Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom: Remont w Kijowcu, odc. 247.

W 247. odcinku Naszego Nowego Domu Katarzyna Dowbor odwiedziła Kijowiec, niewielką wieś w Wielkopolsce.

Nasz Nowy Dom: Remont w Kijowcu, odc. 247.
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom
REKLAMA

Nasz Nowy Dom w Kijowcu

W malusieńkim domku mieszka tu czteroosobowa rodzina, mama Patrycja, tata Jan oraz dzieci: dwunastoletni Mikołaj i trzyletnia Ania. Do dyspozycji mają jeden pokój ogrzewany kozą oraz drugie pomieszczenie, zimne i wilgotne, w którym śpią rodzice. Nie ma łazienki, nie ma prawdziwej kuchni, brak ciepłej wody. Pani Patrycja do niedawna była aktywną, pomagającą wszystkim wokół osobą, pracowała w ośrodku, gdzie zajmowała się leżącymi chorymi. Nagle sama stała się osobą z ograniczoną sprawnością – po udarze spowodowanym chorobą tętnic ma niesprawną rękę. Prowadzenie domu bez żadnych udogodnień jest dla niej niezwykle trudne. Pan Jan pracuje dorywczo i stara się sam remontować dom, zrobił instalację elektryczną. Niestety potrzebne jest o wiele, wiele więcej.

Do zgłoszenia rodziny dołączony był list od 12-letniego Mikołaja.

"Kochana pani Kasiu, bardzo proszę o remont naszego domu. Nie proszę ani o laptop, ani o telefon. Tylko chcę mieć swój własny pokój, dla rodziców sypialnię i chciałbym, aby w naszym domu była łazienka. Proszę też o pokoj dla mojej siotry. Oglądam program „Nasz Nowy Dom” i bardzo mi się podoba. I chciałbym Panią zobaczyć na żywo!"

Do akcji wkracza ekipa NND.

Architekt po przybyciu na miejsce orzekła „To się w ogóle nie nadaje do mieszkania!”.

Stary dom nie nadawał się do mieszkania, dlatego na starych fundamentach wybudowano nowy dom. Po postawieniu ścianek działowych układ wewnątrz zmienił się nie do poznania.

Zobacz więcej zdjęć

Powstał m.in. wiatrołap – wygodne miejsce do przechowywania kurtek oraz butów.

Zobacz więcej zdjęć

Pani Patrycja zyskała wreszcie funkcjonalną kuchnię ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami. W szafkach wiszących i stojących jest sporo miejsca do przechowywania. Na środku stanął stół z krzesłami, przy którym rodzina będzie mogła jeść wspólne posiłki.

Zobacz więcej zdjęć

W nowo wybudowanym domu znalazło się miejsce na pokoje dla dzieci. Wreszcie 12-letni Mikołaj ma swój mały azyl, a w nim wygodne łóżko, liczne szafki i biurko do nauki. Na ścianie pojawił się motyw, który odzwierciedla jego wielką pasję – samochody.

Zobacz więcej zdjęć

3-letnia Ania w swoim nowym pokoiku zyskała łóżko i wygodny stoliczek idealny do rysowania, nie brakuje również szafek, w których dziewczynka będzie mogła trzymać swoje rzeczy osobiste. Na środku zostało jeszcze sporo miejsca do zabawy.

Zobacz więcej zdjęć

W nowym domu powstało również pomieszczenie, o którym rodzina najbardziej marzyła – łazienka. Maciek zaplanował ją w bardzo funkcjonalny sposób. Zmieściło się tutaj wszystko co potrzebne: toaleta, umywalka oraz wygodna kabina prysznicowa.

Zobacz więcej zdjęć

Pralka oraz bojler znalazły swoje miejsce we wnęce w przedpokoju.

Zobacz więcej zdjęć

W salonie, który od teraz będzie pełnił również sypialnię rodziców, stanęła wygodna sofa, która w nocy zamieni się w łóżko dla pani Patrycji i pana Jana.

Zobacz więcej zdjęć

Po przeciwnej stronie znalazła się komoda z telewizorem, a obok zabudowany kominek, dzięki któremu w całym domu nareszcie będzie ciepło.

Zobacz więcej zdjęć

Po ociepleniu dom zyskał drewnianą elewację oraz zupełnie nowy dach. Na posesji wybudowano również szambo, do którego podłączono instalację kanalizacyjną.

Zobacz więcej zdjęć

Bądź na bieżąco z odcinkami swojego ulubionego programu! Nasz Nowy Dom oglądaj w PolsatGo » 

Autor: Redakcja Deccoria.pl

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom: Remont w Kijowcu, odc. 247."? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.