Nowości na rynku

Zrób swojej kuchni prezent na Święta!

Święta za pasem. W witrynach sklepowych na dobre zagościły bożonarodzeniowe dekoracje, stacje radiowe serwują nam okolicznościowe melodie, a najbardziej zapobiegliwi powoli skreślają kolejne pozycje z listy upominków. A gdyby tak podejść do tematu prezentów mniej tradycyjnie i obdarować nim także… naszą kuchnię? Zafundowanie jej nowej ściany nad blatem będzie doskonałym pomysłem.

Zrób swojej kuchni prezent na Święta!
REKLAMA
Okres bożonarodzeniowy  to niełatwy czas dla domowego budżetu. Wszystko przez ogrom wydatków związanych z zakupem prezentów oraz organizacją świątecznych przyjęć. A jak w tym wszystkim znaleźć czas i środki na gruntowne porządki, które często naturalnie przeradzają się w drobny remont? Odpowiedzią jest jedno słowo – renowacja!
 
Drugie życie domowych przedmiotów
 
Moda na odnawianie starych przedmiotów użytkowych oraz własnoręczne tworzenie wszelakich ozdób trwa w najlepsze. Dzięki popularności nurtu DIY w mediach społecznościowych, odchodzenia od konsumpcjonizmu oraz dążeniu do indywidualizmu, nowe życie otrzymują nie tylko unikalne, wiekowe meble, ale i sprzęty elektroniczne z dawnych lat oraz wszelkie domowe dekoracje. Satysfakcja z wykonanej pracy jest ogromna – wie to każdy, kto choć raz podjął się tego zadania. – Zazwyczaj odrestaurowujemy stare fotele, lustra i kredensy, naprawiamy niedziałające przedmioty codziennego użytku lub rzucamy wyzwanie zniszczonej podłodze, wykonanej z tradycyjnej drewnianej klepki parkietowej. Niewiele osób jednak wie, że renowacji możemy także poddać płytki ceramiczne. Naprawdę warto to rozważyć! – radzi Dawid Antczak, ekspert firmy V33.
 
Kuchnia na warsztacie
 
Nowoczesna architektura wnętrz stawia na otwartą przestrzeń kuchenną z centralnie położoną wyspą, pełniącą rolę wygodnego, a zarazem efektownego stołu roboczego. Wciąż jednak wiele projektów, szczególnie tych tworzonych przed laty, opiera się na bardziej tradycyjnych rozwiązaniach, gdzie blat w kuchni wkomponowany jest w zabudowę meblową. Takie podejście zawsze wiąże się z koniecznością aranżacji położonej nad nim ściany, a zadanie to nie należy do łatwych. – Taka ściana, będąc eksponowanym elementem wystroju, musi nie tylko świetnie się prezentować, ale i spełniać niezwykle wygórowane wymagania użytkowe. Wysokie temperatury, ogromna wilgotność oraz plamy spożywcze najróżniejszego pochodzenia – to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musi się zmagać materiał wykończeniowy – wymienia ekspert.
 
Niewielki wysiłek, ogromny efekt
 
Dlatego naturalnym wyborem projektantów oraz inwestorów stają się ceramiczne płytki, do funkcjonalności których trudno mieć zastrzeżenia. Jednak choć wyjątkowo dobrze znoszą trudy kuchennego środowiska, wcale nie znaczy, że są niezniszczalne. Co robić, gdy tak się stanie? – Rozwiązania są dwa. Pierwsze zakłada skuwanie starych płytek oraz ułożenie nowego materiału. Wiąże się to jednak nie tylko z dużą ilością pracy, a zatem i czasu, jaki musimy na ten cel poświęcić, ale także z wydatkami związanymi z zakupem nowych elementów. A w okresie przedświątecznym mało kto może sobie na to pozwolić. Dlatego zdecydowanie rekomenduję renowację ściany nad kuchennym blatem za pomocą odpowiedniej farby – podpowiada Dawid Antczak. Jak się do tego zabrać?
 
Trud, który się opłaca
 
Rozpoczynamy od umycia i odtłuszczenia płytek, najlepiej za pomocą środka czyszczącego na bazie sody, zwracając szczególną uwagę na fugi. Kiedy powierzchnia wyschnie, zabezpieczamy wszelkie krawędzie oraz gniazdka elektryczne za pomocą taśmy malarskiej i możemy przystępować do malowania. – W tym celu wykorzystajmy farbę renowacyjną „Kuchnia&meble kuchenne”, która z powodzeniem może być nakładana bez farby podkładowej. Do dyspozycji oddaliśmy 8 iście aromatycznych, kuchennych kolorów, takich jak choćby cynamon, pistacja, papryczka chili czy śliwka, ale nie zapomnieliśmy także o klasyce w wydaniu czerni i bieli. Fugi malujemy pędzlem, a płytki wałkiem, metodą krzyżową. Pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 24 godziny, po czym nakładamy drugą warstwę produktu – rekomenduje Dawid Antczak. Tworzona przez farbę powłoka jest odporna na typowe zabrudzenia kuchenne, a powierzchnia niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości za pomocą łagodnych detergentów.
 
Ale to nie wszystko. Renowacja Kuchnia & meble kuchenne to doskonały produkt do odnowienia elementów z drewna pokrytego farbą lub lakierem, z laminatów oraz sklejki. Dzięki niej stworzenie modnej kompozycji total look jeszcze nigdy nie było tak proste.
 
Obdarowywanie prezentami jest niemal tak samo przyjemne, jak ich przyjmowanie. A fundując naszej kuchni odnowioną aranżację ściany nad kuchennym blatem tuż przed Gwiazdką, osiągamy oba cele – pomieszczenie zyskuje nowy blask, a my radość z odmienionego wnętrza!
 
materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zrób swojej kuchni prezent na Święta!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.