Nowości na rynku

Telewizor The Frame z nową kolekcją niezwykłych fotografii

Kolekcja Art Store dostępna na telewizorze Samsung The Frame wzbogaciła się właśnie o dzieła słynnego koreańskiego fotografa Bien-u Bae. Artysta, znany z medytacyjnych fotografii pejzażowych, przyciągnął uwagę wielu kolekcjonerów z całego świata. Zdjęcia Bae zdobią wnętrza domów m.in. Eltona Johna czy Baracka Obamy.
REKLAMA

Wizyta w koreańskiej pracowni Bae była świetną okazją do rozmowy z artystą o sztuce, jej cyfrowym wymiarze i nowych sposobach prezentacji, jakie oferuje telewizor The Frame. 

Wyjątkowy urok drzew
Do najbardziej popularnych fotografii autorstwa Bae należą prace przedstawiające nieziemską atmosferę koreańskich lasów sosnowych. Podobnie jak wiele innych fotografii tego artysty, wyróżnia je niemalże kaligraficzny charakter oraz nawiązanie do symboli  koreańskiej sztuki.

Sosny w różnych regionach świata mają nieco odmienne znaczenie. Na zdjęciach Bae przede wszystkim ujęte są w tradycyjnym, medytacyjnym nastroju kultury koreańskiej. Uniwersalność tych drzew i inspirująca zdolność Bae do uchwycenia ich wewnętrznego piękna to powody, dla których prace Bae są cenione na całym świecie.The Frame – rozszerzona definicja sztuki
Bien-u-BaeJedna z fotografii sosen Bae o wyjątkowym koreańskim nastroju. Kupił ją brytyjski piosenkarz i kompozytor Elton John. Bae od niedawna współpracuje z Samsung Electronics i udostępnia swoje fotografie na telewizorze The Frame, co pozwala mu dotrzeć ze sztuką do koneserów na całym świecie.


Fot. Jedna z fotografii sosen Bae o wyjątkowym koreańskim nastroju. Kupił ją brytyjski piosenkarz i kompozytor Elton John.

Podoba mi się koncept, że wystarczy po prostu powiesić telewizor na ścianie, aby poczuć się jak w sali muzealnej - powiedział Bae. The Frame zmieni sposób, w jaki postrzegamy sztukę w naszym codziennym życiu.

Bae brał czynny udział w procesie digitalizacji i kalibracji swoich dzieł, który pozwolił zapewnić najlepszą możliwą do osiągnięcia jakość prezentowanych fotografii.

Myślę, że The Frame sprawia, że moje prace stają się bardziej kolorowe - wyjaśnił Bae. Za przykład weźmy Jongmyo, jedno ze zdjęć z sanktuarium dynastii królewskiej w Korei Południowej. Musimy niezwykle dokładnie przyjrzeć się, aby zobaczyć, że fotografia została wykonana podczas deszczu. Gdy jednak widzimy to zdjęcie na telewizorze The Frame, deszcz jest bardziej zauważalny, a drugi plan prezentuje się żywiej.


Fot. Jongmyo, Bae

Fotografia analogowa w nowym świetle
Bae tworzy obrazy za pomocą aparatów fotograficznych, a światło jest ich istotnym elementem. Mówi się, że „maluje” poprzez swoje fotografie. Zarówno fotografia jak i malarstwo są tymi rodzajami sztuki, które utrwalają obrazy za pomocą światła w określonych granicach. Klasyfikowanie tych form sztuki może nie mieć większego znaczenia, ponieważ obie koncentrują się na świetle – stwierdził autor.

The Frame zapewnia nowy sposób obcowania z różnymi rodzajami sztuki, w tym z inspirującymi fotografiami Bae, ponieważ rewolucja cyfrowa w dalszym ciągu zmienia sposób, w jaki odbieramy świat wokół nas.Fot. Bae nadal używa przedstawionych na zdjęciu powyżej aparatów analogowych. Zestarzały się wraz z nim podczas długiej drogi, którą odbył jako fotograf.

The Frame
The Frame to niezwykły telewizor, który nie tylko zapewnia doskonałe doznania w odbiorze treści rozrywkowych, lecz także może stać się pięknym elementem wystroju wnętrza. To pierwsze urządzenie, które w tak wyjątkowy sposób łączy technologię i sztukę.W trybie Art Mode widzowie zyskują dostęp do bezpłatnej kolekcji Samsung Collection lub mogą skorzystać z oferty Art Store, gdzie w ramach miesięcznego abonamentu udostępniane są stale uzupełniane galerie.Obecnie w Art Store miłośnicy sztuki mają dostęp do ponad 100 dzieł pozyskanych od najlepszych światowych galerii i partnerów. W kolekcji znajdziemy m.in. mistrzów malarstwa, takich jak Da Vinci, Friedrich, Monet czy Klimt. Na ekranie The Frame można także wyświetlać np. nasze własne zdjęcia czy zdigitalizowane prace graficzne. Dzięki temu największy ekran w domu stanie się niezwykłą kroniką emocji i wspomnień.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Telewizor The Frame z nową kolekcją niezwykłych fotografii"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.