Nowości na rynku

Tikkurila sponsorem wystawy Echa™ w Muzeum POLIN

Firma Tikkurila została sponsorem wystawy „Echa™ - 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa” organizowanej z okazji setnej rocznicy uzyskania niepodległości przez Finlandię. Ekspozycja przedstawia dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały na przestrzeni ostatniego stulecia. Można ją oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie do 23 lutego. Wstęp jest bezpłatny.
REKLAMA

- Jako firma wywodząca się z Finlandii, a od wielu lat obecna już w Polsce, na co dzień, pokazujemy Polakom piękno, a zarazem funkcjonalność fińskiego designu. Teraz, by jeszcze bardziej przybliżyć jego historię i pozwolić lepiej zrozumieć, z czego wynikają cechujące go prostota i elegancja, postanowiliśmy wesprzeć wystawę Echa™, która podsumowuje stuletnie dokonania projektantów i architektów z Finlandii w tym zakresie – mówi Marta Broniewicz, dyrektor marketingu Tikkurila Polska.
Wystawa Echa™ to przegląd fińskiej architektury i designu z okresu ostatnich stu lat, począwszy od bardziej znanych i cenionych klasyków, po dzieła nowsze i nieco mniej rozpoznawalne. Całość ekspozycji skupia się wokół siedmiu tematów przewodnich: Cisza, Równość, Krajobraz, Jasność i ciemność, Przyroda, Dzieło człowieka, Tradycja i Wspólnota, pokazując, jaki ślad we wzornictwie Finlandii zostawiły po sobie surowy klimat czy oddalenie tego kraju.„Echa™ - 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa” została przygotowana we współpracy z Ambasadą Finlandii w Warszawie. Jej producentką jest projektantka, edukatorka i specjalistka od zarządzania designem Laura Isoniemi, zaś jednym z kuratorów - Rainer Mahlamäki, architekt i profesor architektury współczesnej na Uniwersytecie w Oulu, który zaprojektował budynek Muzeum POLIN.***
Materiały prasowe TIKKURILA

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Tikkurila sponsorem wystawy Echa™ w Muzeum POLIN "? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.