Nowości na rynku

W kierunku zrównoważonej przyszłości Grupa IKEA zrealizowała kolejne ambitne cele

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, inwestycje w odnawialne źródła energii i zwiększanie własnej efektywności energetycznej. To tylko niektóre cele, jakie udało się zrealizować grupie IKEA w roku finansowym 2015*.
REKLAMA

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy IKEA został opublikowany w Paryżu podczas szczytu klimatycznego COP-21 i przedstawia najważniejsze osiągnięcia w kierunku realizacji strategii People & Planet Positive.

- W minionym roku zrealizowaliśmy wiele ważnych przedsięwzięć. Skupiliśmy się przede wszystkim na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, w tym na inwestycjach w odnawialne źródła energii i zwiększaniu efektywności energetycznej - zarówno naszej, jak i naszych dostawców – mówi Agata Czachórska, p.o. kierownika ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

Wśród najważniejszych projektów należy również wymienić umożliwianie i inspirowanie do bardziej zrównoważonego życia w domu. Cieszymy się, że coraz więcej naszych klientów podejmuje tego typu działania. Świadczy o tym chociażby fakt, że po raz kolejny odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży produktów, które umożliwiają oszczędzanie energii i wody, zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, a także prowadzenie zdrowszego stylu życia. Jesteśmy dumni, że udaje nam się przekonać coraz więcej osób, że to, co przyjazne środowisku, przekłada się również na korzyści dla domowego budżetu – dodaje.

Z raportu możemy dowiedzieć się m.in., że IKEA, wraz z IKEA Foundation, przekazała 1 miliard euro na wsparcie działań na rzecz ograniczania zmian klimatu - 400 milionów euro zostało przeznaczone przez IKEA Foundation na pomoc społecznościom najbardziej dotkniętym przez skutki zmian klimatu, zaś pozostałe 600 mln euro Grupa IKEA zobowiązała się zainwestować w odnawialne źródła energii. W minionym roku finansowym grupa IKEA wyprodukowała też energię odnawialną w ilości odpowiadającej 53% całkowitego zużycia we wszystkich swoich obiektach oraz zobowiązała się do posiadania i obsługiwania 314 turbin wiatrowych na całym świecie. Dodatkowo na budynkach należących do Grupy zainstalowanych jest obecnie 700 000 paneli słonecznych.

Warto podkreślić również, że obecnie cały asortyment oświetlenia IKEA jest wykonany w technologii LED lub jest kompatybilny z żarówkami LED. Bawełna i połowa zasobów drewna używanego w produktach IKEA pochodzi z bardziej zrównoważonych źródeł, które są przyjazne dla ludzi i środowiska. Z kolei od września 2015 roku wszystkie ryby i owoce morza sprzedawane oraz serwowane w sklepach IKEA objęte są certyfikatami MSC i ASC, które potwierdzają pochodzenie produktów ze zrównoważonych źródeł. Tym samym firma jest obecnie największym na świecie dostawcą żywności oferującym tak szeroką gamę certyfikowanych ryb i owoców morza.

IKEA nie zapomina też o najbardziej potrzebujących. W roku finansowym 2015, dzięki środkom pozyskanym w ramach kampanii „Pluszaki dla edukacji” oraz „Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców”, IKEA Foundation przeznaczyła 20,9 mln euro na zapewnienie lepszych warunków życia dla dzieci i rodzin w najbiedniejszych społecznościach na świecie.

Pełen raport zrównoważonego rozwoju, podsumowujący miniony rok finansowy, dostępny jest na stronie: www.IKEA.pl/przyszlosc

Materiały prasowe IKEA

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "W kierunku zrównoważonej przyszłości Grupa IKEA zrealizowała kolejne ambitne cele"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.