Okiem eksperta

Jak myć okna na wysokości?

Piękna pogoda sprzyja porządkom, a słońce zachęca, by częściej wyjrzeć za okno. Jednak żeby to zrobić, musi być ono czyste! Jak zabrać się za mycie powierzchni szklanych na wysokości, gdy dostęp do nich jest utrudniony?

REKLAMA

Jak umyć okna, do których nie ma dostępu ze środka budynku?

Decyzja podjęta: czas zabrać się za mycie okien. Jednak na Twojej drodze staje pewna przeszkoda… Powierzchnie, które mają być myte, są na 3 piętrze.

Dodatkowo do ich górnych części nie da się dostać z wnętrza budynku – są to elementy stałe, nie można ich w żaden sposób otworzyć, ani dotrzeć do nich z poziomu mieszkania. Co w takim razie możesz zrobić?

Do rozważenia są dwie opcje. Ich wybór zależy od wielu czynników, np. kwestii finansowych i tego ile czasu chcesz poświęcić na takie prace. Powinieneś zastanowić się nad:

Wynajęciem podnośnika w celu umycia okien na wysokości – to właśnie dzięki tej maszynie dostaniesz się w każde zakamarki, a co najważniejsze! Będziesz pracować w obudowanym koszu, co zwiększy Twoje bezpieczeństwo.

Powierzeniem zadania sprawdzonej ekipie – w tym wypadku masz do wyboru:

  • Alpinistów – to właśnie oni z pomocą lin wykonają dla Ciebie takie prace.
  • Ekipę sprzątającą na wysokości – szczególnie taką, która specjalizuje się w myciu elewacji i okien. Swoje prace wykonają oni prawdopodobnie również z pomocą podnośnika koszowego.

Na co zwracać uwagę podczas mycia okien?

Najważniejszą kwestią – bez względu na to czy mycie okien wykonasz sam, czy wynajmiesz do tego firmę – jest zwrócenie uwagi na sprzęt, którym będziesz wykonywać tę czynność. Powinieneś przyjrzeć się:

  • Narzędziom – pamiętaj, że nie mogą być one zbudowane z materiału, który mógłby porysować szybę (np. chropowata powierzchnia).
  • Chemii do mycia – okna możesz umyć płynem do naczyń, ale to zajmie zdecydowanie więcej czasu. W dodatku prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć swoją pracę – okno szybko się zabrudzi. Warto użyć do tej pracy profesjonalnych środków do mycia.

Mycie okien na wysokości to spore wyzwanie. Jednak nie jest to coś, co nie może być w ogóle wykonane. Już wiesz jak zabrać się za ten temat. Powodzenia!

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak myć okna na wysokości?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.