Nowości na rynku

CZYSTE ZĘBY – ZDROWY PIES. JAK CHRONIĆ PUPILA PRZED GROŹNYMI CHOROBAMI?

Warszawa (17 kwietnia 2018) - Aż 93% psów powyżej 3 roku życia cierpi z powodu chorób zębów i dziąseł, a większość opiekunów nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmują lekarze weterynarii z Banfield Pet Hospital, amerykańskiej sieci szpitali należącej do firmy Mars! Niestety, dla wielu osób wciąż jest zaskoczeniem, że jednym z podstawowych elementów dbania o zdrowie czworonoga jest utrzymanie prawidłowej higieny jego jamy ustnej. Problem nie jest tylko natury estetycznej – stan zębów wpływa bowiem bezpośrednio na zdrowie całego organizmu.
CZYSTE ZĘBY – ZDROWY PIES. JAK CHRONIĆ PUPILA PRZED GROŹNYMI CHOROBAMI?
REKLAMA

Zagrożenia wynikające z niewłaściwej higieny jamy ustnej

Psy i koty mieszkające w naszych domach stały się członkami rodzin. A o rodzinę, jak wiadomo, należy się troszczyć, tak by wszyscy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jednak dla wielu opiekunów zwierząt wciąż jest zaskoczeniem, że jednym z kluczowych elementów dbania o zdrowie czworonoga jest utrzymanie prawidłowej higieny jego jamy ustnej. Z badań przeprowadzonych przez Banfield Pet Hospital®, amerykańskiej sieci szpitali należącej do firmy Marsa, wynika, że aż 93% psów powyżej 3 roku życia cierpi z powodu chorób zębów i dziąseł. Dlatego tak ważna jest świadomość, że stan jamy ustnej jest nie tylko kwestią estetyki, lecz istotnie wpływa na zdrowie całego organizmu.

Główną przyczyną chorób przyzębia są mikroorganizmy gromadzące się na zębach, tworzące tzw. płytkę bakteryjną i wbudowywane w kamień nazębny oraz reakcje układu odpornościowego na ich obecność. U pupilów możemy zaobserwować posmutnienie, pogorszenie apetytu, niechęć do zabawy, wzmożone ślinienie, brzydki zapach z jamy ustnej. Niestety, objawy te często pozostają niezauważone przez opiekunów i choroba rozwija się – mówi Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii, ekspertka naukowa
ds. żywienia zwierząt firmy Mars Polska. Zagrożeniem są drobnoustroje obecne w płytce bakteryjnej i kamieniu nazębnym, które mogą przedostać się do krwi i powodować wiele poważnych zaburzeń takich jak np. choroby serca, nerek, wątroby, stawów, czy układu oddechowego. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka, polegająca na myciu zębów, stosowaniu odpowiedniej diety, korzystaniu ze specjalnych zabawek oraz zapewnieniu regularnych kontroli zdrowia jamy ustnej u lekarza weterynarii – dodaje Głowacka.


Profilaktyka to podstawa

Choć dla wielu opiekunów mycie zębów pupila wydaje się zadaniem niezwykle skomplikowanym, prawdą jest, że większość psów i kotów można do tego zabiegu przyzwyczaić. Potrzebna jest tylko cierpliwość i odpowiednia motywacja. Dzięki stopniowemu oswajaniu ze szczoteczką do zębów, smakiem pasty lub żelu i samym czyszczeniem oraz nagradzaniu swojego ulubieńca, po pewnym czasie uczynimy z mycia zębów codzienny rytuał. Niezbędnym uzupełnieniem zabiegów higienicznych jest odpowiednia dieta. Uwzględnienie w menu  suchych pokarmów gotowych i regularne stosowanie przekąsek stomatologicznych jak np. Pedigree® Dentastix® znacząco wpływa na utrzymanie zdrowia jamy ustnej psa.

Dzięki odpowiednim kształtom, teksturze oraz składnikom aktywnym, granule suchego jedzenia oraz  przysmaki dentystyczne usuwają płytkę bakteryjną oraz zmniejszają prawdopodobieństwo tworzenia kamienia nazębnego, co korzystnie wpływa na zdrowie zarówno jamy ustnej i zębów, jak i całego organizmu. Najbezpieczniej jest dbać o zęby naszych ulubieńców korzystając z udowodnionych naukowo rozwiązań – dodaje Głowacka.

Przysmaki Pedigree® Dentastix® zostały opracowane przez specjalistów z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM, a ich skuteczność potwierdziły liczne badania, wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne.   Niezależnie od stosowanej profilaktyki warto co pół roku odwiedzić lekarza weterynarii i poprosić o przegląd stomatologiczny dla swojego pupila oraz o porady dotyczące higieny i ewentualne leczenie jamy ustnej.O MARS PETCARE:
Mars Petcare to zróżnicowany i dynamicznie rozwijający się biznes, reprezentowany przez 75 000 współpracowników w ponad 50 krajach. Zaspokajając zdrowotne i żywieniowe potrzeby niemal połowy populacji zwierząt domowych na świecie Mars Petcare realizuje misję tworzenia Lepszego świata dla zwierząt. Czerpiąc z 75 lat doświadczenia, oferuje bogate portfolio ponad 50 marek, do którego należą czołowe globalne marki żywności dla zwierząt PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, NUTRO®, GREENIES®, SHEBA®, CESAR®, IAMS® and EUKANUBA®. Mars Petcare także zapewnia opiekę weterynaryjną, poprzez największą na świecie sieć ponad 2 000 szpitali dla zwierząt, w tym BANFIELD®, BLUE PEARL®, PET PARTNERS®, oraz VCA®. Firma należy do pionierów w zakresie innowacji i nowych technologii opracowywanych z myślą o zwierzętach, ich właścicielach oraz lekarzach weterynarii. Do naszych innowacyjnych rozwiązań należą WISDOM HEALTH, opatentowana technologia testów genetycznych dla psów; WHISTLE®, system GPS umożliwiający określanie lokalizacji psa, a także Leap Accelerator i Companion Fund – programy wspierające start-upy i nową generację innowatorów na rynku opieki nad zwierzętami. Jako część rodziny marek Mars, posiadamy przywilej, jakim jest wolność i elastyczność w walce o to, w co wierzymy – Lepszy świat dla zwierząt.


NASZ EKSPERT

Małgorzata Głowacka. Lekarka weterynarii, ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt firmy Mars Polska.

Od 12 lat specjalizuje się w żywieniu i gastroenterologii psów i kotów. Współautorka podręcznika dla lekarzy i studentów weterynarii pt. „Podstawy żywienia psów i kotów”. Od roku 2005 współpracuje z Mars Polska. Prywatnie opiekunka
17-letniej suczki mieszańca Jody.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "CZYSTE ZĘBY – ZDROWY PIES. JAK CHRONIĆ PUPILA PRZED GROŹNYMI CHOROBAMI?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.