Nowości na rynku

Rozwiązanie idealne dla alergików – odkurzacz do materacy z lampą UV

Ponad 50% Polaków to osoby uczulone na roztocza i alergeny. Najwięcej czynników uczulających gromadzi się  w domu – to tam występuje najlepsze środowisko dla ich rozwoju. Za największe źródło alergenów uważa się łóżko, tapicerki na sofie, poduszki dekoracyjne i zasłony. Co ciekawe, to właśnie w materacu, na którym codziennie śpimy, znajduje się aż 2 miliony roztoczy. Jak poradzić sobie z tym niewidocznym przeciwnikiem?

REKLAMA

Odkurzanie materacy i tapicerki zwykłym odkurzaczem może sprawić, że pozbędziesz się kurzu z wierzchniej warstwy zanieczyszczeń, ale nie usuniesz roztoczy i alergenów, które znajdują się w głębszych warstwach materiału. Innym skuteczniejszym rozwiązaniem może być regularne pranie i czyszczenie chemiczne mebli tapicerowanych, ale jest to proces czasochłonny i kosztowny. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne urządzenia do czyszczenia materacy, za pomocą których z łatwością pozbędziesz się drobnoustrojów, sierści zwierząt, a także odświeżysz materac.

Aż 10 razy więcej alergenów gromadzi się w łóżku niż w kurzu na podłodze

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że regularne odkurzanie podłogi i dywanów oraz przecieranie kurzy na półkach wystarczy, aby zachować dom w czystości odpowiedniej dla alergików. To jedynak nie do końca prawda – aż 10 razy więcej alergenów i drobnoustrojów znajduje się w materacu, na którym śpimy niż zabrudzeniach na podłodze czy na półkach mebli. Dlatego też zaraz obok klasycznego odkurzacza w domu alergików powinien pojawić się odkurzacz do materacy, takie urządzenie można znaleźć np. w ofercie Hoover – odkurzacz Ultra Vortex posiada certyfikat Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Co sprawia, że odkurzacz do materacy tak skutecznie pozbywa się alergenów?

Urządzenie  przeznaczone do gruntownego czyszczenia materacy i mebli tapicerowanych sprawdzi się na każdej powierzchni z materiałem – odświeżysz nim np. poduszki, pościel czy zasłony. Dzięki bardzo wysokiej mocy 500W Ultra Vortex dociera nawet do najgłębszych warstw materiału. Dodatkowe 3 programy pozwalają na 100% skuteczność:

  • tryb lampa UV – lampa UV-C usuwa aż 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy oraz zapobiega ponownemu rozmnażaniu się drobnoustrojów. Co więcej, lampa świetnie sprawdza się do sterylizacji materacy, poduszek i pościeli, zapobiegając tym samym zapaleniom skóry.
  • tryb odpylania – czyści powierzchnie wymagające szczególnej ostrożności.
  • tryb trzepania – specjalna turboszczotka obraca się aż 4200 razy na minutę, dzięki czemu dociera do głębokich włókien tkaniny.

Funkcjonalne rozwiązania wykorzystane w urządzeniu dodatkowo ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Ultra Vortex nie posiada standardowego worka, ale specjalny zbiornik na kurz, w którym wykorzystano technologię cyklonową. Do zbiornika zasysane jest powietrze wraz z zanieczyszczeniami, a następnie jest ono wprowadzane w ruch wirowy i cząsteczki zostają od niego skutecznie oddzielone i odpadają na dno pojemnika, nie wracając na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma również gwarancje, że urządzenie zachowa wysoką wydajność pracy i dużą moc odpylania.

Sam zbiornik zaprojektowany jest w intuicyjny sposób, który dodatkowo eliminuje konieczność kontaktu z kurzem.  W łatwy sposób za pomocą jednego prostego ruchu możesz zdjąć pojemnik i w bezpieczny oraz higieniczny sposób go opróżnić.

materiał prasowy 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Rozwiązanie idealne dla alergików – odkurzacz do materacy z lampą UV"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.