Nowości na rynku

Czas na sortowanie! Najlepsze rozwiązania

Jedna plastikowa butelka rozkłada się kilkaset lat. Zamiast tego można ją ponownie wykorzystać, np. do produkcji ubrań. Dlatego segregacja jest tak potrzebna. Wszystko zaczyna się w kuchni. Jakie sortowniki się w niej sprawdzą?

REKLAMA

Od ponad roku na terenie całego kraju obowiązuje jednolity system segregacji odpadów: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bio, zmieszane. Ministerstwo środowiska nieustannie podkreśla, że odpady to nie śmieci, a surowiec, który można ponownie wykorzystać do produkcji. Co więcej, przy mniejszym zużyciu innych surowców i energii. Większość towarów, które kupujemy w sklepach nadają się do recyklingu, dlatego nie powinny trafiać do jednego worka. Prawidłowa segregacja odpadów zaczyna się w domu. A właściwie w kuchni.

Do dużej i małej kuchni

Urządzając kuchnię warto zatem pomyśleć o sortownikach, które są w ofercie największych firm oferujących okucia mebli kuchennych i akcesoria. – W dzisiejszych czasach z odzyskanych dzięki segregacji surowców mogą powstawać nawet meble kuchenne, ubrania, namioty, doniczki… Dlatego zachęcamy do segregacji. Na rynku dostępnych jest wiele systemów, jak na przykład NINKA 1dwa4, które ją ułatwiają. Co więcej, za wywóz posegregowanych odpadów płaci się mniej  – zachęca Michał Kichler z firmy Häfele.

Sortowniki.

Najlepiej wybrać pojemniki dające się aranżować według bieżących potrzeb. Można znaleźć pojemniki, w których każdy element jest autonomiczny i posiada składany uchwyt. Pokrywę sortownika może służyć jako dodatkowa półka.

Sortowanie ma być jak najprostszą czynnością. Wielkość i łatwy dostęp do pojemników to podstawa. Warto zwrócić uwagę na nowość na rynku – sortowniki Unico wkładane do szuflady (np. w systemie Moovit). Dzięki temu pojemniki wysuwają się poza obrys korpusu. Dopasowane są do szerokości szuflady od 450 do 1200 mm z różnymi konfiguracjami koszy 7 litrów i 15 litrów.

Kuchnia - sortowniki.  

Mata pomocnicza

W mniejszych kuchniach często spotykamy się z problemem zmieszczenia odpowiednich sortowników. Ciekawym rozwiązaniem jest sortownik 1dwaSlide, który idealnie sprawdzi się w przypadku szafki narożnej ze zlewozmywakiem. - Przeważnie w takich sytuacjach przestrzeń zostaje niewykorzystana. Dzięki sortownikowi 1dwaSlide możemy tam zmieścić 4 kosze, które będą wysuwać się razem z frontem - podpowiada Michał Kichler.

Sortownik - Unico.

Szufladę, w którą włożymy sortowniki, ale też garnki i sprzęt – warto odpowiednio przygotować, tak aby zachować w niej jak najlepszy porządek i czystość. Wystarczy sięgnąć po matę antypoślizgową, zmierzyć głębokość i szerokość szuflady, przenieść wymiar na matę i dociąć ją przy pomocy nożyka i poziomicy. Po włożeniu maty do szuflady wszystko będzie na swoim miejscu. Swoje właściwe miejsce w kuchni powinny znaleźć także odpady. Segregujmy więc śmieci, pamiętając że z 35 plastikowych butelek można wytworzyć bluzę z polaru, a puszki aluminiowe i szło można przetwarzać w nieskończoność.

Materiały prasowe. 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Czas na sortowanie! Najlepsze rozwiązania"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.