Nowości na rynku

Fakty i mity o energooszczędnych urządzeniach w naszym domu

W trosce o rodzinny budżet i środowisko naturalne, wiele osób podejmuje kroki, by zużycie energii w domu było możliwie jak najmniejsze. Nowoczesne technologie pomagają skutecznie obniżyć rachunki za prąd, jednak nie zawsze nasze działania przynoszą pożądane skutki. Obalamy mity o energooszczędności, a także radzimy, jak mądrze wybierać urządzenia AGD.

REKLAMA

Mit: Ubrania nie dopierają się w niższych temperaturach

Do tej pory specjaliści radzili, aby temperatura prania wynosiła co najmniej 40 stopni. Niestety narażamy wtedy strukturę tkanin na uszkodzenia, a rachunki za prąd znacznie rosną. Mimo to, fundujemy ubraniom kąpiel w gorącej wodzie, w obawie o to, że w niższej temperaturze nie da się skutecznie usunąć zabrudzeń i bakterii. Wybierając pralkę z technologią EcoBubbleTM, która jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania łączy wodę, detergent i powietrze tworząc aktywną pianę wnikającą do 40 razy szybciej w strukturę tkaniny, możemy bez obaw prać nasze rzeczy w niskich temperaturach, oszczędzając przy okazji energię i nie narażając delikatnych ubrań na zniszczenie.

Fakt: Klasa energetyczna ma znaczenie

Wybierając pralkę czy lodówkę zwracamy uwagę na ich funkcjonalność, wygląd i cenę. Nie należy jednak omijać wzrokiem etykiety energetycznej, która informuje nas o tym czy zakupiony sprzęt wpłynie na długoterminowe oszczędności, czy jednak okaże się być pochłaniaczem energii. Lodówki w klasie energetycznej A zużywają o około połowę mniej prądu niż te w najniższej klasie. Wybierając sprzęt w klasie A++ lub wyższej mamy możliwość zaoszczędzenia nawet do 150 zł w skali roku  względem urządzeń oznaczonych dalszymi literami alfabetu. Decydując się na lodówki i pralki w najwyższej klasie energetycznej, które w swojej ofercie posiada marka Samsung, możemy znacznie ograniczyć zużycie prądu w gospodarstwie domowym*.

Mit: Energooszczędne urządzenia to strata pieniędzy

Warto inwestować w urządzenia z najwyższa klasą energetyczną. Ten wydatek zwróci się nam już po kilku latach. Sprzętu AGD nie wymieniamy tak często jak smartfonów, dlatego podejmując decyzję o zakupie funkcjonalnych urządzeń do domu, warto wziąć pod uwagę długofalowe korzyści. Wybierając trwałe lodówki z kompresorem Digital Inverter czy pralki z silnikiem inwerterowym, , możemy być pewni, że w długofalowej perspektywie przyniesie nam to oszczędności. Digital Inverter zapewnia wydajność energetyczną, minimalny hałas i długotrwały okres eksploatacji, co potwierdza aż 10-letnia gwarancja na silnik inwerterowy.

Fakt: Energooszczędne urządzenia wpływają na dobro naszej planety

Z roku na rok, poziom zanieczyszczenia naszej planety wzrasta, a surowce naturalne, niezbędne nam w codziennym życiu są coraz bardziej eksploatowane. Wybierając odpowiednie urządzenia do naszego domu możemy oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także chronić środowisko. Kupując pralkę Samsung QuickDriveTM, która pozwala na skuteczne pranie w czasie krótszym o połowę, oszczędzamy też energię elektryczną niezbędną do jej działania oraz znacznie zmniejszamy zużycie wody.

Mit: Uśpione urządzenia pobierają dużo prądu

Wielu z nas sądzi, że podłączone do prądu urządzenia, nawet jeśli nie są w danej chwili używane, niepotrzebnie pobierają energię elektryczną. Przed wyjściem z domu, część z nas wyciąga z kontaktu kable od telewizora czy pralki, zwłaszcza jeżeli są to produkty kupione kilka lat temu. Wybierając urządzenia w wysokiej klasie energetycznej, które w trybie czuwania pobierają minimalną ilość prądu, nie musimy się martwić o to, czy przed wyjściem na spacer odłączyliśmy wszystkie kable.

Fakt: Lodówka pobiera najwięcej energii ze wszystkich sprzętów

Lodówka chłodzi i mrozi żywność 24 godziny na dobę, dlatego można ją uznać za jedno z najbardziej pochłaniających energię urządzeń domowych. Przy jej wyborze warto szczególnie przyjrzeć się klasie energetycznej oraz nowoczesnym technologiom, które pomagają w oszczędzaniu energii. Samsung ma w swojej ofercie pojemne urządzenia w wykończeniu Metal Cooling, które zapewnia lepszą izolację wewnątrz lodówki oraz pomaga powrócić do stabilnej temperatury nawet po otwarciu drzwi. Na rynku dostępne są także lodówki z trybem Vacation. Podczas naszego urlopu, czy wyjazdu służbowego urządzenie nie pracuje na pełnych obrotach, a mimo to przechowywane w jego wnętrzu pożywienie nie ulega zepsuciu.

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Fakty i mity o energooszczędnych urządzeniach w naszym domu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.