Nowości na rynku

Mural z farb Primacol

W Białymstoku, w ramach tegorocznej edycji Dni Sztuki Współczesnej, powstał oryginalny mural. Autorem dzieła jest Francesco Camillo Giorgino aka Millo, światowej sławy artysta zajmujący się Street Art’em. Do realizacji projektu wykorzystano farby fasadowe marki Primacol.
REKLAMA

Mural powstał w typowej dla Millo technologii. Artysta słynie z nagromadzenia szczegółu i minimalizmu kolorystycznego. Tematem niniejszego dzieła jest kruchość naszej egzystencji, którą symbolizuje rozpadający się domek z kart. Nawet w czasach dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego, człowiek sam w sobie jest istotą słabą. Wystarczy więc drobny powiew wiatru, żeby zniszczyć wszystko, co było mozolnie budowane.

-Bardzo się cieszę, że nasze farby zostały wykorzystane przez tak znanego artystę – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland, producenta farb i chemii budowlanej marki Primacol. Obecnie rozszerzamy linię farb fasadowych, dzięki czemu będziemy mieli większe możliwości realizowania takich projektów. Na muralach zależy nam szczególnie, bo z jednej strony jest to bardzo ciekawa forma odnawiania i upiększania przestrzeni miejskiej sztuką, a z drugiej niebanalna forma promocji. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma artystami, mam nadzieję, że w najbliższym czasie murale z naszych farb pojawią się w wielu polskich miastach.

To jedyne tego typu malowidło w Polsce. Mural mieści się na ścianie szczytowej bloku, który znajduje się na wyjeździe z Białegostoku w kierunku Warszawy. Na potrzeby realizacji dzieła powstał klip, który można obejrzeć poniżej:

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


Monika Sanecka Deccoria.pl

Materiały prasowe

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Mural z farb Primacol"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.