Okiem eksperta

Okiem eksperta

Przeszklone wieżowce, luksusowe butiki, eleganckie i modne knajpki, żółte taksówki, Central Park – z tym kojarzy się Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie zasypia wciąż budzi zachwyt milionów. Jak zaaranżować mieszkanie w nowojorskim stylu? Jeśli marzysz o życiu w jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie, możesz zmienić swoje mieszkanie w elegancki apartament na Manhattanie. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Koronawirus — to od grudnia najczęściej wymawiane słowo w mediach, ale i prywatnych rozmowach. Jaki jest jego wpływ na rozwój fotowoltaiki? Okazuje się, że wielki. Pandemia ma olbrzymi wpływ na gospodarkę światową, co w konsekwencji wpływa na bardzo wiele rzeczy, również mniejsze gospodarki. Dobrze wiemy, że polska gospodarka nie jest potentatem światowym, ani nawet europejskim. Najbardziej uzależnieni jesteśmy od sąsiadów, a w szczególności od Niemiec.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Szukasz pomysłu na urządzenie domu lub mieszkania? Chcesz stworzyć wnętrze nowoczesne i przytulne? Styl grandmillenial to coś właśnie dla ciebie.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Decydując się na remont wraz z wymianą starych mebli oraz poszukując inspiracji do nowego domu lub mieszkania, stajemy zwykle przed podobnymi wyborami. Oferty sklepów meblowych są w dzisiejszych czasach niezwykle szerokie. Dostępność gotowych rozwiązań jest w wielu przypadkach zupełnie wystarczająca i spełni wiele oczekiwań. Trudno wyobrazić sobie, że jakieś rozwiązanie nie jest dostępne w regularnej sprzedaży, a jednak takie sytuacje zdarzają się często. Z pomocą przychodzą w tym wypadku producenci mebli na wymiar, którzy pomogą rozwiązać większość kłopotów związanych z ich doborem do danego pomieszczenia.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę budując oczko wodne w ogrodzie? Podpowiadamy!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Idealna kuchnia powinna być funkcjonalna, piękna i wygodna. Można wykonać ją w dowolnej estetyce, jeśli jednak nie będzie przemyślana, jej swobodne użytkowanie będzie utrudnione. Podpowiadamy, jakich błędów wystrzegać się, aby urządzić wzorowe kuchenne wnętrze.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Styl chalet przywędrował do nas z gór Szwajcarii i Francji. Nawiązuje do ciepłych, rustykalnych wnętrz górskich domków wypoczynkowych, które z kolei wzorowane są na dawnych chatach alpejskich pasterzy. 

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Poszukując stylu, który odzwierciedlałby waszą osobowość i preferencje estetyczne napotkać możecie na mnóstwo różnych propozycji. Jeśli lubicie wnętrza urządzone z nutą przepychu, ale utrzymane w eleganckiej, ludowej tonacji, to styl dworkowy może okazać się tym, którego poszukujecie. Przedstawimy podstawowe założenia tego stylu, wraz z krótką jego historią oraz pokażemy kilka ciekawych inspiracji.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Zima to czas, kiedy raczej nie planuje się większych prac remontowych. Sezon na nie startuje najczęściej z początkiem wiosny. Jest to zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ w zimniejszym okresie niektóre prace są cięższe do wykonania. Jednak każda pora ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę nie ma większych przeciwskazań, aby remont wykonywać także zimą, szczególnie jeśli mówimy o pomieszczeniach wewnętrznych. Sprawdźcie, jakie prace można spokojnie wtedy przeprowadzać.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Rola deweloperów mieszkaniowych zmienia się. Firmy nie tylko budują i sprzedają mieszkania, ale także dbają o strefy wypoczynku dla mieszkańców.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Popularność trendu urban jungle spowodowała, że w naszych domach pojawia się coraz więcej roślin. Sięgamy nie tylko po te żywe, ale także sztuczne. Możemy z nich stworzyć naprawdę ciekawe dekoracje. Czasami ciężko je od różnić od naturalnych, ponieważ doskonale imitują strukturę prawdziwych kwiatów. Ich przeważającym plusem jest to, że możemy je postawić w dowolnym miejscu, nawet takim, do którego nie dociera słońce. Dlaczego warto je wybrać?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Okiem eksperta

Wielu właścicieli lokali o dużych metrażach zastanawia się, czy istnieje możliwość podziału takiego mieszkania na dwa mniejsze. Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Muszą jednak pozwalać na to warunki techniczne, prawo budowlane i sytuacja prawna danej nieruchomości. Jak przeprowadzić taki podział?

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

Samo życie, a konkretniej sam rynek dostarcza nam odpowiedzi na tytułowe pytanie. Brzmi ono: to intratny biznes, choć nie pozbawiony pewnego ryzyka. Obecna koniunktura na rynku mieszkaniowym wynika w dużej mierze z otwarcia rynku pracy na obcokrajowców. Kilka milionów ludzi to „naturalna' grupa docelowa oferty najmu. To oni w dużej mierze nakręcają popyt, co z kolei przekłada się na wzrost liczby i wartości zakupów mieszkań w celach inwestycyjnych.

Czytaj artykuł 
Okiem eksperta

To, co przewidywali eksperci rynkowi stało się faktem! Energia elektryczna podrożała. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach tendencja zwyżkowa cen utrzyma się. Co robić w takim razie? Podwyżki prądu będą miały wpływ na nasz portfel i komfort życia. Nie każdy może mieć własną instalację fotowoltaiczną i samemu produkować energię. Drugim rozwiązaniem jest zrozumienie konstrukcji faktury za prąd i „tajemniczych” sformułowań, które się za nimi kryją. Może zrozumienie faktury sprawi, że mądrzej będziemy podchodzić do zużycia, a to w rezultacie sprawi, że ów faktury będą niższe.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.