Nasz Nowy Dom

Zobacz, jak zmienił się dom w Trzeku! Nasz Nowy Dom odc. 264

W finałowym odcinku 18. sezonu Naszego Nowego Domu Katarzyna Dowbor odwiedziła wielkopolski Trzek, gdzie poznała rodzinę pani Teresy. Jak wypadł ostatni remont w programie? 

Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

Nasz Nowy Dom, odc. 264 -  Remont w Trzeku

Po rozstaniu z partnerem uzależnionym od alkoholu pani Teresa długo dochodziła do siebie, ale wiedziała, że musi być silna dla dzieci. Wsparciem w układaniu życia od nowa okazali się pracodawcy pani Teresy, którzy umożliwili jej zaglądanie w ciągu dnia do domu i opiekę nad dziećmi.

Mimo stałej pracy kobieta nie miała możliwości przeprowadzenia gruntownego remontu domu. Zmieniony na kredyt dach przestał przeciekać, ale cały budynek nasiąknięty był wilgocią i przerośnięty pleśnią. To nie były odpowiednie warunki dla Zosi, która choruje na astmę.

Dom rodziny wymagał stworzenia porządnej i niezawodnej instalacji grzewczej. Łazienka nigdy nie została ukończona, a sufit w wielu pomieszczeniach kruszył się i odpadał. Strop był w bardzo złym stanie. W budynku znajdowało się poddasze, ale rodzina z niego nie korzystała, z obawy przed jego zawaleniem. Dzieci nie miały własnego kąta do nauki czy rozwijania swoich pasji.

Zobacz więcej zdjęć

Katarzyna Dowbor poruszona historią pani Teresy i zarażona pozytywną energią serdecznej rodziny zadecydowała, że ekipa programu wyremontuje ich dom. Projekt przygotowała Martyna Kupczyk, a nad przebiegiem prac czuwał Wiesław Nowobilski.

Budowlańcy zaprezentowali się ze swojej najlepszej strony. Mimo że prac do wykonania było dużo — nowa klatka schodowa, wyburzenia i przesunięcia ścian, wymiana całej hydrauliki — tym razem obyło się bez wpadek, których w tym sezonie programu nie brakowało.

Jak zmienił się dom?

Przedpokój został odnowiony i ocieplony. Przy wejściu pojawiło się miejsce do przechowywania kurtek i butów. Z wiatrołapu przechodzi się do innych pomieszczeń oraz na poddasze, które po ociepleniu zostało zaadaptowane na pokój dla Wojtka. Chłopiec będzie mógł w nim uczyć się i spędzać czas ze swoimi kolegami.

Zobacz więcej zdjęć

W miejscu dawnej kotłowni Martyna zaplanowała nową, funkcjonalną łazienkę. W pomieszczeniu znalazła się wygodna wanna z funkcją prysznica. Stary piec został zastąpiony prostą w obsłudze pompą ciepła.

Zobacz więcej zdjęć

Sypialnia Zosi jest przestronna i bardzo jasna dzięki dwóm oknom, które ją doświetlają. Poza podstawowym wyposażeniem, w pokoju znalazło się także wiele przyborów plastycznych dla aspirującej artystki.

Zobacz więcej zdjęć

Kuchnia została przebudowana. Przestrzeń robocza została zorganizowana przy dłuższej ścianie pomieszczenia. Elegancka zabudowa pomieściła niezbędne meble i AGD. W kuchni ustawiono także duży stół, przy którym rodzina będzie mogła wspólnie spożywać posiłki.

Zobacz więcej zdjęć

Do salonu przechodzi się przez szerokie, rozsuwane drzwi. W strefie wypoczynkowej ustawiono duży narożnik, który w nocy posłuży jako łóżko dla pani Teresy.

Zobacz więcej zdjęć

Dawna łazienka została zaadoptowana na nowoczesne pomieszczenie gospodarcze. Umieszczono w nim pompę ciepła, pralkę oraz automatyczną suszarkę.

Zobacz więcej zdjęć

Bądź na bieżąco z odcinkami swojego ulubionego programu! Nasz Nowy Dom oglądaj w PolsatGo

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zobacz, jak zmienił się dom w Trzeku! Nasz Nowy Dom odc. 264"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.