Okiem eksperta

Okiem eksperta

Polskie wzornictwo przemysłowe lat 50. i 60. znów święci triumfy. Jego zaletą są proste kształty, funkcjonalność oraz niewielkie rozmiary. Ponadto wzornictwo to cechuje uniwersalność. Meble rodem z PRL-u doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i też loftowych czy tych w stylu skandynawskim.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Podłogi 3D to niezwykle oryginalny pomysł na aranżację wnętrza. Przywędrowały do Polski prosto z Dubaju. Nadają niepowtarzalnego charakteru i pomimo ich rosnącej popularności, wciąż są mało spotykane w naszych domach. Najwięcej możliwości wykonania efektu trójwymiarowości dają posadzki z żywic epoksydowych. Mogą one przybierać różne formy i fakturę. Najważniejszym ich elementem są natomiast odpowiedniej rozdzielczości grafiki lub zdjęcia.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Wyjście z mieszkania na ogródek? Taki wariant oferuje często nowe, deweloperskie budownictwo. Alternatywa jest kusząca. Daje namiastkę własnego domu jednorodzinnego, dodatkowe miejsce do zagospodarowania czy odpoczynku. Właściciele powinni jednak pamiętać, że taki ogródek co do zasady nie jest ich własnością.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Przedpokój stanowi wizytówkę domu. Zwykle jest nieduży, często wąski oraz trudny do urządzenia. Nie znaczy to jednak, że jego wystrój musi być skromny i nastawiony jedynie na funkcje praktyczne.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Drewno jest materiałem bardzo bliskim naturze człowieka. Stąd jest uwielbienie w dziedzinie projektowania wnętrz i nie tylko. Z drewnem można robić nieskończenie wiele, a efekty zwykle są piorunujące. Niestety bywa, że cena drewna naturalnego wykracza poza założony budżet inwestycji. Wówczas na pomoc przybywają laminaty drewnopodobne.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Wyspa kuchenna od lat nie traci na swojej atrakcyjności i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło. Dobrze wygląda w każdej kuchni, nie ogranicza jej żaden styl wnętrzarski. Dzięki dostępnej w dzisiejszych czasach technologii kształt wyspy może być dowolny – obłości, proste lub skośne ścianki nie sprawią żadnego problemu.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Zwykle chcemy, żeby wnętrze utrzymane było w  jakiejś konwencji. Naszym celem jest to, by do architektury, którą dysponujemy, pasowało zagospodarowanie przestrzeni, meble oraz dodatki.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Decydując się na zwierzę klatkowe, musimy odpowiednio przygotować się do przybycia „nowego lokatora” – warto więc zrobić dobry research, a przede wszystkim kierować się rozsądkiem. Niezależnie bowiem od typu, wielkości i wymagań, posiadanie zwierząt w domu wiąże się dla nas z dodatkowymi obowiązkami.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Domy skandynawskie od dłuższego czasu są bardzo popularne na rynku budowlanym i architektonicznym. Co sprawia, że kupujący tak chętnie je wybierają? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Poniżej garść inspiracji niezbędnych do podjęcia decyzji o budowie w skandynawskim stylu.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Rok 2019 to przede wszystkim kontynuacja i wzmocnienie zeszłorocznych trendów w urządzaniu łazienek, takich jak czerń, marmur czy wolnostojące wanny. Pojawiły się jednak nowe elementy, np. płytki 3D czy mnogość inteligentnych rozwiązań. Projektując łazienkę, trzeba pamiętać, że zwykle jest to wybór na lata. Warto więc stworzyć wnętrze wygodne i funkcjonalne, aby zapewnić sobie codzienny komfort podczas jego użytkowania.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.