Okiem eksperta

Dostęp do elewacji utrudniony – jak ją umyć?

Jeśli elewacja, która ma zostać umyta, znajduje się wewnątrz kompleksu kamienic, to pojawia się wyzwanie – jak ją umyć? Gdy wjazd sprzętem jest ograniczony, a wysokość ściany zdecydowanie przewyższa możliwość mycia jej z poziomu ziemi, na pomoc przychodzą alpiniści.

REKLAMA

Alpinista do mycia elewacji – jak go znaleźć?

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi alpinistyczne. Wybierając jednak ekipę do prac na wysokości, warto zwrócić uwagę, czy ma ona:

  • Pracowników z odpowiednimi uprawnieniami – alpinista to zawód z podwyższonym ryzykiem utraty życia. W związku z tym, aby nie doszło tutaj do tragedii, potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie.
  • Odpowiednie środki ochrony indywidualnej – to właśnie one odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywanego zlecenia.
  • Doświadczenie w myciu elewacjiświadcząc prace wysokościowe, można wykonywać wiele usług. Nie każda z firm wysokościowych specjalizuje się w myciu elewacji.
  • Profesjonalny sprzęt do wykonania usługi – szczotka i płyn do mycia to zdecydowanie za mało. Warto zwrócić uwagę, czy alpiniści wykonujący usługę będą posiadać odpowiednią chemię do mycia i narzędzia (np. myjkę ciśnieniową).

Kiedy najlepiej myć elewację?

Mycie elewacji najlepiej wykonać w umiarkowanych warunkach. Nie może być za ciepło – chemia mogłaby wtedy za szybko wysychać, przez co nie uzyskałoby się zamierzonego efektu. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne opady – duży deszcz w znacznym stopniu wpływa na komfort pracy, a co najważniejsze przeszkadza w odpowiednim nałożeniu chemii na ścianę (zbyt duża wilgotność).

Jak często powinno się wykonywać mycie elewacji?

Jest to uzależnione od terenu, w jakim znajduje się dom lub mieszkanie. W obecności dużej ilości zieleni (np. lasów, parków), ściany budynku wymagają częstszego mycia. Wszystko ze względu na to, że osiada na nich większa ilość glonów i mchów, na których powstanie ma wpływ właśnie obecność terenów zielonych. Podobnie ma się sytuacja, jeśli mieszkasz w dużej aglomeracji miejskiej. Tam zanieczyszczenia, szczególnie po zimie, są znacznie większe.

Wiosna już za rogiem. Czas zabrać się za odświeżenie ścian, aby móc w czystości spędzać wolny czas w słoneczne dni na zewnątrz. Pomocą z pewnością posłużą Ci tutaj alpiniści.

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Dostęp do elewacji utrudniony – jak ją umyć?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.