Nowości na rynku

Włącz światło i zadbaj o oczy

Gdy nastający za oknem mrok sprawia, że bez dodatkowego źródła światła musielibyśmy całkowicie zrezygnować z porannych bądź popołudniowych aktywności, coraz większą uwagę zwracamy na wybrane oświetlenie. Chociaż na co dzień często nie przywiązujemy do niego należytej uwagi – praca przy nieprawidłowo dobranym oświetleniu jest jednym z czynników środowiskowo-cywilizacyjnych, które mogą przyczyniać się do występowania problemów z oczami. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że profilaktyka pierwotna i/lub właściwa terapia może zapobiec problemom ze wzrokiem, aż u 80 proc. chorych[1].

[1]Draft action plan for the prevention of avoidable blindness and visual impairment 2014–2019, marzec 2013

materiał partnera
REKLAMA

Profilaktykę powinno się zacząć jak najwcześniej. Dobrze dobrane oświetlenie może być pierwszym krokiem. W końcu wybór tego właściwego jest tak prosty jak… wymiana żarówki. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na tą inteligentną.

Czas na zmianę?

Gdy dni stają się krótsze i zmrok nastaje już po godzinie 16, zaczynamy przywiązywać większą uwagę do oświetlenia. To dobrze dobrane pozwoli „dodać” dodatkowe godziny naturalnego oświetlenia do naszych wieczornych harmonogramów oraz zadba o nasze oczy. Z kolei, to inteligentne pomoże też wydzielić strefy w mieszkaniu, w których każdy domownik dopasuje światło do indywidulanych potrzeb.

Korzyści płynące ze zmiany

Inteligentne oświetlenie może również naśladować codzienne zmiany naturalnego światła dziennego. Dzięki niemu, zamiast utrzymywać stałą temperaturę barwową, światło może zmieniać zarówno kolor oraz intensywność. Przyjmując o poranku chłodną, jasną barwę, a na wieczór przechodzić w coraz cieplejszy odcień.

Niezależnie od pogody i pory roku za oknem, możemy budzić się przy jasnym, energetyzującym niebiesko-białym świetle. Nie musimy także czekać na wieczór, jeśli chcemy się zrelaksować przy „zachodzącym” ciepłym świetle. Włączenie, złotego odcienia pomoże zwiększyć produkcję melatoniny (naturalnego hormonu wytwarzanego przez naszą szyszynkę), której poziom reguluje sen i pozwoli łatwiej odprężyć się po ciężkim dniu.

Oprócz naśladowania naturalnego cyklu światła, inteligentne oświetlenie można dopasować także do własnego harmonogramu dnia i swoich potrzeb. Używanie chłodnych, niebieskawych świateł po zmierzchu (lub przed wschodem!) może oszukać mózg, by sądził, że dzień jeszcze się nie skończył (albo szybciej zaczął…). Dzięki dostosowaniu oświetlenia do indywidualnych planów możemy zmniejszyć uczucie nadmiernego zmęczenia czy przytłoczenia i odpowiednio zadbać o oczy, które pracując w ciepłym światle szybko się meczą, a jednocześnie nie mogą odpocząć, gdy oświetlenie dostosowane jest wyłącznie do warunków pracy.

Proste rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

Imitowanie zmian naturalnego, przyjaznego dla oczu światła dziennego, to jednak nie jedyne możliwości inteligentnego oświetlenia. Może ono także z łatwością urozmaicić codzienne czynności. Dostępne na rynku systemy, jak na przykład inteligentne oświetlenie marki WiZ, pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery na każdą okazję. Dynamiczne tryby dostępne w aplikacji przemienią pokój w magiczną krainę zabaw dla najmłodszych lub nastrojową strefę relaksu dla trochę starszych. Aplikacja umożliwia też ustawienie dowolnego koloru (z aż 16 milionów możliwości!), dzięki czemu każdy znajdzie odcień, który przypadnie mu do gustu.

Korzystaj świadomie

To jednak nie wszystko, WiZ umożliwia także monitorowanie zużycia energii w przypisanej mu aplikacji, dzięki czemu z pewnością łatwiej będzie kontrolować jej nadmierne wykorzystanie. Wybierając ten system nie musisz ingerować w instalację elektryczną, wystarczy, że wkręcisz żarówkę czy zamontujesz czujnik na ścianie za pomocą specjalnej taśmy, a następnie połączysz się z aplikacją WiZ – i gotowe. 

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Włącz światło i zadbaj o oczy"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.