą, rozkładaną sofę z funkcją spania. Obok stanęła szafa na ubrania. W miejsce starego wybudowano nowy komin.

Zobacz więcej zdjęć

Na fundamentach przydomowego składziku architekt zaplanował dwa dodatkowe pomieszczenia - pokoje dla dzieci.

Zobacz więcej zdjęć

Michał w końcu będzie miał pokój, w którym bez wstydu wygodnie podejmie swoich gości i będzie mógł uczyć się w ciszy. W pokoju sióstr zaplanowano dwa łózka, dwa biurka i ogromną szafę.

Zobacz więcej zdjęć

Po ociepleniu budynki ekipa położyła nową elewację. W oknach pojawiły się dekoracyjne okiennice. Dach nie wymagał remontu, zyskał za to nowe orynnowanie.

Nasz Nowy Dom

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz nowy dom - odcinek 239. Dom w Żarnowcu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.