Nowości na rynku

Firma GROHE zaprezentowała trzeci raport o zrównoważonym rozwoju i świętuje sukces w zakresie ochrony zasobów naturalnych

Z każdą minutą do oceanów trafia ciężarówka plastiku.[1]  Stan wód często wydaje się odległym problemem, jednak całe życie na Ziemi zależy od kondycji ich ekosystemu  – staje się to szczególnie widoczne, gdy weźmie się pod uwagę, że około 70 proc. tlenu, którym oddychamy, jest wytwarzane przez oceany.[2] W celu podniesienia świadomości społecznej na ten temat i wsparcia globalnych wysiłków dotyczących ochrony co najmniej 30 proc. oceanów do 2030 roku, w czerwcu obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów. Marka GROHE również przyczynia się do osiągnięcia tego celu dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, odpowiedzialnie wykorzystując zasoby naturalne, jak i unikając niepotrzebnej produkcji odpadów.

[1] World Economic Forum, 2016.

[2] Walker, J. C. G., 1980.

Firma GROHE zaprezentowała trzeci raport o zrównoważonym rozwoju i świętuje sukces w zakresie ochrony zasobów naturalnych
materiał partnera
REKLAMA

Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu, firma GROHE zmniejszyła zużycie wody w procesach produkcji o 38,7 proc.[1] i tym samym znacznie przekroczyła swój cel z 2014 roku, w którym zakładała obniżenie tej wartości o 20 procent. Dodatkowo udało się go osiągnąć przed planowanym czasem. Marka postawiła sobie również za cel wyeliminowanie plastiku ze swoich opakowań m.in. wdrażając projekty, takie jak inicjatywa Less Plastic, która rozpoczęła się w 2018 roku. W rezultacie do czerwca 2021 roku zaoszczędzono już 32 miliony plastikowych opakowań.

Raport przedstawia także szczegółowe informacje na temat zarządzania zrównoważonym rozwojem w firmie GROHE oraz sukcesy z ostatnich lat, np. zaznacza, że 21 306 ton materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji w 2019 roku pochodziło z recyklingu. Jest to waga porównywalna z ponad 106 płetwalami błękitnymi. W ten sposób udało się uniknąć dodatkowej produkcji odpadów oraz oszczędzić wodę, która byłaby potrzebna do stworzenia nowych materiałów.

Firma GROHE przeciera szlaki dla modelu ekonomicznego przyszłości

W oparciu o kompleksowe działania na rzecz zrównoważonego rozwoju z ostatnich lat, marka GROHE rozwija swoją strategię zrównoważonego rozwoju, wprowadzając na rynek cztery najlepiej sprzedające się produkty z certyfikatem Cradle to Cradle®. Oznacza to, że wszystkie cztery produkty zostały przetestowane pod kątem wykorzystania materiałów bezpiecznych dla środowiska i nadających się do recyklingu. Podejście Cradle to Cradle (C2C) wykracza daleko poza konwencjonalny recykling produktów – baterie są projektowane i wyprodukowane z zamiarem wykorzystania ich komponentów w końcowej fazie życia do stworzenia nowych produktów. Więcej informacji na temat procesu certyfikacji oraz potrzeby tworzenia nowych, obiegowych systemów można znaleźć w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=lgaIxoQPVFs

Podróż produktów trwa nadal – procesy odbioru wyrzuconych produktów C2C

Firma GROHE zrobiła znaczący krok w kierunku obiegowego modelu gospodarki, sygnując swoje pierwsze produkty certyfikatem Cradle to Cradle, jednak to nie koniec działań w tym zakresie. Armatura wyróżnia się długim okresem przydatności do eksploatacji. Mimo to marka GROHE już teraz stawia czoła kolejnemu wyzwaniu i pracuje nad procesem odbioru starych i niezdatnych do użycia baterii od swoich klientów. Jest to ważny krok w kierunku zmniejszenia ilości odpadów i oszczędzania cennych zasobów, aby pomóc w utrzymaniu niezwykle ważnej równowagi ekosystemu.

[1] Comparison GROHE financial year 2020 (April 2019-March 2020) to base year 2014.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Firma GROHE zaprezentowała trzeci raport o zrównoważonym rozwoju i świętuje sukces w zakresie ochrony zasobów naturalnych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.