Okiem eksperta

5 przykładów prac wykonywanych na wysokości. Jak sobie z nimi radzić?

Mieszkasz na ostatnim piętrze bloku i przez swój lęk wysokości nie jesteś w stanie umyć okien? Twoja elewacja wymaga odnowienia? A może gałęzie pobliskiego dębu dotykają szyb i w nocy wyglądają jak postać z najgorszego horroru? W tym artykule dowiesz się, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem! Sprawdź!

REKLAMA

Jakie prace wysokościowe musisz wykonać przy swoim domu?

Prace na wysokości to duże wyzwanie. Nieodpowiednio zaplanowane i przeprowadzone mogą skutkować nawet wypadkiem. Jakie zadania czekają na Ciebie ponad ziemią?

  1. Czyszczenie rynien

Niedrożne rynny to wyzwanie w wielu budynkach, zwłaszcza po zimie. Kiedy dołożyć do tego chwiejną drabinę i dużą wysokość, robi się bardzo niebezpiecznie. Niestety liście oraz inne zgromadzone zanieczyszczenia muszą zostać usunięte, aby system rynnowy działał dobrze przez długi czas. 

  1. Mycie elewacji

Po zimie elewacja niestety nie wygląda dobrze. Pojawiają się zacieki i plamy. Konieczne jest czyszczenie, a czasami malowanie. Regularna kontrola jej stanu sprawi, że budynek będzie prezentował się estetycznie. 

  1. Zbyt rozrośnięte drzewa

Rosnące w okolicy domu drzewa też mogą być wyzwaniem. Zwłaszcza wtedy, gdy gałęzie znajdują się zbyt blisko okien i odcinają dopływ światła dziennego. Najlepszym rozwiązaniem będzie przycięcie drzewa. Dzięki temu do pomieszczeń znowu będą wpadać promienie słońca, a szyby i elewacja domu będą bezpieczne. 

  1. Mycie okien na wysokości

Przeszklone budynki stały się hitem w budownictwie. Wyzwaniem staje się tutaj dbanie o ich wygląd. Mycie szyb na dużej wysokości może sprawić trudność. Jest to jednak konieczne, aby budynek prezentował się dobrze. Podczas takich prac warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo pracowników. 

  1. Naprawa dachu

Zdarza się także, że to nasz dach wymaga odnowy. Często przez silne wichury, zbierające się zanieczyszczenia, czy zamarzającą pomiędzy dachówkami wodę podczas mrozów ulega on uszkodzeniom. Najlepiej przeprowadzać coroczną kontrolę dachu, aby utrzymać go w dobrym stanie i zaoszczędzić pieniądze dzięki systematycznym naprawom. 

Jak poradzić sobie z tymi wszystkimi zadaniami?

Podczas tych wszystkich czynności najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z tym sam, zwróć się po pomoc do profesjonalistów. Fachowcy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt oraz maszyny. Dużym ułatwieniem w takich pracach jest podnośnik koszowy, dzięki któremu  można wykonać swoje zadanie z zachowaniem wszystkich zasad BHP, minimalizując ryzyko upadku z wysokości. Tak wykonane czynności ułatwią zachowanie Twojego domu i jego otoczenia  w dobrym stanie. Do dzieła!

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "5 przykładów prac wykonywanych na wysokości. Jak sobie z nimi radzić?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.