Okiem eksperta

Okiem eksperta

Istnieje wiele sposobów ogrzania pomieszczeń. Mimo to cały czas poszukujemy nowych możliwości, takich, które będą tańsze, zdrowsze, bardziej komfortowe i bardziej ekologiczne. Coraz częściej te poszukiwania prowadzą nas w stronę oczywistych, naturalnych rozwiązań, funkcjonujących właściwie od zawsze. Tak też jest z ogrzewaniem podczerwienią.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już kilka tygodni. Jeśli chcemy mieć komfort wyboru, to najwyższy czas na zakup prezentów dla przyjaciół i rodziny. Brak sprecyzowanych pomysłów na upominki dla bliskich, nasz przewodnik może wam w tym pomóc.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niebawem będziemy planować świąteczny wystrój naszych domów. Z okresem tym nierozerwalnie łączy się zapach żywej choinki, wycieczka po jej zakup i ozdoby. Nie zawsze jednak mamy czas, by zająć się wszystkimi przygotowaniami. Czasami nie znajdujemy w naszym mieszkaniu miejsca na drzewko lub po prostu pragniemy jakiejś odmiany. Co zrobić, by wprowadzić magię świąt do naszego domu, nie używając do tego celu klasycznej choinki? Poniżej prezentuję kilka propozycji.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Tak, jak najbardziej. Zarówno dom, jak i mieszkanie w trakcie budowy można ubezpieczyć. Ubezpieczenie zawierane jest zarówno od pożaru, jak i innych zdarzeń losowych.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Moda na PRL wraca do naszych domów, zyskując na popularności. Dla dzisiejszych 30-, 40-latków to nostalgiczny okres dzieciństwa, wolny od trudności, z jakimi musieli borykać się dorośli. Meble i dodatki, które pojawiały się w większości polskich mieszkań teraz urastają do statusu kultowych i osiągają na aukcjach wysokie ceny. Jednak czy wnętrze w stylu PRL to dobre rozwiązanie? Sprawdzisz w tym artykule. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Mieszkanie w bloku to idealna przestrzeń do aranżacji indywidualnego i spersonalizowanego wnętrza.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Harmonia z naturą to podstawa architektury organicznej. To nie tylko styl, ale cała ideologia.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Ciągłe podwyżki cen żywności, paliwa, mediów nie napawają optymizmem co do przyszłości. Jest wiele czynników na które wpływu nie mamy, ale są takie gdzie zatrzymanie podwyżek jest możliwe, jedną z takich jest energia elektryczna. Jak to możliwe, skoro wszystkie ze składowych potrzebnych do wytworzenia prądu drożeją?

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Wielu z nas chce mieć własne mieszkanie, niewielu jednak może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. W praktyce większość zakupionych mieszkań odbywa się na kredyt. Aktualnie żyjemy w czasach, kiedy nieruchomości bardzo dobrze się sprzedają, a banki udzielają na nie kredyty.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Jesień już w pełni. Jest coraz chłodniej, dni coraz krótsze, coraz więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. To wszystko powoduje, że jeszcze chętniej niż zwykle sięgamy po świece zapachowe czy woski, aby uczynić nasz domowy azyl jak najprzyjemniejszym miejscem.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

W związku z licznymi zapytaniami po ostatnio opublikowanym artykule tym razem krótko poruszę temat ubezpieczenia domu letniskowego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Większości z nas boazeria kojarzy się przede wszystkim z latami PRL-u. W tamtym okresie w wielu domach i mieszkaniach boazerię zobaczyć można było na ścianach wielu pomieszczeń. W związku z tym, że wiele wnętrz było w tamtych latach bliźniaczo podobnych, również i boazeria występowała zwykle w tym samym wydaniu. Podpowiemy wam, jak sprawić, aby boazeria była pięknym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Co roku zaskakują nas kolejne podwyżki, rosną ceny żywności, paliwa oraz mediów. Co robić, aby płacić mniej? Można np. nie używać światła, nie ogrzewać mieszkania w zimie, a nawet odmówić sobie ulubionej gorącej kąpieli w ukochanej wannie. Można wyrzec się wielu rzeczy i przyjemności, ale po co? 

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Odpowiedź brzmi – nie. Nie opłaca się inwestować w szczycie górki cenowej, tyle że nikt nie wie, kiedy ów szczyt zostanie osiągnięty i jak długo trzeba będzie czekać na spadki cen. Największa sztuka polega na „wstrzeleniu się” w odpowiedni moment. Ci, którzy kupią mieszkania po najwyższych cenach, mogą czekać długo, nawet kilkanaście lat, by sprzedać nieruchomość z zyskiem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.