Okiem eksperta

Jak poradzić sobie z pomalowaniem elewacji domu?

Zadbana elewacja jest jednym z najistotniejszych elementów domu. Jest ona czymś, co od razu rzuca się w oczy. Jak więc poradzić sobie z jej pomalowaniem? O czym należy pamiętać, wykonując taką pracę? Przeczytaj!

REKLAMA

Od czego zacząć?

W przypadku malowania elewacji najpierw należy dobrze się przygotować. Pierwszym zadaniem będzie ocena stanu podłoża. Jeśli na elewacji występują jakieś rysy czy pęknięcia, trzeba je naprawić. Gdy farba jest uszkodzona na całości budynku – powinno się ją usunąć. W innym przypadku wystarczy ją oczyścić.

Wybierając farbę, pamiętaj, że trzeba ją dobrać do podłoża. Wtedy będzie trwała i prawidłowo spełni swoją funkcję. Ogólną zasadą jest: jaki rodzaj tynku, taka farba. Oczywiście najlepiej tutaj się skonsultować z fachowcem. Wtedy będziesz cieszył się piękną elewacją przez długi czas.

Malowanie elewacji na wysokości – jak podołać temu wyzwaniu?

Pamiętaj, by do prac zabrać się w odpowiednich warunkach. Zazwyczaj są one określone przez producenta farby.

  • Musi być to bezdeszczowy dzień.
  • Temperatura powietrza powinna się wahać w przedziale 15-25°C.
  • Nie wolno malować w bezpośrednim słońcu, ponieważ przez to farba będzie szybko zasychać i może powstać różnica w odcieniach.

Pomalowanie elewacji wymaga od nas wiele pracy. Jest to szczególnie trudne, ponieważ prace te trzeba wykonać na wysokości. Jakie są rozwiązania?

1. Jedną z opcji jest zastosowanie rusztowania. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę fakt, że jego rozłożenie jest czasochłonne. W związku z tym nasze prace będą trwały dłużej.

2. Drugą możliwością jest wykorzystanie podnośnika koszowego. Dlaczego to wygodne rozwiązanie? Głównie dlatego, że w porównaniu do rusztowania - możesz wykonać to zadanie szybciej.

Zwyżka jest maszyną, dzięki której można dostać się na wybraną wysokość i wykonać potrzebne prace z jej kosza. Jest to bezpieczniejsza forma pracy na wysokości. Przed upadkiem chroni obudowany kosz oraz środki zabezpieczające jak przypięcie pracownika do punktu kotwiącego.

Pamiętaj jednak, że przy braku pewności w tego rodzaju pracach – lepiej zlecić je profesjonaliście. On wykona to fachowo i w sposób bezpieczny, a Ty będziesz mógł cieszyć się nowo pomalowaną elewacją!

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak poradzić sobie z pomalowaniem elewacji domu?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.