Okiem eksperta

Okiem eksperta

W ostatnim roku trendy w aranżacji wnętrz wyznaczało duńskie hygge oraz szwedzkie lagom. W tym roku wszystko wskazuje na to, że wnętrzarskie inspiracje będziemy czerpać z Dalekiego Wschodu i tamtejszego wabi-sabi.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze sofy pierwszorzędnymi sprawami są metraż i potrzeby użytkowników. Tak jak pierwsze z zagadnień jest dość proste, bo metraż nieruchomości/pokoju jest w miarę stały, tak sytuacja z potrzebami użytkownika jest już bardziej złożona. Mowa tutaj o aspektach związanych między innymi ze stylem życia, liczbą i wiekiem użytkowników.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Kto pamięta plastikowe, żółte, w okropne wzory tapety z lat 80-tych ręka do góry! Na szczęście mamy już rok 2018, czyli 38 lat po tym okresie. Nie tylko lata upłynęły. Zmieniły się także tapety - zarówno same, jak i materiały, z których są wykonane.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Już od starożytności aranżacja pomieszczeń mieszkalnych była ważna dla człowieka. Przypomnijmy sobie piękne malowidła na ścianach w rzymskich domach atrialnych, czy chociażby pięknie rzeźbione elementy w górskich drewnianych chatach, nie wspominając już o dalekowschodniej filozofii feng shui.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Współczesna świadomość potrzeby aranżacji i stworzenia miejsc funkcjonalnych, a zarazem pięknych w naszych domach, nierzadko pozwala nam na sięgnięcie po bardziej nowoczesne i wyszukane rozwiązania. Remontując wnętrza naszych łazienek, nie jest już tak, że ot — montujemy umywalkę do ściany i gotowe. Dzisiejsze łazienki są pieczołowicie urządzone, piękne i relaksujące. Coraz częściej decydujemy się na stworzenie ciekawej strefy przy umywalce, montując ją wraz z blatem.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Salon to wdzięczne miejsce do szaleństwa w zakresie aranżacji posadzki. Projektując wykończenie salonu w zasadzie możemy zdecydować się na wszystko. Podłoga może być drewniana lub imitująca drewno, kamienna, betonowa, malowana, wyłożona wykładziną dywanową lub PCV – współczesnym linoleum, ceramiczna - pokryta płytkami gresowymi czy cementowymi lub wielkoformatowymi płytami spieków kwarcowych. Posadzka może być nawet szklana lub metalowa. Ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia i zasobność portfela. Pamiętajmy jednak, że pomimo bogatej możliwości wykończenia, podłoga powinna być funkcjonalna i bezpieczna. Poniżej przyjrzyjmy się kilku popularnym rozwiązaniom.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Pierwsze co przychodzi na myśl, jeśli mamy wyobrazić sobie współczesną aranżację kuchni, to biel. Co może być zaskakujące, ale wszędobylskie białe kuchnie powoli odchodzą do lamusa. Oczywiście białe kuchnie są piękne, neutralne, minimalistyczne i uniwersalne, wpisują się praktycznie w każde gusta, ich zalety można by tak wymieniać godzinami. Nie można im też, tak naprawdę niczego zarzuć, poza jednym… powoli wieją nudą.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Która kobieta nie marzy o przestronnej garderobie wypełnionej po brzegi ulubionymi ubraniami, butami i akcesoriami, niczym z hollywoodzkich produkcji – pięknej, przestronnej, wygodnej i uporządkowanej? Garderoba dawniej traktowana po trosze jako „widzi mi się” wymagającej pani dom, jednak po latach doświadczeń wiemy, że jest to bardzo ważne i przydatne pomieszczenie w domu jednorodzinnym. Chyba już mało który nowoczesny dom może obejść się bez pojemnej garderoby. Ba! Nie tylko jednej, a nawet kilku. Garderoba dziś w domu jednorodzinnym stała się czymś oczywistym.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Nakreślając rzuty domów i mieszkań, architekci dążą do określonego, prostokreślnego ideału pomieszczeń znajdujących się w nich. Kąty proste, prostokątne ustawne pomieszczenia, czysty układ komunikacyjny – to, to, czego oczekujemy od kupowanej nieruchomości. Niejednokrotnie zdarza się jednak tak, co może być wynikiem skomplikowanego kształtu działki, bliskiej odległości sąsiada lub nawet bujnej wyobraźni inwestora i architekta, że nagle stykamy się z rzutem pomieszczenia o dość „nietypowym” kształcie: z zaokrąglonymi ścianami, na rzucie wielokąta lub dynamicznie ściętego pod kątem ostrym.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Cieszymy się, że tak chętnie korzystacie z porad naszego eksperta. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na zadane przez Was pytania dotyczące aranżacji i wykończenia Waszych domów i mieszkań. Już dziś zachęcamy do zadawania kolejnych pytań pod tym artykułem i w galeriach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.