Nowości na rynku

5 sposobów na kolorowy pokój małego alergika

Coraz więcej rodziców boryka się z problemem alergii u swojego dziecka. Dieta, eliminowanie z otoczenia możliwych alergenów i dążenie do unikania ryzyka pogłębienia objawów alergii stają się częścią dnia codziennego wielu rodzin. Jednak priorytet na zdrowie i jak najlepsze samopoczucie malucha nie musi oznaczać nudy i monotonii w jego pokoju.  Istnieją sposoby, by nawet alergik mógł radośnie rozwijać się w kolorowym otoczeniu.

5 sposobów na kolorowy pokój małego alergika
REKLAMA

1. Zadbaj o ściany
Ściany w pokoju alergika powinny być maksymalnie gładkie, by nie osiadał na nich kurz i łatwo je było oczyścić. Najlepiej sprawdzą się tynki gipsowe lub ściany z karton-gipsu. Unikaj tynków mineralnych i strukturalnych, a także tapet, które nie są idealnie gładkie – będzie osiadał na nich kurz, co może powodować dyskomfort lub zwiększać objawy alergii u dziecka. Do pomalowania ścian warto wybrać zmywalną farbę, by łatwo je było utrzymać w czystości. Farba powinna być też hipoalergiczna i nie uwalniać szkodliwych związków. W grę wchodzą zatem tylko produkty wodorozcieńczalne. Najlepiej zdecydować się na farby z atestem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, jak Beckers Designer Colour. Są dostępne w pięknej palecie barw, ekologiczne i o potwierdzonym przez PTA bezpieczeństwie dla alergików, a przy tym łatwe w nadkładaniu i odporne na wielokrotne mycie nawet z użyciem detergentu.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


2. Postaw na właściwy kolor
Wybierając kolor ścian warto kierować się preferencjami dziecka - niech odnajdzie w pokoju swój ulubiony kolor, a nie nasz. Chodzi przecież o to, by dziecko lubiło swój pokój i czuło się w nim szczęśliwe. Możemy też zdecydować się na wykorzystanie kilku barw: pomalowanie każdej ściany innym kolorem lub zastosowanie wzorków. Świetnie sprawdzą się malunki z wykorzystaniem szablonów - rozweselą wnętrze, a jednocześnie nie zaburzą gładkości ściany. Jeśli maluch cierpi na alergię oddechową, w projekcie wnętrza warto wykorzystać kolor pomarańczowy, który - według chromoterapii, czyli leczenia kolorami - łagodzi objawy astmy.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


3. Kontroluj bezpieczeństwo zabawek
Zabawki, którymi bawi się dziecko, powinny być bezpieczne, a zatem także wolne od alergenów. Nie musimy zabierać dziecku wszystkich pluszaków, na których może zbierać się kurz, ale należy nie przesadzać z ich liczbą i dbać o utrzymanie ich w czystości (częstego prania niestety nie da się uniknąć, dlatego najlepiej wybierać te, które się do tego nadają). Zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które wszystko biorą do buzi, warto zadbać, by zabawki były wykonane z bezpiecznych materiałów. Oczywiście rozwiązaniem może być postawienie na naturalne drewniane klocki, pojazdy czy zwierzątka. Dzieci jednak kochają kolory. Jeśli chcemy je uszczęśliwić i mieć pewność, że zabawki są pomalowane bezpiecznymi produktami, możemy zrobić to sami używając emalii Beckers Designer Universal rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Jest ona łatwa w użyciu i wysycha w ciągu godziny. Możesz nie tylko wyczarować wspaniałe kolory, wzorki i literki dla swojej maluszka, ale także zaprosić go do wspólnego malowania.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


4. Wyeliminuj siedliska kurzu i roztoczy

Jeśli dziecko cierpi na alergie wywołane przez kurz i roztocza, należy ograniczyć do minimum wszelkie elementy, które mogą być siedliskiem alergenów. Najlepiej zrezygnować z dywanów i wykładzin, tapicerowanych mebli, grubych narzut, dekoracyjnych poduszek czy zasłon. Lepiej postawić na łatwo zmywalne podłogi, na przykład z naturalnego drewna, a w oknach powiesić kolorowe, ale lekkie i łatwe do prania zasłonki lub zamontować kolorowe żaluzje między szybami (co zapobiegnie ich brudzeniu). Dobrze też zadbać o to, by nie było zbyt wielu półek i bibelotów, na których może gromadzić się kurz - zabawki najlepiej trzymać w zakrytych skrzyniach lub szafkach

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


5. Dodaj koloru meblom
Łóżko, komoda, szafa, mały stolik i krzesełko - to stałe elementy dziecięcego pokoju. Te z naturalnego drewna są bezpieczne i mają wyjątkowy urok. W pokoju małego alergika powinny mieć gładką strukturę, by nie zbierał się na nich kurz oraz by łatwo było je czyścić. Świetnym i szczególnie zachwycającym rozwiązaniem może być wybranie mebli do pokoju dziecka, które są pięknie pomalowane. Rozważając zakup takich urokliwych mebelków rodzic alergika często jednak drży o bezpieczeństwo farb, a nierzadko także o bezpieczeństwo własnego portfela - bywają one bowiem wyjątkowo drogie. Jest jednak niewymagający zbytniego wysiłku sposób na piękną i w pełni bezpieczną stylizację mebli w pokoju dziecka cierpiącego na alergie. Wodorozcieńczalne emalie Beckers Designer Universal można z powodzeniem wykorzystać nie tylko do malowania zabawek, ale wszelkich powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, zagruntowanych powierzchni metalowych, lamperii i ścian czy kaloryferów, a nawet mebli ogrodowych. Świetnie sprawdzą się więc do pomalowania mebli i innych detali w pokoju dziecięcym. Można kupić kilka kolorów tej emalii i wykorzystać je na różne sposoby. Mają one atest PTA, więc są w pełni bezpieczne dla alergików, a także dla środowiska. Gama kolorów emalii jest spójna z paletą farb do ścian Beckers Designer Colour, łatwo więc stworzyć piękną kompleksową stylizację pokoju dziecka.

Materiały prasowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "5 sposobów na kolorowy pokój małego alergika"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.