Nasz Nowy Dom

Zobacz, jak zmienił się dom w Owińskach . Nasz Nowy Dom odc. 263

Pani Ania samotnie wychowuje czteroletniego Natana. Ojciec chłopca, choć widuje go często z daleka, nie interesuje się jego losem i nie utrzymuje z nim kontaktu. Samotna mama stara się wynagrodzić chłopcu brak pełnej rodziny, pomimo że sama zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Na pomoc rodzinie przybywa ekipa programu Nasz Nowy Dom. 

Zobacz, jak zmienił się dom w Owińskach . Nasz Nowy Dom odc. 263
fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

Nasz Nowy Dom odc. 263 — Remont w Owińskach

Mama z synkiem mieszkali w domu z przeciekającym dachem, wilgotną łazienką i odkrytymi przewodami elektrycznymi, które w każdej chwili groziły zwarciem. Do budynku wchodziło się przez kotłownię, w której znajdował się piec opalany drewnem. Ściany w pomieszczeniu nie miały zabezpieczeń przeciwogniowych. Instalacja wentylacyjna i komin działały niewydajnie — w mieszkaniu unosił się zapach dymu. Natan nie miał kąta dla siebie – spał z mamą w jednym łóżku. W kuchni problemem była hydraulika.  

Sytuacja finansowa rodziny jest dramatyczna, często brakuje nawet na jedzenie. Pani Ania marzy, by znaleźć pracę, którą będzie mogła pogodzić z opieką nad synem, ale jest to bardzo trudne. Z problemami domu i rodziny rozprawili się  Katarzyna Dowbor, Maciek Pertkiewicz i Przemek Oślak ze swoją ekipą budowlaną.

Prac do wykonania było od groma. Wyburzenia, konieczność wstawienia nowych schodów i komina to tylko część z nich. Kierownik budowy przyznał wprost, że architekt oszalał, przygotowując tak wymagający projekt.

Mimo trudności prace posuwały się do przodu w stałym, poprawnym tempie. Niestety ostatni dzień remontu zaczął się dla ekipy budowlanej tragicznie. To był 24 lutego – dzień ataku Rosji na Ukrainę. Duża część pracowników Przemka pochodzi z właśnie z poszkodowanego kraju. Nagle musieli opuścić plan programu, by udać się na polsko-ukraińską granicę, by odebrać swoich bliskich.

Pozostali budowlańcy mocno wspierali swoich kolegów. Aby nie dopuścić do opóźnień, ci, którzy zostali na miejscu, pracowali przez całą noc.  

Jak zmienił się dom?

Przeniesiono wejście do budynku oraz kotłownię, dzięki czemu zyskano przestrzeń na praktyczny przedpokój. W korytarzu zaplanowano obszerne szafy. Największą zmianą było przesunięcie schodów prowadzących na poddasze. Ich wykonaniem zajął się tata kierownika budowy – Tadeusz Oślak.

Zobacz więcej zdjęć

Dzięki przesunięciu ścianki działowej udało się wygospodarować miejsce do powiększenia kuchni. Pomieszczenie zyskało nowe okno oraz komplet mebli i sprzętów AGD w estetycznej zabudowie. W centralnej części kuchni stanął stół, przy którym pani Anna będzie mogła przygotowywać posiłki dla syna.

Zobacz więcej zdjęć

Nowa łazienka została usytuowana w dawnym przedsionku. Mieści wszystkie potrzebne sanitariaty oraz pralkę. Wystrój pomieszczenia urozmaicają rośliny w doniczkach.

Zobacz więcej zdjęć

Pokój dzienny dzięki zastosowaniu rozkładanej sofy spełnia też funkcję sypialni dla pani Anny. Kobieta będzie mogła w nim przyjmować gości i spędzać czas z synem.

Zobacz więcej zdjęć

Na piętrze urządzono pokój Natana. W swoim królestwie chłopiec ma niezbędne meble oraz mnóstwo zabawek.

Zobacz więcej zdjęć

Ekipa wymieniła przeciekające poszycie dachu oraz dobudowała nowy komin. Budynek ocieplono i otynkowano.

Bądź na bieżąco z odcinkami swojego ulubionego programu! Nasz Nowy Dom oglądaj w PolsatGo

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

Franeejwiak54

Ciekawe jakich kamer inspekcyjnych używają przy sprawdzaniu kominów. Ja osobiście w pracy używam produktów marki Wohler. Dostępne np tu: https://pascalpolska.pl/

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zobacz, jak zmienił się dom w Owińskach . Nasz Nowy Dom odc. 263"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.