Nowości na rynku

5 technologii, które zmienią twój dom

Nowe technologie wkraczają do naszych domów, a inteligentne rozwiązania są coraz bardziej popularne – ułatwiają codzienne życie i zapewniają bezpieczeństwo. Oto 5 technologicznych trendów, które znajdziemy w nowoczesnym domu.

REKLAMA

Czytniki linii papilarnych

Drzwi, do których nie są potrzebne klucze? To możliwe m.in. dzięki biometrycznej kontroli dostępu. Drzwi otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych. – Czytnik można zainstalować w skrzydle, ramie, murze lub w uchwycie drzwi. Po przeciągnięciu palca przez czytnik, drzwi automatycznie się otwierają – mówi Paweł Tylki z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku dzieci, ale też zapominalskich dorosłych.

Czujka pogodowa

Każdemu zdarzyło się wyjść z domu w pochmurny dzień i nie zamknąć okna. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musimy już martwić się o zalane przez deszcz parapety i  przemoczone ściany. Wystarczy wyposażyć okna w specjalne siłowniki, które w połączeniu z czujką pogodową w przypadku deszczu lub silnego wiatru zareagują zamykając okna. - Czujkę można zaprogramować w dowolny sposób, tak aby działała przy odpowiedniej sile wiatru czy częstotliwości opadów – tłumaczy Paweł Tylki.

Automatyka na tarasie

Razem z modą na duże przeszklenia, przychodzi też technologia, która ułatwia ich obsługę. Duże i ciężkie drzwi tarasowe można wyposażyć w napędy zasilane  przez akumulatory. Drzwi otwiera się nie za pomocą klamki, ale np. panelu dotykowego lub pilota. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też funkcja automatycznego wykrywania przeszkód, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo, szczególnie gdy w domu są małe dzieci.

Systemy klucza

Zamiast pęku kluczy wystarczy jeden, który pasuje do wszystkich drzwi w domu. To proste, bezpieczne i niezwykle wygodne rozwiązanie. W każdym zamku znajduje się inna wkładka, ale jeden specjalnie zaprojektowany klucz może te zamki otworzyć – tłumaczy Marcin Drobniak z GU Polska. Istnieje możliwość regulacji – każdy otrzymujący dodatkowy klucz będzie mógł otworzyć tylko wybrane drzwi. Cały system można poszerzyć o wersję elektroniczną, dzięki której zamek otwierany jest za pomocą specjalnego transpondera – breloka albo karty. To świetne rozwiązanie, gdy w domu pojawiają się dzieci. Klucz dziecka możemy zaprogramować tak, aby nie mogło ono otworzyć drzwi np. do garażu, w którym znajdują się niebezpiecznie narzędzia.

Sterowanie domem przez telefon

Naukowcy są jednomyślni – przedmioty, które można podłączyć do Internetu będą coraz mocniej wkraczać w nasze życie. Za pomocą telefonu możemy sterować już drzwiami i oknami. Po zainstalowaniu siłowników, czy specjalnych przepustów kablowych, możemy w każdej chwili sprawdzić, czy drzwi i okna są zamknięte. Wszystko za pomocą jednej aplikacji w telefonie – mówi Paweł Tylki. W każdej chwili możemy też otworzyć i zamknąć drzwi. To świetne rozwiązanie np. kiedy jeden z domowników zgubi klucze – nawet będąc na drugim końcu świata możemy otworzyć mu drzwi. Tego typu innowacje są coraz łatwiej dostępne – można zainstalować je w każdym domu i cieszyć się nimi na co dzień. 

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "5 technologii, które zmienią twój dom"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.