Nowości na rynku

Jak mądrze i oszczędnie nawadniać ogród? Poznaj 3 sprawdzone rozwiązania!

W czasie upalnych, letnich dni powinniśmy podlewać nasze rośliny praktycznie codziennie, aby zapewnić im odpowiedni wzrost i zadbać o ich kondycję. Jak nawadniać zieleniec w sposób mądry, zrównoważony i wygodny? Prezentujemy trzy rodzaje narzędzi ogrodowych, które pomogą zadbać o właściwe nawodnienie.

Jak mądrze i oszczędnie nawadniać ogród?  Poznaj 3 sprawdzone rozwiązania!
materiał partnera
REKLAMA

ZASTOSUJ LICZNIK WODY

Nawadnianie ogrodu często wiąże się z niemałymi kosztami – szczególnie, jeśli podlewamy rośliny wodą z wodociągu. Zapewnij roślinom dokładnie tyle wody, ile potrzebują a jednocześnie mierz jej zużycie i wykorzystuj ją w sposób zrównoważony. Nowy licznik wody Gardena AquaCount to wygodne urządzenie, które podłączamy do kranu, zraszacza, węża ogrodowego lub pompy. Z dużego i czytelnego wyświetlacza odczytamy informację o dziennym i sezonowym zużyciu wody oraz aktualnym przepływie wody w litrach na minutę. Urządzenie jest odporne na promieniowanie UV i mróz.  

WYBIERZ ODPOWIEDNI ZRASZACZ

Odpowiednio dostosowany zraszacz pozwoli zaoszczędzić zarówno cenną wodę, jak i nasz czas. Wybierając go powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wielkość i kształt ogrodu, a także na rodzaj roślin, które chcemy nawodnić.

Trawnik okrągły lub o kształcie wycinka koła nawodnimy zraszaczem o takim samym kształcie nawadniania. Wykorzystajmy na przykład zraszacz dookolny Gardena Comfort Mambo, który umożliwia wygodne podlewanie małych i większych powierzchni od 9 do 310 m². Zraszacz został wyposażony w nastawne, precyzyjne dysze, które umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody bez powstawania kałuż. Funkcja regulacji przepływu wody pozwala na indywidualne, precyzyjne dostosowywanie zasięgu wyrzutu. W przypadku trawników prostokątnych niezbędny może okazać się zraszacz wahadłowy AquaZoom, który dostępny jest w wersji S, M i L – do wyboru, w zależności od wielkości zraszanej powierzchni. Jego zasięg, szerokość zraszania, a także szybkość przepływu wody ustawimy za pomocą wygodnych suwaków. Dzięki temu możemy podlać tylko wybrany teren – równomiernie i bez tworzenia kałuż. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i praktyczność urządzeń. A co, gdy posiadamy trawnik o nieregularnym kształcie? Doskonałym wyborem będzie innowacyjny zraszacz Gardena AquaContour automatic. To zraszacz do nawadniania indywidualnie wybranych obszarów ogrodu o praktycznie dowolnym kształcie
i powierzchni nawet do 350 m². Dzięki możliwości programowania zasięgu wyrzutu wody, łatwo nawodnimy nawet najbardziej oddalone części ogrodu.

Zraszacz AquaContour automatic, cena ok. 786 zł

PODLEWAJ PRECYZYJNIE

Rabaty i ogrody warzywne wymagają regularnego nawadniania, szczególnie latem, a tradycyjny wąż ogrodowy nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy podlewać dowolny obszar szybko i dokładnie – idealnym urządzeniem będzie bęben naścienny lub ogrodowy RollUp. Pierwszy z nich montuje się do ściany budynku i obraca się o 180°, a drugi możemy zainstalować w dowolnym miejscu w ogrodzie, bezpośrednio w gruncie i obracać o 360°. To wyjątkowe rozwiązanie zapewni swobodę i dokładność nawadniania w każdym zakątku ogrodu. Rozwinięcie i zwinięcie nawet 20 m węża jest niezwykle proste i następuje po delikatnym pociągnięciu – bez schylania się, kręcenia korbą czy brudzenia rąk. Bęben jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, więc można pozostawić go w ogrodzie na cały rok.  

Bęben ogrodowy S, cena ok. 630 zł.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak mądrze i oszczędnie nawadniać ogród? Poznaj 3 sprawdzone rozwiązania!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.