Nowości na rynku

Altana w nowej odsłonie. Jak skutecznie i szybko odnowić ją samemu?

Altana jest w zasadzie punktem obowiązkowym każdej działki. To tam można odpocząć od prac ogrodowych, urządzić grilla, spotkanie z najbliższymi. Niezależnie od tego czy poważnych zniszczeń twojej altany dokonała zima czy po prostu jesteś zdania, że teraz wreszcie nadszedł najwyższy czas, by ją odnowić, szczególnie warto rozważyć wymianę elewacji budynku. Ta część przebudowy zajmie tylko chwilę, a przyniesie korzyści na lata!

REKLAMA

Remont elewacji to dobry pomysł na odświeżenie wyglądu altany. Na rynku dostępny jest coraz większy wybór materiałów izolacyjnych, a od tego czym pokryte zostaną ściany budynku zależy, ile pracy będziesz potem musiał pracy włożyć w utrzymanie go w dobrej kondycji. Drewniane deski, które, szczególnie początkowo, dobrze się prezentują, są jednak trudne w utrzymaniu. Poza tym, paradoksalnie, są mało ekologiczne, bo do ich ochrony przed insektami i działaniem przyrody trzeba używać szkodliwych dla środowiska naturalnego środków chemicznych.

Za najbardziej trwałe uznawane są tynki silikonowe i mineralne oraz deski z włóknocementu, które nad pozostałymi materiałami mają tę przewagę, że są wyjątkowo estetyczne. Na przykład deski włóknocementowe CEDRAL z wyglądu przypominają szlachetne drewno. Są jednak znacznie trwalsze, niepalne, co więcej - nie wymagają konserwacji. Podczas produkcji włóknocementu spoiwo cementowe łączone z piaskiem i wodą dodatkowo wzmacniane jest włóknami celulozy. Marka CEDRAL w końcowym etapie produkcji wykorzystuje proces autoklawowania, czyli poddaje produkt wypływowi wysokiej temperatury i ciśnienia. Dzięki temu deska włóknocementowa CEDRAL jest odporna na gnicie, warunki atmosferyczne, negatywną działalność szkodników i różnego typu uszkodzenia mechaniczne. W razie pojawienia się zabrudzeń, wystarczy ją tylko przetrzeć ściereczką z mydłem i wodą. Tymczasem właśnie w takich miejscach jak altana, gdzie przyjmujemy gości, spędzamy dużo czasu w towarzystwie dzieci lub zwierząt, trwałość materiałów pomimo upływu lat odgrywa ogromne duże znaczenie.

Deski z włóknocementu zapewniają również dodatkową warstwę izolacyjną.

– Deski CEDRAL gwarantują, że docieplenie będzie zachowane zawsze w suchym stanie, dzięki czemu właściwości materiału izolacyjnego będą niezmiennie na najwyższym poziomie – podkreśla Janusz Szymański, Product Manager CEDRAL.

Jedna deska, wiele aranżacji

Kolejnym plusem włóknocementu jest bogata paleta barw. Do wyboru jest 20 kolorów, od jasnych po nasycone, w ciemnych tonacjach. Odcień warto dobrać tak, by pasował do otaczającej altanę przyrody. Dobrze sprawdzają się naturalne kolory drewna oraz w różnym stopniu nasycone szarości.  Przy zastosowaniu desek włóknocementowych CEDRAL dodatkowo zyskujesz pewność, że kolor nie wyblaknie przez lata. Możesz także wybrać pomiędzy jedną z dwóch faktur: tą przypominająca powierzchnię drewna oraz zupełnie gładką.

CEDRAL zadbał również o łatwość montażu desek. Do odnowy elewacji altany nie potrzebujesz więc fachowców, możesz to zrobić sam w kilka dni. W dodatku masz do wyboru wersje montażowe: bardziej tradycyjną Cedral Lap (mocowanie desek na zakładkę) i nieco nowocześniejszą Cedral Click (deski ułożone jedna obok drugiej tworzą gładką powierzchnię, CEDRAL to jedyna w Polsce wpuszczana deska okładzinowa mocowana na pióro i wpust).

Obok wielu możliwości aranżacyjnych, deski włóknocementowe możesz także stosować na różne sposoby – w połączeniu z innymi materiałami elewacyjnymi, np. cegłą, tynkiem, kamieniem albo samodzielnie.  Co więcej, można je zamontować na całej elewacji lub tylko na wybranych elementach.

Deski włóknocementowe są coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o praktyczny sposób wykończenia altan ogrodowych. Decydując się na renowację tego typu budynku z wykorzystaniem włóknocementu stawiasz na nowoczesne, bezpieczne, a przy tym efektowne wykonanie elewacji produktem, który jest trwały i przyjazny dla środowiska.

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Altana w nowej odsłonie. Jak skutecznie i szybko odnowić ją samemu?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.